ارتقا استلار (XLM) به پروتکل ۲۰

ارتقا استلار (XLM) به پروتکل ۲۰

زمان مطالعه 2 دقیقه

ارتقاء مورد انتظار استلار (XLM) به پروتکل ۲۰ به طور رسمی در ۲۰ سپتامبر انجام شد. این ارتقا، مهم‌‌ترین و پیچیده‌ترین ارتقا در تاریخ استلار در نظر گرفته می‌شود و هیجان قابل توجهی را در جامعه این ارز دیجیتال ایجاد کرده است. در این پست به بررسی ارتقا استلار (XLM) به پروتکل ۲۰ می پردازیم.

ارتقا استلار (XLM) به پروتکل ۲۰

یکی از انتظارات کلیدی پیرامون این ارتقا، اضافه شدن چارچوب قرارداد هوشمند برای بلاکچین استلار، معروف به سوروبان (Soroban)، به شبکه آزمایشی استلار است. سوروبان که در راست (Rust) نوشته شده است، در شبکه استلار با حمایت یک صندوق ۱۰۰ میلیون دلاری در اکتبر ۲۰۲۲ راه‌اندازی شد و از آن زمان تاکنون شاهد پیشرفت‌های قابل توجهی بوده است. این واقعیت که سوروبان اکنون در شبکه آزمایشی استلار مستقر شده است، نقطه عطف مهمی برای اکوسیستم این رمزارز است.

علاوه بر ادغام قراردادهای هوشمند سوروبان، این ارتقاء همچنین نسخه‌های Stellar Core و Horizon را معرفی می‌کند و عملکرد و قابلیت‌های شبکه استلار را بیشتر می‌کند. در زمان نگارش این خبر، استلار در ۲۴ ساعت گذشته کاهش ۰.۴۳ درصدی را تجربه کرده است. قابل ذکر است، به نظر نمی‌رسد که اخبار ارتقاء تاثیر فوری بر قیمت استلار داشته باشد.

با این حال، مهم است که به خاطر داشته باشید که بازار ارزهای دیجیتال می‌تواند غیرقابل پیش‌بینی باشد و تغییرات قیمت ممکن است همیشه با رویدادهای خبری فوری همسو نباشد. از لحاظ تاریخی، تحولات عمده اغلب چند روز طول می‌کشد تا بر قیمت استلار تأثیر بگذارد. در روزهای منتهی به ارتقا، استلار کاهش تدریجی در قیمت خود را تجربه کرد و در ۱۷ سپتامبر به محدوده ۰.۱۱۵ دلار رسید. به دنبال این روند نزولی، استلار شروع به بازگشت نمود و تلاش کرد تا از مقاومت ۰.۱۲ دلار عبور کند.

با توجه به داده‌های تاریخی، این امکان وجود دارد که استلار بتواند از کاهش فعلی قیمت جلوگیری کند و در روزهای پس از ارتقا، افزایش قیمت را تجربه کند. با این حال، از آنجایی که بازارهای ارزهای دیجیتال تحت تأثیر عوامل متعددی از جمله احساسات بازار و روندهای کلی اقتصاد کلان قرار دارند، ممکن است معامله‌گران و سرمایه‌گذاران به نظارت دقیق بر بازار برای ارزیابی عملکرد قیمت استلار در روزهای آینده نیاز داشته باشند.

امتیاز دهید

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT
خرید آنی ووچر پرفکت مانی
اپلیکیشن اول پرداخت
روز
ساعت‌
دقیقه
ثانیه