مدیریت زندگی روزمره شما به عنوان یک سالمند می تواند پیچیده باشد، به طور بالقوه داروهای متعدد، قرار ملاقات ها و یادآوری ها برای دستکاری. خوشبختانه، یکی از بهترین ابزارها برای مدیریت به‌روزرسانی‌ها و اطلاعات ممکن است از قبل در جیب شما باشد. برنامه آیفون برای کمک به سالمندان را در ادامه معرفی کرده ایم.

تلفن های هوشمند راهی آسان و در دسترس برای ایمن و سالم نگه داشتن عزیزان مسن شما فراهم می کنند.

تلفن های هوشمند دارای ویژگی های بسیاری هستند که آنها را به ابزارهای ایمنی، سلامت و نظارت عالی تبدیل می کند. آنها ارتباط سریع را امکان پذیر می کنند، برای دسترسی به خدمات از راه دور به اینترنت متصل می شوند و ردیابی موقعیت مکانی را در زمان واقعی ارائه می دهند. تنها چیزی که نیاز دارید برنامه های مناسب برای استفاده از این ویژگی ها است.

نحوه انتخاب آیفون مناسب برای سالمندان

اولین قدم در راه اندازی آیفون برای سالمندان، انتخاب یک آیفون مناسب است. آیفون 14 پرو به لطف نمایشگر همیشه روشن و صفحه نمایش بزرگش که خواندن متن روی صفحه را آسان‌تر می‌کند، انتخاب خوبی است. با این حال، چندین جایگزین ارزان‌تر نیز وجود دارد.

آیفون SE یک گزینه اقتصادی عالی با عمر باتری طولانی تر نسبت به اکثر مدل های دیگر است. به یاد داشته باشید که صفحه نمایش کوچکتر آن ممکن است برای افراد مسن با بینایی ضعیف مناسب نباشد.

یک گزینه بزرگتر اما هنوز نسبتا مقرون به صرفه آیفون XR است. صفحه نمایش 6.1 اینچی XR و فناوری نور پس‌زمینه بهتر، نمایش آن را برای چشم‌ها آسان‌تر می‌کند. همچنین دارای یکی از طولانی ترین عمر باتری در بین هر مدل آیفون است که برای افراد مسن که ممکن است ندانند نیاز به شارژ مکرر آن دارند ایده آل است.

شما باید به دنبال گوشی با صفحه نمایش خوانا، عمر باتری مناسب و اندازه ای باشید که به خوبی در دستان عزیزتان جا بیفتد. همچنین می توانید به تنظیمات بروید تا اندازه متن را بزرگ کنید، Face یا Touch ID را تنظیم کنید و برنامه های غیر ضروری را حذف کنید تا استفاده از آنها آسان تر شود.

3 برنامه بهداشتی مهم اما آسان برای استفاده

برنامه آیفون برای کمک به سالمندان
برنامه آیفون برای کمک به سالمندان

همانطور که یک آیفون برای سالمندان راه اندازی می کنید، می خواهید برخی از برنامه های سلامت را نصب کنید. در اینجا برخی از مفیدترین و کاربرپسندترین خدمات برای پیگیری سلامت سالمندان آورده شده است.

1. CareZone

CareZone به شما امکان می دهد بطری های قرص را اسکن کنید تا آنها را به لیست داروهای خود اضافه کنید، فشار خون یا سطح گلوکز را ثبت کنید، یادآورهای خودکار را تنظیم کنید و فهرستی از دستورالعمل های پزشکان را نگه دارید. همچنین به شما امکان می دهد هر یک از این اطلاعات را با دیگران به اشتراک بگذارید. به این ترتیب، پزشکان، عزیزان و مخاطبین اورژانس می‌توانند از هر به‌روزرسانی مهمی مطلع باشند.

دانلود: CareZone (رایگان)

2. MedWatcher

توجه به زمان مصرف داروها مهم است، اما مراقب هر گونه به روز رسانی مانند فراخوان ها یا توصیه های دوز جدید نیز اهمیت دارد. MedWatcher به شما کمک می کند تا در مورد این تغییرات بدون نیاز به جستجوی اخبار برای داروهای خاص خود به روز باشید.

MedWatcher به عنوان یک برنامه و یک وب سایت کار می کند و دسترسی به آن را آسان می کند. پس از راه‌اندازی یک اکانت کاربری، شرایط و داروهای خود را وارد می‌کنید و برنامه شما را در مورد هر تغییری به‌روزرسانی می‌کند. همچنین می توانید درمان ها و پیشرفت خود را با سایر کاربران با شرایط مشابه مقایسه کنید.

دانلود: MedWatcher (رایگان)

3. فشار خون iBP

پست های مرتبط
معرفی 10 تا از بهترین برنامه های ضبط موسیقی برای اندروید
برنامه های ضبط موسیقی

برنامه های ضبط آهنگ اندروید بهتر و قدرتمندتر از آن چیزی هستند که فکرش را بکنید. در اینجا بهترین ها بیشتر بخوانید

معرفی ۱۱ برنامه رایگان ادیت عکس برای مک
ادیت عکس برای مک

آیا نیاز به ویرایش ویدیو های خود دارید؟ در این مقاله به معرفی ویرایشگرهای ویدیوی مک که رایگان نیز هستند، بیشتر بخوانید

بر اساس CDC، تقریبا نیمی از بزرگسالان آمریکایی فشار خون بالا دارند، بنابراین اندازه گیری آن برای سلامتی و واکنش های دارویی شما حیاتی است. برنامه‌هایی مانند iBP Blood Pressure این کار را آسان‌تر می‌کنند.

iBP نمودارهای تعاملی ایجاد می کند تا تغییرات فشار خون شما را در طول زمان نشان دهد. این تصاویر بصری همچنین به آسانی می‌توان فهمید که میزان خواندن خیلی زیاد است یا خیلی کم. با این حال، باید بدانید که برای وارد کردن این داده ها در برنامه، به یک دستگاه جداگانه برای اندازه گیری فشار خون نیاز دارید.

دانلود: فشار خون iBP (رایگان)

3 برنامه برای ایمن تر کردن شما در خانه

نصب برخی از برنامه های ایمنی برای ردیابی و مدیریت سقوط و سایر موارد اضطراری نیز ایده خوبی است. در اینجا برخی از بهترین انتخاب ها وجود دارد.

1. My SOS Family

این برنامه دارای یک دکمه بزرگ برای ارسال هشدار است و همچنین می توانید آن را با یک بلندگوی هوشمند کنترل کنید. پس از دانلود My SOS Family، فهرستی از مخاطبین اضطراری و اطلاعات تماس آنها ایجاد می کنید. هر زمان که هشداری ارسال کنید، سرویس با آنها تماس می گیرد، پیامک می دهد یا ایمیل می کند. این هشدارها مکان تلفن شما را نیز ارسال می کنند.

دانلود: My SOS Family Alerts Emergency Alerts (رایگان)

2. Life360

Life360 یک برنامه ردیابی مکان ایده آل برای بزرگسالان مبتلا به آلزایمر یا شرایط مشابه است. پس از ایجاد گروهی از مخاطبین، هر زمان که تلفن از یک مقصد از پیش تعیین شده خارج شود یا به مقصد برسد، برنامه به آنها هشدار می دهد. همچنین می توانید از این برنامه برای تماس با نماینده زنده استفاده کنید که در صورت لزوم می تواند جزئیات را با امدادگران اضطراری به اشتراک بگذارد.

دانلود: Life 360: Find Family & Friends (رایگان)

3. FallSafety Home

بر اساس اطلاعات موسسه ملی پیری، از هر چهار سالمند بیش از یک نفر هر ساله به زمین می افتد. FallSafety Home از ژیروسکوپ و داده های موقعیت مکانی تلفن شما برای تشخیص سقوط و هشدار به مخاطبین اضطراری استفاده می کند. هنگامی که سقوط را تشخیص می دهد، به طور خودکار به پنج نفر از طریق تماس، پیامک یا ایمیل با داده های مکان واقعی هشدار می دهد. همچنین دارای دکمه پانیک برای هشدارهای دستی است.

دانلود: FallSafety Home (رایگان)

با برنامه های ارتباطی و تقویم سازماندهی شده و در مسیر خود بمانید

برنامه آیفون برای کمک به سالمندان
برنامه آیفون برای کمک به سالمندان

ماندن در بالای قرار ملاقات ها نیز می تواند برای برخی از سالمندان چالش برانگیز باشد. خوشبختانه، بسیاری از برنامه‌های بهره‌وری مفید برای آیفون‌ها سازماندهی و به‌روز ماندن را آسان‌تر می‌کنند.

1. Caring Village

Caring Village یک «دهکده» ایجاد می‌کند که در آن برنامه‌ها، قرارها، فهرست‌های کارها و موارد دیگر را با عزیزان یا مراقبان به اشتراک می‌گذارید. این برنامه همچنین به افراد اجازه می‌دهد مسئولیت‌ها را تقسیم کنند تا همه بتوانند ببینند چه کسی مسئول چه کارهایی است، مانند رانندگی شخصی به یک قرار. هشدارها و اعلان‌های بی‌درنگ تضمین می‌کنند که هیچ‌کس این مسئولیت‌ها را فراموش نمی‌کند.

دانلود: دهکده مراقبت (رایگان)

2. Medisafe

Medisafe به شما امکان می دهد دارو و دوز خاص خود را وارد کنید تا از دستورات پزشک خود پیروی کنید و زمانی که زمان پر کردن مجدد نسخه ها فرا رسید به شما هشدار می دهد. این برنامه همچنین می‌تواند داده‌های دارویی را با پزشکان به اشتراک بگذارد، بنابراین آنها می‌توانند مطابقت دارو را دنبال کنند.

دانلود: Medisafe Medication Management (رایگان)

3. تقویم Calendar

نباید با برنامه تقویم داخلی آیفون اشتباه گرفته شود، این سرویس شامل زمان ایجاد آسان و یک ویژگی اشتراک گذاری است، به این معنی که می توانید یادآورهایی را برای عزیزان بزرگتر خود ایجاد کرده و آنها را به اشتراک بگذارید تا آنها نگران نباشند. در مورد اینکه خودشان این کار را انجام دهند تقویم همچنین می‌تواند به برنامه‌ها و سرویس‌های دیگر متصل شود تا زمان‌بندی قرار ملاقات‌ها را آسان‌تر کند. تنظیم این مورد برای افراد مسن می تواند به آنها کمک کند جلسات آینده یا ملاقات های پزشک را به خاطر بسپارند.

دانلود: تقویم: جلسات و برنامه ریزی (رایگان)

با این برنامه ها عزیزان خود را ایمن نگه دارید

با برنامه‌های مناسب، می‌توانید گوشی را به یک مکان همه‌کاره تبدیل کنید تا عزیزانتان را ایمن، سالم و مطمئن نگه دارید. اگر فرد بزرگسالی را می شناسید که ممکن است به کمک نیاز داشته باشد، با این لیست شروع کنید.

امتیاز دهید
علاقه مند به تکنولوژی و اخبار روز دنیای فناوری، کارشناس سئو و تولید محتوا

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید