با وجود تمام پیشرفت‌ها در رسانه‌های اجتماعی و تعداد بسیار زیاد انواع مختلف رسانه‌های موجود، خبرنامه‌ها یکی از بهترین راه‌ها برای افزایش مخاطب و تعامل با آنها هستند. آموزش ساخت خبرنامه آنلاین را در ادامه بخوانید.

شما کنترل بیشتری روی پلتفرم دارید و نیازی نیست به الگوریتم های رسانه های اجتماعی تکیه کنید و همچنین می توانید رابطه صمیمانه تری با حامیان کار خود ایجاد کنید. علاوه بر این، می‌توانید انواع چیزها را تبلیغ کنید – فقط مطمئن شوید که با فروش‌ها خیلی تهاجمی نشوید!

قبل از شروع یک خبرنامه، باید چندین فاکتور را در نظر بگیرید. ما امروز در مورد هفت مورد از این موارد بحث خواهیم کرد.

1. کمپین های خود را کجا مدیریت خواهید کرد؟

اگر می خواهید آنچه را که در خبرنامه خود ارائه می دهید بهبود بخشید، باید چندین جنبه داده را اندازه گیری کنید. نگاه کردن به نرخ کلیک شما بسیار مهم است، و توجه به مشترکین جدید – و لغو اشتراک – نیز ایده خوبی است. بدون آمار برای پشتیبان گیری از کمپین خود، ممکن است متوجه شوید که کمی بی جهت هستید.

شما می توانید از بین چندین پلتفرم برای مدیریت کمپین های خود انتخاب کنید و در ابتدا نیازی به خرج کردن پول زیادی ندارید. به عنوان مثال، اگر کمتر از 1000 ایمیل در ماه ارسال کنید، Mailchimp یک طرح رایگان دارد. هنگامی که از آن آستانه عبور کردید، طرح های استاندارد و ضروری نیز بسیار مقرون به صرفه هستند.

ConvertKit یکی دیگر از ابزارهای محبوب برای مدیریت کمپین های خبرنامه است. اگر گزینه‌های بیشتری می‌خواهید، می‌توانید چندین پلتفرم خبرنامه دیگر را برای هنرمندان و سازندگان نیز بررسی کنید.

2. چند وقت یکبار خبرنامه خود را توزیع خواهید کرد؟

هیچ قانون سخت و سریعی برای اینکه چند وقت یکبار باید خبرنامه خود را به اشتراک بگذارید وجود ندارد. اما چه به‌روزرسانی‌های هفتگی، ماهانه یا فصلی را انتخاب کنید – یا چیز دیگری – باید اطمینان حاصل کنید که ثابت هستید.

اگر مطمئن نیستید که چند بار باید به‌روزرسانی‌های خبرنامه را به اشتراک بگذارید، می‌توانید این سؤالات و سؤالات مشابه را در نظر بگیرید:

. چقدر محتوا باید با مخاطبان خود به اشتراک بگذارید؟

. شما در کدام صنعت هستید؟

. چه چیزی منجر به قربانی کردن کیفیت برای کمیت می شود؟

ممکن است بلافاصله پاسخ این سؤالات را ندانید، و این خوب است. اگر این کار را نکنید، همیشه می توانید آزمایش کنید تا ببینید چه کاری انجام می دهد و چه چیزی کار نمی کند.

3. چه چیزی را در خبرنامه خود قرار خواهید داد؟

آموزش ساخت خبرنامه آنلاین
آموزش ساخت خبرنامه آنلاین

شما می توانید خبرنامه خود را هر طور که می خواهید سفارشی کنید، و ارزش دارد که از قبل در مورد آنچه می خواهید در هر به روز رسانی اضافه کنید فکر کنید. درگیر نگه داشتن مخاطبان بسیار مهم است، و شما می توانید این کار را با به اشتراک گذاشتن لینک ها و سایر اطلاعاتی که ارزش واقعی برای آنها ایجاد می کند، انجام دهید.

پست های مرتبط
Skrill (اسکریل) چیست و هرانچه باید در مورد این سیستم انتقال پول دانست

اسکریل (Skrill) یک نهاد تجاری است که از اینترنت به عنوان ابزاری برای انجام تراکنش های مالی استفاده می کند. بیشتر بخوانید

آموزش طراحی در Blender | مدل های سه بعدی در Blender
طراحی در Blender

نمی دانید از کجا طراحی در Blender شروع کنید؟ این مدل های سه بعدی ساده را امتحان کنید تا روند بیشتر بخوانید

داشتن ساختاری دقیق برای خبرنامه از قبل عاقلانه است. به عنوان مثال، آیا می خواهید چیزی طولانی تر ایجاد کنید؟ یا در عوض بیشتر به کوتاه و شیرین نگه داشتن چیزها علاقه دارید؟

همچنین ممکن است بخواهید آنچه را که روی آن کار کرده اید در جای دیگری به اشتراک بگذارید. به عنوان مثال، اگر یک کانال YouTube دارید، می توانید آخرین آپلودهای خود را به اشتراک بگذارید. علاوه بر این، می توانید پیش نمایشی از آنچه دیگران از هفته آینده انتظار دارند ارائه دهید.

فروش محصولات و خدمات از طریق خبرنامه اشکالی ندارد، اما باید مطمئن شوید که زیاده روی نکنید. در غیر این صورت، تعداد زیادی از مخاطبان خود را به تعویق خواهید انداخت.

4. خبرنامه خود را کجا تبلیغ می کنید؟

علاوه بر این که به آنچه در خبرنامه خود اضافه می کنید فکر می کنید، باید مکان هایی را نیز در نظر بگیرید که می خواهید آن را تبلیغ کنید و دیگران را تشویق به ثبت نام کنید. نگه داشتن یک بنر در جایی در وب سایت شما یک نقطه شروع ایده آل است، و همچنین می توانید لینکی به توضیحات ویدیوی YouTube و/یا یادداشت های نمایش پادکست خود اضافه کنید.

همانطور که مخاطبان خود را با محتوای جذاب در رسانه های اجتماعی افزایش می دهید، همچنین می توانید خبرنامه خود را در چندین پلتفرم تبلیغ کنید. به عنوان مثال، اگر یک وبلاگ در اینستاگرام راه اندازی می کنید، می توانید یک لینک در بیو خود قرار دهید. و اگر یک اکانت توییتر دارید، همیشه می توانید به افراد یادآوری کنید که هفته ای یک بار یا بیشتر ثبت نام کنند.

وبلاگ وب سایت شما همچنین مکانی مفید برای تبلیغ خبرنامه شما است. چند هفته پس از توزیع به‌روزرسانی‌های خود، می‌توانید آن‌ها را تغییر دهید. اگر کسانی که مشترک نشده اند آنچه را که می بینند دوست داشته باشند، ممکن است تصمیم بگیرند که مشترک شوند و مکاتبات بلادرنگ دریافت کنند.

5. انطباق با مقررات

آموزش ساخت خبرنامه آنلاین
آموزش ساخت خبرنامه آنلاین

رعایت نکردن مقررات محلی، مانند مقررات عمومی حفاظت از داده های اتحادیه اروپا (GDPR) و قانون حفظ حریم خصوصی مصرف کنندگان کالیفرنیا (CCPA)، می تواند شما را با مشکلات زیادی مواجه کند. در موارد جدی، ممکن است جریمه های قابل توجهی دریافت کنید و اعتماد مخاطبان خود را از دست بدهید.

شما می توانید با اطمینان از اینکه همیشه رضایت مخاطبان خود را قبل از ارسال ایمیل برای آنها دریافت می کنید، شانس خود را برای رعایت مقررات افزایش دهید. ساده ترین راه برای انجام این کار، استفاده از یک فرم ثبت نام است که دارای کادری است که تأیید می کند کاربران از شما می خواهند مکاتباتی را برای آنها ارسال کنید.

در سیاست حفظ حریم خصوصی وب سایت خود، باید پلتفرم هایی را که برای مدیریت کمپین های خود استفاده می کنید نیز درج کنید. علاوه بر این، ارزش آن را دارد که به صورت بالقوه لینکی به خط‌مشی‌های حفظ حریم خصوصی آن شرکت‌ها اضافه کنید و به کاربران در صورتی که دیگر نمی‌خواهند ایمیل‌هایی از شما دریافت کنند، گزینه انصراف بدهید.

6. طراحی خبرنامه شما

مسلماً محتوایی که در خبرنامه خود درج می کنید مهم است. و در هر صورت، داشتن یک خبرنامه ساده اما قدرتمند بسیار بهتر از پیچیده کردن بیش از حد مسائل است. اما در عین حال، منحصربه‌فردتر کردن طراحی شما حتی در مراحل اولیه اجرای کمپین‌هایتان ارزش توجه دارد.

می‌توانید عکس‌ها، وکتورها و بسیاری دیگر از انواع محتوای بصری را در به‌روزرسانی‌هایی که ارسال می‌کنید بگنجانید. و در حالی که بسیاری از برنامه های مدیریت کمپین به شما امکان می دهند ظاهر خبرنامه خود را سفارشی کنید، می توانید مکان های زیادی با ویژگی های انعطاف پذیرتر پیدا کنید. طراحی یک خبرنامه در Canva یکی از این نمونه ها است، اما می توانید از ابزارهایی مانند Adobe InDesign نیز استفاده کنید.

7. اختصاص زمان برای پاسخ به پیام های شما

آموزش ساخت خبرنامه آنلاین
آموزش ساخت خبرنامه آنلاین

ارسال ایمیل تنها بخشی از کمپین خبرنامه شماست. اگر می خواهید یک مخاطب وفادار پرورش دهید، باید زمانی را برای پاسخ دادن به ایمیل هایی که دریافت می کنید اختصاص دهید. احتمالاً با بزرگ‌تر شدن، پاسخ‌های بیشتری دریافت خواهید کرد، و بسیاری از مردم کسی را می‌خواهند که احساس دوری نداشته باشد.

اینکه چقدر برای پاسخ دادن به پیام ها وقت می گذارید به حجم مخاطب شما بستگی دارد. برخی از سازندگان ممکن است فقط به چند ساعت نیاز داشته باشند، در حالی که برخی دیگر ممکن است به یک روز کامل نیاز داشته باشند.

می‌توانید از ابزارهای زیادی برای مسدود کردن زمان پاسخ‌دهی به ایمیل‌ها از قبل استفاده کنید، مانند برنامه‌ریزی هفته خود در تقویم Google و Apple Calendar.

راه اندازی کمپین خبرنامه نیاز به برنامه ریزی قبلی دارد

کمپین‌های خبرنامه برای رشد و حفظ مخاطبان فوق‌العاده هستند، اگر به روشی درست به آن‌ها برخورد کنید، اما قبل از شروع باید مجموعه‌ای از عوامل را در نظر بگیرید. دانستن اینکه کجا و چگونه کمپین های خود را ردیابی می کنید، عاقلانه است، همانطور که درک شبکه هایی که می خواهید خبرنامه خود را در آنها تبلیغ کنید، عاقلانه است.

همچنین ایده خوبی است که به نوع محتوایی که می خواهید اضافه کنید، به علاوه اینکه چگونه با مقررات منطقه ای، ملی و بین المللی مطابقت دارید، فکر کنید. اکنون که این راهنما را خواندید، پایه محکمی برای ساختن دارید.

امتیاز دهید
علاقه مند به تکنولوژی و اخبار روز دنیای فناوری، کارشناس سئو و تولید محتوا

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید