ایده ها برای پروژه های خلاقانه

چگونه ایده ها برای پروژه های خلاقانه خود حفظ کنید: 8 نکته

زمان مطالعه 6 دقیقه

آیا احساس می کنید که درگیر فعالیت های خلاقانه خود هستید؟ این نکات را اجرا کنید تا آن را حفظ کنید. ایده ها برای پروژه های خلاقانه را در ادامه بخوانید.

صرف نظر از اینکه یک پروژه خلاقانه را برای سرگرمی دنبال می‌کنید یا به خاطر امرار معاش شما، صرف انرژی خود برای چیزی که از آن لذت می‌برید کاملاً پاداش است. اما در عین حال، برای مردم خیلی عادی است که ایده‌هایشان تمام شود. دوره‌هایی که به نظر می‌رسد هیچ چیز نمی‌چسبد، ناامیدکننده هستند و تقریباً هر خلاقی در مقطعی آن را تجربه می‌کند.

1. به محض اینکه افکار خود را دریافت کردید، یادداشت کنید

شما احتمالاً صدها فکر در روز دارید، اگر نه هزاران. اما چند تا از آنها را به خاطر دارید؟

انتظار برای زمان متفاوت برای یادداشت کردن ایده های خود اغلب می تواند منجر به فراموشی آنها شود که می تواند منجر به خلاقیت کمتر در پروژه های خلاقانه شما شود. برای این نوع نیازی به انجام هیچ کار فانتزی ندارید. یک صفحه ساده در Apple Notes یا Google Keep به اندازه کافی خوب است.

بعداً می‌توانید این ایده‌ها را در زمانی که برای شما راحت‌تر است، دوباره مرور کنید. و اگر فکر می‌کنید ارزش ادامه دادن بیشتر را دارند، می‌توانید آنها را مفهوم‌سازی کنید و زمان‌بندی کنید که چه زمانی کار را انجام دهید تا آنها را زنده کنید. ممکن است بخواهید یک تقویم محتوا در Google Calendar طراحی کنید تا از آنچه می‌سازید مطلع باشید.

2. بیش از آنچه مصرف می کنید خلق کنید

مصرف محتوای ارزشمند، مانند پادکست ها و مقالات عمیق، می تواند راه مفیدی برای گذراندن وقت شما باشد. علاوه بر این، ممکن است متوجه شوید که در صورت انجام این کار، می‌توانید راحت‌تر به ایده‌هایی بپردازید. با این حال، شما باید مراقب باشید – اگر آگاهانه مصرف نکنید، ممکن است خودتان را در معرض ضرر قرار دهید.

تماشای یا گوش دادن به محتوایی که ارزش کمی دارد، مانند ویدیوهای کوتاهی که در عرض پنج دقیقه فراموش می‌کنید، می‌تواند باعث شود که احساس کنید پهنای باند کمتری برای ارائه ایده‌های جدید دارید. مهمتر از آن، ممکن است احساس کنید انرژی (یا زمان) برای اجرای برنامه های بزرگ خود ندارید.

یک قانون کلی این است که شما باید سعی کنید بیشتر از آنچه مصرف می کنید خلق کنید. انجام سم‌زدایی در شبکه‌های اجتماعی ممکن است به شما کمک کند تا در این زمینه به شما کمک کند – در اینجا اشتباهات سم‌زدایی رسانه‌های اجتماعی وجود دارد که اگر در نهایت آن را انجام دادید، از آنها اجتناب کنید.

3.ایده ها برای پروژه های خلاقانه: کتاب بخوانید

مطالعه روشی فوق العاده برای خلق ایده های جدید است و چندین کتاب مفید در مورد خلاقیت وجود دارد که ارزش بررسی را دارد. همچنین ممکن است ایده‌های جدیدی در مورد چگونگی تسهیل تفکر خلاق با خواندن کتاب‌هایی درباره بهره‌وری، مانند عادت‌های اتمی نوشته جیمز کلیر و Essentialism نوشته گرگ مک‌کئون، بیابید.

علاوه بر مطالعه در مورد خلاقیت و بهره وری به طور کلی، ارزش دیدن کتاب های مرتبط با فعالیت های خلاقانه خاص خود را نیز دارد. به عنوان مثال، اگر شما یک نویسنده هستید، ممکن است بخواهید کتاب On Writing اثر استیون کینگ را بخوانید.

قبل از خرید کتاب، استفاده از یک برنامه خلاصه کتاب به شما کمک می کند تصمیم بگیرید که آیا خرید ارزشمند است یا خیر.

4. با چیزهای جدید آزمایش کنید

یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای رهایی از مشکلات عکاسی، یا هر مسیر خلاقانه دیگری، آزمایش چیزهای جدید است. بیرون رفتن و کار کردن روی کاردستی‌تان ایده‌های جدیدی را ایجاد می‌کند – و با مهارت بیشتر، می‌توانید شروع به کشف فرصت‌های جدید کنید.

اگر از مثال یک عکاس استفاده کنیم، می‌توانید اسلایدرهای مختلف ویرایش را امتحان کنید. زمانی که با مواردی مانند وضوح و اشباع در لایت روم راحت شدیم، شروع به آزمایش با ابزار کالیبراسیون کردیم. همچنین می توانید از برنامه های ویرایشی مختلف استفاده کنید، سبک های مختلف را امتحان کنید و غیره.

امتحان کردن چیزهای جدید همچنین به شما این امکان را می دهد که راحت تر نوآوری کنید و همچنین شما را به توسعه صدای منحصر به فرد خود نزدیک تر می کند.

5.ایده ها برای پروژه های خلاقانه: خوشه های محتوا ایجاد کنید

فکر کردن به یک پادکست، مقاله یا موضوع ویدیو می تواند به تلاش زیادی نیاز داشته باشد – چه رسد به تصمیم گیری در مورد چندین قطعه آینده. اما یکی از کارهایی که می‌توانید برای حفظ جریان ایده‌ها انجام دهید، ایجاد خوشه‌های محتوا است. اینها به طور موثر به عنوان یک سری کار می کنند و همه پست های شما به یکدیگر پیوند می زنند.

به عنوان مثال، یک وبلاگ نویس سفر ممکن است بخواهد یک راهنمای کامل برای یک شهر بنویسد. اما در آن، ممکن است بخواهند در مورد بهترین کافه ها، پارک ها، مکان های اینستاگرام و غیره صحبت کنند. مثال دیگر می تواند یک پادکستر باشد که می خواهد سریالی در مورد یک ورزش خاص انجام دهد و سپس در مورد حرکات، تغذیه و موارد دیگر صحبت کند.

یکی از مفیدترین ابزارها برای ارائه ایده های جدید AnswerThePublic است. می توانید بر اساس مکان، زبان و موارد دیگر بخش بندی کنید.

6. زمان بیشتری را بدون تلفن خود بگذرانید

از زمانی که برای اولین بار در سال 2020 کتاب مینیمالیسم دیجیتال را توسط کال نیوپورت مطالعه کردیم، سعی کردیم رویکردی آگاهانه در مورد نحوه استفاده از فناوری به طور کلی – به ویژه تلفن هوشمندمان – اتخاذ کنیم. در حالی که ما مطمئناً کامل نبوده‌ایم، اکنون حدود یک ساعت در روز از تلفنم استفاده می‌کنیم – در مقایسه با بیش از پنج ساعت قبل.

صرف زمان کمتر با تلفن به ما این امکان را داده است که از تحریک مداوم خود دست برداریم و این به مغز ما زمان بیشتری برای فکر کردن به ایده های خلاقانه می دهد. برخی از آنها مقالاتی برای نوشتن برای مشتریان هستند، در حالی که برخی دیگر برای پروژه هایی هستند که ما به تنهایی می سازیم.

اقدام ساده پیاده روی بدون گوشی هوشمند شما را مجبور می کند که با افکار خود خلوت کنید و احتمالاً پس از بازگشت متوجه خواهید شد که ایده های بیشتری دارید. اگر می خواهید فاصله بیشتری بین خود و فناوری ایجاد کنید، می توانید این ترفندهای مینیمالیسم دیجیتال را امتحان کنید.

7. یک برنامه خلاقانه جداگانه انتخاب کنید

اگرچه اغلب به ما گفته می شود که به خودمان یک هویت منحصر به فرد بدهیم (و این معمولاً بر اساس عناوین شغلی ما است)، هر فرد متفکری خلاق است و استعدادهای متعددی دارد. حتی اگر بیشتر وقت خود را صرف انجام یک پروژه می کنید، احتمالاً هنوز علایق دیگری دارید که دوست دارید آنها را کشف کنید.

به عنوان مثال، در حین نوشتن، عکاسی مشتاق نیز هستیم و گاهی اوقات به ویدئو و پادکست مشغول هستیم.

انتخاب بیش از یک کار خلاقانه به شما این امکان را می دهد که ایده هایی داشته باشید که می توانید در هر پروژه اصلی خود وارد کنید. علاوه بر این، ممکن است مهارت هایی را بیاموزید که به راحتی در رشته های مختلف منتقل می شوند. به عنوان مثال، عکاسی و فیلمبرداری مهارت های بسیاری قابل تعویض دارند.

8.ایده ها برای پروژه های خلاقانه: مجله بیشتر مکرر

املای افکارتان در مقابلتان، اتصال نقاط را آسان‌تر می‌کند و متوجه می‌شوید که کجا باید در کارهای خلاقانه خود تغییراتی ایجاد کنید. شما می توانید در مورد چیزهای مختلفی که می خواهید امتحان کنید صحبت کنید، به همراه جایی که احساس می کنید ممکن است کمی تغییر داشته باشید.

می توانید از مجلات فیزیکی و دیجیتالی برای یادداشت برداری از آنچه فکر می کنید و احساس خود استفاده کنید. با این حال، بسیاری از مردم دریافتند که ژورنال فیزیکی مؤثرتر است.

اقلام کلیدی

. ایده های خود را به محض دریافت آنها یادداشت کنید. منتظر نباشید وگرنه ممکن است آنها را فراموش کنید. از یک برنامه یادداشت برداری ساده برای پیگیری افکار خود استفاده کنید.

. بیش از آنچه مصرف می کنید خلق کنید؛ مراقب محتوایی که مصرف می کنید باشید و برای آزاد کردن پهنای باند برای ایده های جدید، یک سم زدایی از رسانه های اجتماعی انجام دهید.

. برای ایجاد ایده‌های جدید کتاب‌هایی در زمینه خلاقیت و بهره‌وری بخوانید و یاد بگیرید که چگونه تفکر خلاق را تسهیل کنید. از برنامه های خلاصه کتاب برای تصمیم گیری در مورد ارزش خرید کتاب استفاده کنید.

آب خلاق خود را در جریان نگه دارید

در حالی که همیشه نمی‌توان از پیچیدگی‌ها و موانع خلاقانه جلوگیری کرد، می‌توانید چندین کار را انجام دهید تا ایده‌ها به طور مداوم جریان داشته باشند.

داشتن مدتی برای خلوت شدن با افکارتان بسیار مهم است، و همچنین باید مراقب محتوایی که در جاهای دیگر مصرف می کنید باشید. انتخاب سرگرمی‌ها و فعالیت‌های جدید نیز می‌تواند به شما کمک کند، مانند آزمایش ایده‌های مختلف.

امتیاز دهید

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT
خرید آنی ووچر پرفکت مانی