بیت کوین در ساعات اخیر به منطقه 21.4 هزار دلار کاهش یافت اما یک بار دیگر به 21.7 هزار دلار رسید. این سطح یک سطح حمایت حیاتی برای بیت کوین است. منطقه 21.2 تا 21.6 هزار دلاری به عنوان مقاومت در ماه اوت و اوایل نوامبر عمل کرده است. اگر قرار باشد رالی ژانویه ادامه یابد، در حالت ایده آل، BTC شاهد بهبودی از این منطقه خواهد بود. با توجه به این اطلاعات، این واقعیت که دوج کوین در منطقه حمایتی یک ماهه قرار گرفته است، نشان می‌دهد که خریداران احتمالاً در چند روز آینده، دوج کوین را زیر نظر خواهند داشت. در این مطلب به اهداف قیمت دوج کوین در 2023 می پردازیم.

اهداف قیمت دوج کوین در 2023

اگر سرمایه گذاران با خرید دوج کوین وضعیت را بهبود بخشند، این ارز دیجیتال می تواند قبل از رسیدن به مقاومت قابل توجه، 15٪ افزایش قیمت را تجربه کند. از سوی دیگر، افزایش فشار فروش می تواند زیان های شدیدی را برای میم کوین به همراه داشته باشد.

رالی نزولی دوج کوین در چارت 12 ساعته

در تصویر زیر، منطقه قرمز رنگ یک بلاک سفارش نزولی 12 ساعته را درست زیر سطح 0.1 دلار برجسته می کند. دوج کوین در اوایل فوریه از 0.067 دلار به 0.099 دلار افزایش یافت. این نشان دهنده افزایش 48 درصدی در پنج هفته است. با این حال، 0.1 دلار یک منطقه مقاومتی مهم از نظر روانی و تکنیکال است.

اهداف قیمت دوج کوین در 2023
اهداف قیمت دوج کوین در 2023

هنگامی که DOGE منطقه 0.09-0.1 دلار را مجدداً تست کند، فروشندگان قدرت خود را یک بار دیگر ثابت کردند. در آن زمان، یک واگرایی نزولی نیز مشاهده می شود. در محدوده زرد رنگ قیمت از 0.079 تا 0.092 دلار برجسته شده است. مشاهده می شود که نقطه میانی این محدوده یعنی 0.086 دلار در یک ماه گذشته به عنوان حمایت و مقاومت عمل کرده است.
با وجود انحراف به 0.1 دلار در اوایل ماه جاری، این موضوع اعتبار محدوده را برجسته کرد. در زمان نگارش این مقاله، قیمت به پایین ترین حد خود بازگشته است. RSI طی چند روز گذشته به منطقه اشباع خرید رسیده است، در حالی که DOGE در 0.082 دلار ثابت باقی مانده است.

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT

CMF در قلمرو خنثی بود، اما قبلاً مشخص شده بود که هر دو BTC و DOGE کمی بالاتر از سطوح حمایت قابل توجه معامله می‌کردند.

از منظر ریسک به ریوارد، خرید DOGE در منطقه 0.078-0.082 دلاری می تواند طی یک یا دو هفته آینده سودآور باشد. گاوها می توانند سود خود را به ترتیب در سطح متوسط و محدوده بالا در سطوح 0.086 دلار و 0.092 دلار ثبت کنند.

شاخص MVRV و فشار فروش در دو هفته گذشته

با تشدید فشار فروش در چند روز گذشته، نسبت شاخص MVRV در بازه زمانی 30 روزه به زیر صفر رسیده است. یک افزایش در جابجایی 90 روزه DOGE نیز مشاهده شده است. این نشان می دهد که مقدار متوسطی از DOGE جابجا شده است، که فروش را تقویت می کند.

اهداف قیمت دوج کوین در 2023
اهداف قیمت دوج کوین در 2023

تفسیر دیگری از داده ها این است که دارندگان کوتاه مدت سود خود را به پایان رسانده اند و قیمت برای حرکتی دیگر به سمت بالا آماده شده است. در ترکیب با تحلیل تکنیکال، این نتیجه محتمل تر به نظر می رسید.

با این حال، افت کمتر از 0.078 دلار می تواند یک هشدار جدی برای خریداران باشد مبنی بر اینکه خرس ها یک بار دیگر کنترل را در دست گرفته اند.

ambcrypto 

امتیاز دهید
کارشناس سئو و تحلیل ارزهای دیجیتال ؛ علاقه مند به تکنولوژی و اخبار روز دنیای فناوری

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید