باج افزار stop/djvu

باج افزار stop/djvu چیست؟

زمان مطالعه 4 دقیقه

باج افزار نوعی بدافزار رمزنگاری است که قربانی را به انتشار اطلاعاتش تهدید می‌کند، یا دسترسی دائمی به آن را مسدود می‌کند. مگر اینکه مبلغی باج به این مجرمان سایبری داده شود. در حالی که برخی باج افزارهای ساده ممکن است سیستم را به شکلی قفل کند که برای یک فرد ماهر رمزگشایی یآن دشوار نباشد، بد افزارهای پیشرفته‌تری نیز هستند که از تکنیکی به نام اخاذی cryptoviral استفاده می‌کنند، که در آن فایل‌های شخص قربانی را رمزگذاری می‌کند، آنها را غیرقابل دسترس می‌کند و خواستار پرداخت باج برای بازگشایی آن‌ها می‌شود (درست مثل باج افزار stop/djvu). در یک حمله رمزنگاری شده که به درستی انجام شده باشد، بازیابی فایل‌ها بدون کلید رمزگشایی یک مشکل غیرقابل حل است؛ و ردیابی ارزهای دیجیتالی مانند Ukash یا Bitcoin و دیگر ارزهای دیجیتال که برای باجگیری استفاده می‌شود، دشوار است، و ردیابی و پیگرد قانونی مجرمین را دشوار می‌کند.

حملات باج افزار به طور معمول با استفاده از یک Trojan انجام می‌شود که به عنوان یک پرونده قانونی مبدل شده است و کاربر را هنگام ورود به پیوست یک ایمیل، یا هنگام دانلود یا باز کردن فایل ها فریب می‌دهد.

از حدود سال 2012، استفاده از کلاهبرداری باج افزار در سطح بین المللی رشد یافته است. در شش ماه نخست سال 2018، حدود 181 میلیون حمله باج افزار وجود داشته است. این رقم 229٪ نسبت به همین بازه زمانی مشابه در سال 2017 افزایش داشته است.

یکی از این باج افزارها، باج افزار stop/djvu است که به تازگی در سیستم‌ها مشاهده شده است. با اول پرداخت همراه باشید تا اخبار جالبی درباره این بدافزار جدید بخوانید.

باج افزار STOP/DJVU

پست های مرتبط
قیمت بیت کوین را نهنگ ها با انتقال 300 میلیون دلار جابجا کردند!
قیمت بیت کوین

می توان گفت در چندین روز گذشته برای بازار رمز ارزی، روزهای پر رونق ای بوده است. پس از مدت بیشتر بخوانید

چهار دلیل خرید بیت کوین، حتی به میزان کم درسال 2019!
بیت کوین

با پیشرفت روز افزون تکنولوژی و پیدایش مواردی مانند بیت کوین و آلت کوین ها، این سوال به ذهن هر بیشتر بخوانید

افزایش قیمت ارز های دیجیتال در سال 2019 براساس گزارش Fundstrat
پیش بینی بیت کوین

سایت ها و شرکت های مختلفی به بررسی و تحلیل آینده ارزهای دیجیتال و بیت کوین می پردازند. یکی از بیشتر بخوانید

باج افزار Djvu (همچنین معروف به Stop) با نام انگلیسی stop/djvu ransomware virus، با استفاده از پسوندهای .bora ، .reco ، .xoza ، .noos یا .kuub علامت گذاری می کند.

این ویروس رمزنگاری شده برای رمزگذاری پرونده‌های قربانی بر روی رایانه یا کل سرور استفاده می‌کند و باعث می‌شود آن‌ها را باز یا استفاده نکنید. قربانیان به طور معمول این ویروس را از روی کرک نرم افزارها یا keygens ها یا پیوست‌های ایمیل مخرب بارگیری و دانلود می‌کنند. جدیدترین انواع این ویروس از پسوندهای .bora ، .reco ، .xoza ، .noos ، .kuub ، .nesa و .boot برای علامت گذاری به پرونده‌های خراب استفاده می‌کنند.

پس از یک عملیات نفوذی موفقیت آمیز در رایانه، ویروس STOP / DJVU سیستم پرونده‌های شخصی را اسکن و ارزیابی می‌کند و آن‌ها را با الگوریتم‌های رمزنگاری متعدد رمزگذاری می‌کند، تا قربانیان نتوانند به آن‌ها دسترسی پیدا کنند. در نتیجه، باج افزار stop/djvu یادداشت‌هایی را برای باجگیری (که با نام _openme.txt یا _readme.txt هستند) منتشر می‌کند، که اطلاعات مربوط به رمزگشایی داده‌ها را دربر دارند، و به این ترتیب از قربانیان می‌خواهند که اگر مایل به برطرف شدن مشکل خود هستند باید هزینه آن را بپردازند.

باج افزار stop/djvu
باج افزار stop/djvu

در رابطه با باج افزار stop/djvu توجه داشته باشید:

باج افزار STOP که با نام DJVU نیز شناخته می‌شود، یکی از خطرناک‌ترین ویروس‌های رمزگذاری پرونده در سال 2019 است.
این باج افزار شناخته شده است که Trojan با سرقت رمز عبور Azorult را روی سیستم‌های آلوده نصب می‌کند، بنابراین حذف سریع بدافزار یا باج افزار ضروری است. توصیه می‌کنیم از یک راه حل به روز و قوی ضد ویروس استفاده کنید. سعی نکنید بدافزارها را به صورت دستی حذف کنید مگر اینکه یک کاربر حرفه ای رایانه و متخصص کامپیوتر باشید.

محتوای یادداشت باج افزار stop/djvu

همانطور که می‌دانید این باج افزار پیغامی را به قرابی نمایش داده تا از او باجگیری کند. این پیغام باج افزار stop/djvu، کاربر را به خرید یک نرم افزار رمزگشایی DJVU و یک کلید خصوصی به مبلغ خاصی که معمولا  980 دلار است، راهنمایی می‌کند. با این وجود، مهاجمان پیشنهاد می‌کنند که اگر قربانیان طی 72 ساعت (3 روز) با آن‌ها تماس بگیرند، 50٪ تخفیف را به آن‌ها ارائه می‌دهند و ابزار رمزگشایی را با قیمت 490 دلار می‌فروشند. جالب اینجاست که به منظور تضمین ارائه ابزار رمزگشایی، مهاجمان پیشنهاد می‌کنند که یک پرونده را به صورت رایگان برای قربانی رمزگشایی می‌کنند.

برای درک بهتر چگونگی عملکرد رمزگذاری / رمزگشایی، اجازه دهید توضیح ساده ای ارائه دهیم. هنگامی که پرونده‌ها رمزگذاری شده‌اند، ویروس مخرب و بدافزار، اطلاعات (به ویژه کلیدهای خصوصی) را به سرورهای از راه دور خود ارسال می‌کند. از آن سرورها هیچ‌کس نمی‌تواند به کلیدها دسترسی پیدا کند، به جز مجرمان سایبری.

این کلیدها تنها کلیدهایی هستند که می‌توانند اطلاعات شما را رمزگشایی کنند. با این حال، در برخی موارد، مهاجمان و مجرمان سایبری نقص‌هایی را در بدافزارها یا نرم افزارهای مخرب خود به جای می‌گذارند، که به تحلیلگران بدافزار این امکان را می‌دهد تا دریابند که کلیدهای خصوصی چیست.

راه های گیر افتادن در تله باج افزار stop/djvu و نکاتی برای جلوگیری از آن

به طور کلی، ویروس‌های باج افزار نرم افزارهای اجرایی هستند که می‌توانند با استفاده از روش‌های مختلفی به رایانه قربانیان منتقل شوند. روش‌های گیر افتادن در تله این بدافزار شامل اسپم ایمیل‌های مخرب، وب سایت‌های آلوده، دانلودهای غیرقانونی (مانند کرک ها) یا آسیب‌های موجود در نرم افزار یا سیستم عامل نصب شده بر روی رایانه هستند.

خدمات اول پرداخت

خرید از فروشگاه های خارجی ، افتتاح حساب های بین المللی ، ارائه درگاه های خارجی ، صدور و شارژ کارت های اعتباری ویزا و مستر ، تعیین وقت سفارت ، ثبت نام آزمون های دانشجویی ، پرداخت هزینه هاست، شارژ حساب وب مانی،فعالسازی حساب های کاربری ویژه برنامه نویسان و نقد کردن درآمد های ارزی آنها می شود.

 

امتیاز 5/5 - از 5 رای

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *