آنلاک آیکلود

آنلاک آیکلود گوشی موبایل اپل

زمان مطالعه 3 دقیقه

اگر آیکلود آیفون شما لاک شده باشد شما با یک مشکل بزرگ رو به روی هستید. زیرا تا زمانی که آنلاک آیکلود نکرده باشید نمی‌توانید از امکانات آیفون خود استفاده کنید. آنلاک آیکلود در اکثر موارد کار ساده‌ای نیست. قرار دهد. توجه کنید که در اکثر مواقع آنلاک آیکلود نیازمند هزینه‌های زیادی خواهد بود. زیرا تنها تعدادی از سایت‌های خارجی قابلیت حل این مشکل را دارند. علاوه بر این، برای پرداخت هزینه این سایت‌ها باید دارای مستر کارت، ویزا کارت و یا حساب‌های ارزی پی پال یا وبمانی  باشید. البته اول پرداخت در کنار ارائه خدمات مربوط به خریدگیفت کارت اپل خدمات مربوط به آنلاک آیکلود را نیز ارائه می‌کند. در ادامه اگر به دنبال راه حلی برای باز کردن قفل آیکلود هستید این مطلب می‌تواند اطلاعات مهم و اساسی را در اختیار شما قرار دهد.

آنلاک آیلکود چیست؟

آنلاک آیلکود یا حذف آیکلود یکی از مشکلات رایجی است که افراد صاحب آیفون با آن رو به رو می‌شوند. این مشکل در نسخه‌های آی او اس ۷ و بالاتر رخ می‌دهد. ویژگی به نام Activation Lock در گوشی‌های آیفون وجود دارد که با فعال بودن Find My iPhone فعال می‌شود. این ویژگی برای جلو گیری از دزدی و پیدا کردن گوشی در زمان گم کردن آن در آیفون قرار گرفته است. زمانی که این ویژگی فعال باشد، تا زمانی که اپل آیدی و رمز مربوط به آن را وارد نکنید، گوشی آیفون شما erase نخواهد شد و قابلیت فعال کردن اکانت دیگری در آن وجود نخواهد داشت. حتی برای غیر فعال کردن Find My iPhone نیز باز هم به اطلاعات اپل آیدی احتیاج خواهید داشت.

چه زمانی به حذف آیکلود و آنلاک آیکلود نیاز خواهید داشت؟

اصلی‌ترین استفاده ویژگی Activation Lock در زمانی است که گوشی خود را گم کرده‌اید. در این زمان می‌توانید از طریق آیکلود گم شدن گوشی خود را به اپل اعلام کنید. البته از آن جایی که نمایندگی رسمی اپل در ایران وجود ندارد اساساً این ویژگی در ایران کاربردی نخواهد داشت. در ایران در موارد زیر احتمال لاک شدن گوشی و نیاز به حذف آیکلود و آنلاک آیکلود وجود دارد:

پست های مرتبط
قیمت بیت کوین را نهنگ ها با انتقال 300 میلیون دلار جابجا کردند!
قیمت بیت کوین

می توان گفت در چندین روز گذشته برای بازار رمز ارزی، روزهای پر رونق ای بوده است. پس از مدت بیشتر بخوانید

چهار دلیل خرید بیت کوین، حتی به میزان کم درسال 2019!
بیت کوین

با پیشرفت روز افزون تکنولوژی و پیدایش مواردی مانند بیت کوین و آلت کوین ها، این سوال به ذهن هر بیشتر بخوانید

افزایش قیمت ارز های دیجیتال در سال 2019 براساس گزارش Fundstrat
پیش بینی بیت کوین

سایت ها و شرکت های مختلفی به بررسی و تحلیل آینده ارزهای دیجیتال و بیت کوین می پردازند. یکی از بیشتر بخوانید

  • Erase کردن گوشی بدون خاموش کردن قابلیت Find My iPhone
  • فراموش کردن خروج از حساب آیکلود قبل از Erase
  • مسدود شدن اپل آی دی
  • فراموش کردن اطلاعات اپل آیدی
  • خرید آیفون دست دوم بدون دریافت اطلاعات اپل آیدی

هر کدام از موارد بالا می‌توانند مشکلات زیادی برای شما ایجاد کنند.

نحوه حذف آیکلود و آنلاک آیکلود

در واقع تنها راه حذف آیکلود و آنلاک آیکلود وارد کردن اطلاعات صحیح مربوط به اپل آیدی است. در اینجا به چند روش برای انجام اینکار اشاره می‌کنیم.

حذف آیکلود با اطلاعات اپل آی دی

 ساده‌ترین روش زمانی است که اپل آیدی متعلق به شما است و تنها رمز آن را فراموش کرده‌اید. در این حالت شما می‌توانید با ریست کردن پسورد اپل آیدی خود به راحتی رمز اپل آیدی جدید را به دست آورید. در صورتی که آی او اس شما بالاتر از ۱۱ باشد و از تأیید دو مرحله‌ای (Two-Factor Authentication) برای اپل ای دی خود استفاده کرده باشید نیز می‌توانید خیلی ساده با انتخاب Unlock with Passcode و Use Device Passcode با وارد کردن رمز آیفون خود، آنلاک آیکلود کنید.

آنلاک آیکلود
آنلاک آیکلود

حذف آیکلود و اضافه کردن اکانت جدید به گوشی خریداری شده

اگر آیفون جدیدی خریداری کردید و با مشکل Activation Lock مواجه شدید باید از فروشنده بخواهید تا با وارد کردن اپل ای دی و رمز خود از دستگاه شما خارج شود. این کار می‌تواند حضوری انجام شود. در این حالت با وارد کردن آی دی و رمز می‌توانید آنلاک آیکلود کنید. سپس وارد تنظیمات دستگاه شده و از آیکلود sing out کنید در این مرحله دوباره باید آیدی و رمز را وارد کنید. بعد از انجام این مراحل گوشی خود را reset کنید تا با وارد کردن آیدی خود دچار مشکل نشوید. البته فروشنده می‌تواند از طریق سایت آیکلود نیز با انتخاب find my iphone و انتخاب گزینه all devices به صفحه مربوط به گوشی فروخته شده به شما برود و با انتخاب erase iPhone این گوشی را از اکانت خود حذف کند.

حذف آیکلود و آنلاک آیکلود بدون آیدی و پسورد

اگر به اپل آیدی و پسورد آن دسترسی نداشته باشید مشکلات خیلی زیادی رو به روی شما است. از آن جایی که اپل به مشتریان ایرانی خود سرویس دهی نمی‌کند شما نمی‌توانید از اپل درخواست کنید تا به شما برای حذف آیکلود و آنلاک آیکلود کمک کند. به این ترتیب تنها تعدادی سایت آنلاک آیکلود خارجی و گاها داخلی وجود دارند که این امکان را از راه‌های غیر رسمی فراهم می‌کنند. چند نکته مهم در استفاده از این سایت‌ها وجود دارد:

  • هیچکدام از سایت‌های حذف آیکلود به صورت رسمی توسط اپل تأیید نشده‌اند
  • هزینه استفاده از سایت‌های آنلاک آیکلود گاها بسیار زیاد است.
  • امکان کلاه برداری در این سایت‌ها وجود دارد
  • به دلیل استفاده از روش‌های غیر رسمی احتمال ارتباط دستگاه شما با اپل برای همیشه قطع خواهد شد.

 

امتیاز 5/5 - از 3 رای

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *