استخدام تصویرگر فریلنسر

استخدام تصویرگر فریلنسر

زمان مطالعه 6 دقیقه

آیا به یک تصویر فانتزی برای مجله خود نیاز دارید؟ شاید یک نقاشی چشم نواز برای پست وبلاگ شما عالی باشد؟ استخدام تصویرگر فریلنسر را در ادامه یاد بگیرید.

تصاویر برای جلب توجه مخاطبان عالی هستند و به عنوان همراهی عالی برای محتوای متنی شما عمل می‌کنند. اما بسیاری از ما به خاطر هزینه های بالا تصویرگر در گروه نداریم و بنابراین به فریلنسینگ به عنوان راه حل روی می‌آوریم.

پیدا کردن تصویرگر مناسب برای ارتقای کار شما بسیار مهم است.

مرحله 1: تفاوت بین تصویرگر و طراح گرافیک را بدانید

استخدام  تصویرگر فریلنسر

استخدام تصویرگر فریلنسر

تصویرگران و طراحان گرافیک معمولاً با یکدیگر اشتباه گرفته نمی‌شوند، اما برخی از وظایف آنها با هم تداخل دارند و دانستن اینکه به کدام یک نیاز دارید ممکن است گیج کننده باشد.

تصاویر، آثار هنری فیزیکی یا دیجیتالی هستند که برای ارتقای یک نوشته یا کمک به ارائه یک ایده خاص ایجاد می‌شوند. به نقاشی روی جلد نیویورکر یا تصاویری که همراه با کتاب کودکان است فکر کنید.

طراحی گرافیک به طور کلی در استفاده از آن عملگراتر است، به این معنی که یک طرح معمولاً هدف بسیار خاصی دارد. اغلب برای برقراری ارتباط با یک برند یا پیام کلی شرکت استفاده می‌شود. این شامل مواردی مانند متن، فونت، رنگ و ساختار کلی برای برانگیختن یک احساس خاص است.

با در نظر گرفتن این موارد، یک تصویرگر فریلنسر و یک طراح گرافیک برای نقش های بسیار متفاوت ساخته شده اند. تصویرگران معمولاً در مهارت های هنری خاصی مانند طراحی یا نقاشی آموزش دیده اند.

آیا به یک تصویرگر مستقل نیاز دارید؟ پس قبل از شروع به جستجوی استعداد، باید جزئیات دقیق را مشخص کنید.

مرحله 2: دقیقاً آنچه را که می‌خواهید یا نیاز دارید تعیین کنید

تصویرگران یک داستان یا محتوای دیگری را بالا می‌برند. وقتی نوبت به همراهی در کار می‌رسد، باید نحوه ارتباط آن را با تصویرگر بیابید.

قطعه شما در مورد چیست؟

ممکن است بدیهی باشد، اما این اولین چیزی است که باید در هنگام استخدام تصویرگر به آن اطلاع داده شود. آیا مجموعه هنری NFT، گرافیک Twitch، یا تصاویر وبلاگ ایجاد می‌کنید؟ محتوای کار شما تصویرگر را در طول این فرآیند راهنمایی می‌کند و به او ایده می‌دهد که چه کاری باید انجام دهد.

شخصیت های دخیل چه کسانی هستند؟

این با داستان همراه است. اگر برای یک روایت نیاز به تصویر دارید، خوب است که با شخصیت های بازی ارتباط برقرار کنید تا تصویرگر هنگام ترسیم چیزی به نوعی مرجع باشد. همچنین زمینه بیشتری را فراهم می‌کند و بینش دقیق تری از داستان شما ارائه می‌دهد.

لحن یا سبک شما چگونه است؟

شما نمی‌خواهید هنرمندتان چیزی بسازد که با لحن داستان یا محتوای اصلی شما ناسازگار باشد. این چیزی است که اگر به درستی انجام نشود به راحتی می‌تواند اشتباه انجام شود.

علاوه بر این، شما مطمئنا نیازی ندارید یک نقاش رنگ روغن را برای جلد کتاب کودکان استخدام کنید. به طور مشابه، ممکن است نخواهید که یک کاریکاتوریست کودک برای مجله TIME تصویرسازی کند. با تشخیص درست سبک و سیاق خود از هر گونه دردسر جلوگیری کنید تا تصویرگر فریلنسر مجبور به حدس زدن یا ایجاد تصور نادرست نباشد.

آیا مهلت مشخصی در نظر دارید؟

این ربطی به داستان یا لحن ندارد، ضرب الاجل ها به تصویرگر کمک می‌کنند بفهمند که چگونه می‌خواهند کارهای خاصی را انجام دهند و در چه چارچوب زمانی انجام می‌دهند. زمان همیشه مهم است و تصویرگر می‌تواند کار را در چارچوب زمانی شما ارائه دهد.

هرچه جزئیات بیشتری بتواند تصویرگر ارائه دهید، بهتر است. برای صرفه جویی در وقت، خوب است که این موارد را قبل از هر اقدامی یادداشت کنید.

مرحله 3: مکان های قابل اعتماد برای یافتن استعدادها را پیدا کنید

استخدام  تصویرگر فریلنسر

استخدام تصویرگر فریلنسر

درست مانند هر شغل دیگری، باید شروع به جستجوی نامزدها در شبکه خود کنید.

از اطراف بپرسید – آیا طراح یا هنرمندی را می‌شناسید که تصویرگر فریلنسر قابل اعتمادی را بشناسد؟ دریافت ارجاع از این طریق ارزشمند است، تا زمانی که به فردی که به شما ارجاع داده است اعتماد کنید. آشنایان شما چطور؟ آنها کسی را نمی‌شناسند؟

شاید شما به گروه های مختلف آنلاین تعلق داشته باشید که تصویرگران فریلنسر دیگری را می‌شناسند. یک موضوع در آن انجمن ها راه اندازی کنید تا نام یا توصیه های خاصی را برای هیئت های شغلی که نامزدهای قابل اعتمادی دارند، دریافت کنید.

نکته: برای تصویر سفارشی بیش از حد پرداخت نکنید. بسیاری از شرکت های طراحی گرافیک نامحدود خدمات تصویرسازی ارائه می‌کنند. این فرآیند استخدام یک تصویرگر را ساده می‌کند. البته صرفه جویی در هزینه و خروجی طراحی اضافی را از طریق یک مدل اشتراک ماهانه قابل پیش بینی فراهم می‌کند.

البته، می‌توانید تعداد زیادی تصویرگر مستقل و حتی عالی را در وبسایت های مستقل پیدا کنید. Fiverr همیشه منبع قابل اعتمادی است، زیرا می‌توانید از فیلترهای آنها برای پیدا کردن هنرمندی که با نیازهای شما مطابقت دارد استفاده کنید. سایت های فریلنسری Illustrator مانند Minty نیز منابع قابل اعتمادی هستند.

صرف نظر از اینکه کدام گزینه را انتخاب می‌کنید، در نهایت با هر نامزدی که تماس می‌گیرید سعی کنید حس خوب داشته باشید.

مرحله 4: نامزدها را محدود کنید و تماس برقرار کنید

از آنجایی که آثار هنری بسیار ذهنی هستند، باید زمانی را صرف نگاه به مجموعه کارهای هر یک از نامزدهای احتمالی خود کنید تا تصمیم بگیرید که آیا آنها برای شما مناسب هستند یا خیر. بسیاری از سایت های فریلنسری به شما امکان می‌دهند نمونه کارهای یک هنرمند را مشاهده کنید، که بینش خوبی در مورد توانایی انجام آنها ارائه می‌دهد.

اگر نامزدها را از طریق تابلوهای شغلی یا سایت های فریلنسینگ پیدا کردید، از ابزارها و فیلترهای جستجوی آنها برای به دست آوردن استعداد مناسب استفاده کنید. کلمات کلیدی مانند “کتاب کودک” یا “جلد مجلات” می‌توانند جستجوی شما را محدود کنند.

اگر چند نامزد قوی پیدا کردید، با آنها تماس بگیرید. می‌توانید به آنها ایمیل بزنید یا اگر در یک سایت فریلنسری هستید، روی دکمه ای کلیک کنید تا با آنها تماس بگیرید یا درخواست پیشنهاد بدهید.

پیشنهاد چیزی شبیه به یک آگهی شغلی است که در آن از یک هنرمند می‌خواهید نمونه ای از کاری را که برای آن استخدام می‌کنید برای شما ارسال کند. همه سایت های فریلنسری به شما اجازه انجام این کار را نمی‌دهند، اما این یک راه موثر برای دیدن کارهایی است که یک تصویرگر می‌تواند انجام دهد.

مرحله 5: جزئیات را مشخص کنید

استخدام  تصویرگر فریلنسر

استخدام تصویرگر فریلنسر

هنگامی که انتخاب های تصویرگر فریلنسر خود را به یک یا دو محدود کردید، وقت آن است که جزئیات کوچکتر کاری را که باید انجام دهید، کشف کنید. این ممکن است شامل مواردی مانند پرداخت ها یا جزئیات فنی بیشتری مانند قالب های فایل باشد.

پرداخت

شاید مهمترین جزئیات برای تصویرگر شما نحوه پرداخت به آنها باشد. به احتمال زیاد، برای یک تصویر، هزینه ثابتی را پرداخت خواهید کرد و اینکه چقدر هزینه می‌کنند به محدوده پروژه شما بستگی دارد.

اگر این کار مدنظر شما به سادگی طراحی جلد یک کتاب کودک باشد، احتمالاً بسیار کمتر هزینه خواهید کرد. هزینه سفارش کار پیچیده تر می‌تواند به هزاران دلار برسد. این امر مستلزم بحث و گفتگوی زیادی با هنرمند است، اما یک مرحله ضروری برای فرآیند استخدام است.

حق چاپ

در برخی موارد، تصویرگران با حفظ حق چاپ، حقوق کار خود را به شما می‌دهند. در این حالت، هنرمند به شما کنترل نحوه استفاده از آثار هنری خود را می‌دهد و آنها آن را به هیچ مشتری دیگری نمی‌فروشند. با این حال، آنها این حق را برای خود محفوظ می‌دارند تا کارهایی را که برای شما انجام داده اند، به عنوان مثال به مشتریان دیگر نشان دهند.

کپی رایت ممکن است بسته به پلتفرم فریلنسری که انتخاب می‌کنید متفاوت باشد، اما برای جلوگیری از هر گونه عارضه ای در آینده، بحث درباره این شرایط را هرگز فراموش نکنید.

فرمت های فایل و وضوح تصویر

جزئیات دیگری که باید بدانید فرمت فایل است. اگر درخواست اسکن و عکس دارید، فرمت و وضوح فایل بسیار متفاوت از زمانی است که درخواست طراحی داشته باشید.

این بخش نسبتاً فنی است، بنابراین مهم است که در مورد آن با نامزد خود صحبت کنید تا مطمئن شوید که هیچ چیز در طول تحویل اشتباه نمی‌شود.

امروز یک تصویرگر فریلنسر پیدا کنید و استخدام کنید

استخدام یک تصویرگر فریلنسر یا هر خالق فریلنسری با استخدام سایر فریلنسرها کاملاً متفاوت است زیرا اساساً یک هنرمند را استخدام می‌کنید. درک کنید که نقش آنها کمک به شما در حل یک مشکل یا رفع نیاز از طریق فرآیند خلاقانه آنها است.

از این مقاله برای یافتن نامزدهای تصویرگر مستقل مناسب و بالا بردن کیفیت کار خود استفاده کنید.

امتیاز دهید

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT