احتمال تعطیلی ۳ پلتفرم : در میان تسلط و محبوبیت فزاینده بخش امور مالی غیرمتمرکز (DeFi)، کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) ایالات متحده، نظارت خود را بر شرکت‌های دارایی دیجیتال فعال در این کشور تشدید کرده است. در همین راستا، این کمیسیون اتهاماتی را علیه سه شرکت برجسته حوزه دیفای، یعنی Opyn، ZeroEx، و Deridex، مطرح کرده است.

خرید و فروش آنی ارزهای دیجیتال

احتمال تعطیلی ۳ پلتفرم

طبق گزارش‌ها، اتهامات علیه Deridex و Opyn، مربوط به عدم ثبت‌نام آنها به عنوان تسهیل‌کننده اجرای سواپ (SEF) یا بازار قراردادها (DCM) است. علاوه بر این، ادعا شده که این پروتکل‌های دیفای در اتخاذ یک برنامه شناسایی مشتری در راستای قانون رازداری بانکی، سهل‌انگاری کرده‌اند. به همین ترتیب، ZeroEx هم به ارائه غیرقانونی تراکنش‌های اهرمی و مارجین دارایی‌های دیجیتال، متهم شده است.

این شرکت‌ها، از بازیگران اصلی بازار ارزهای دیجیتال و دیفای هستند که از پروتکل‌های نرم افزاری مبتنی بر بلاکچین و قراردادهای هوشمند استفاده می‌کنند. هدف اصلی آنها، فراهم کردن امکان انجام تراکنش‌ها در یک محیط غیرمتمرکز است. با این حال، کمیسیون CFTC می‌گوید که استفاده از فناوری‌های پیشرفته، این پلتفرم‌ها را از اقدامات نظارتی مبرا نمی‌کند.

طی این اقدامات قانونی، سه پلتفرم Opyn، ZeroEx و Deridex موظف شده‌اند به ترتیب ۲۵۰ هزار دلار، ۲۰۰ هزار دلار و ۱۰۰ هزار دلار جریمه پرداخت کنند. علاوه بر این، این پروتکل‌های دیفای باید نقض بیشتر قانون بورس کالا (CEA) و دستورالعمل‌های CFTC را متوقف نمایند.

به گفته کارشناسان، این اقدام ممکن است مسیر را برای ایجاد یک محیط مقررات سختگیرانه‌تر برای دیفای در ایالات متحده هموار کند. بنابراین، سایر شرکت‌های این بخش باید در استراتژی‌های عملیاتی خود تجدید نظر کنند.

امتیاز دهید
کارشناس سئو و تحلیل ارزهای دیجیتال ؛ علاقه مند به تکنولوژی و اخبار روز دنیای فناوری

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید