بهترین آلتکوین های آگوست ۲۰۲۳

بهترین آلتکوین های آگوست ۲۰۲۳

زمان مطالعه 5 دقیقه

در این ماه شاهد هاوینگ لایت کوین (LTC) بودیم. پروژه‌ آیکان (ICON) به تازگی شبکه آزمایشی جدیدی راه‌اندازی کرده ‌و هورایزن (ZEN) نیز قرار است شبکه آزمایشی مهمی را ایجاد کند. تزوس (XTZ) نیز جلسه مهمی در رابطه با آینده این پروژه برگزار کرده است و پروژه اولترا (UOS) هم یک پلتفرم گیمینگ جدید را راه‌اندازی خواهد کرد. تمام این اخبار ممکن است در ادامه به رشد قیمت این آلت کوین‌ها در ماه آینده کمک کنند. در این پست به معرفی بهترین آلتکوین های آگوست ۲۰۲۳ می پردازیم.

بهترین آلتکوین های آگوست ۲۰۲۳

لایت کوین

زمانی که برای اولین بار شبکه لایت کوین راه‌اندازی شد، ماینرها با فعالیت در این شبکه و استخراج هر بلاک ۵۰ واحد از این ارز را پاداش می‌گرفتند. با این حال، مانند شبکه بیت کوین، این پاداش هر ۴ سال یک بار در فرایندی به نام هاوینگ نصف می‌شود. هاوینگ به منظور کاهش تورم رمزارزها انجام می‌گردد و تا صفر شدن پاداش هر بلاک ادامه خواهد داشت.

داده‌های آنچین نشان می‌دهد که نهنگ‌های LTC پیش از هاوینگ انباشت آن‌ را آغاز کرده و ماینرها هم پیش از این اتفاق، ۴۰۰,۰۰۰ واحد لایت کوین به ذخایر خود اضافه کرده‌ بودند.

تحلیل تکنیکال قیمت لایت کوین نشان می‌دهد که این ارز در تاریخ ۳ جولای الگوی وج نزولی خود را به سمت بالا شکسته است. شکسته شدن چنین الگوهایی اغلب منجر به افزایش قابل‌توجه قیمت می‌شود. با این حال قیمت LTC از آن زمان تاکنون به محل شکسته شدن الگوی مذکور بازگشته است.

بهترین آلتکوین های آگوست ۲۰۲۳

بهترین آلتکوین های آگوست ۲۰۲۳

در صورت تداوم روند صعودی، لایت کوین در حوالی ۱۰۲ دلار با مقاومت مهمی مواجه خواهد شد. از طرف دیگر، در صورتی که قیمت LTC به زیر ۹۰ دلار سقوط کند، الگوی وج نزولی بی‌اعتبار می‌شود و احتمالا شاهد ریزش قیمت آن تا ۸۲ دلار خواهیم بود.

آپدیت: قیمت لایت کوین بعد از هاوینگ خود کاهش یافته است و در حال حاضر، پایین‌تر از محدوده ۹۰ دلار و در حوالی ۸۵ دلار معامله می‌شود. با توجه به سقوط LTC به زیر محدوده ۹۰ دلار، می‌توان گفت که پیش‌بینی‌های صعودی ناشی از شکسته شدن الگوی وج نزولی اعتبار خود را از دست داده‌اند.

آیکان

پروژه آیکان در تاریخ ۳۱ جولای شبکه آزمایشی خود را با نام «xCall ICX» راه‌اندازی کرد. این شبکه آزمایشی برای آزمایش ویژگی‌ها، برنامه‌ها و ابزارهای غیرمتمرکز مختلف توسعه داده شده است و افراد مشارکت‌کننده در آن می‌توانند تا ۸۴۵,۰۰۰ توکن ICX کمک هزینه دریافت کنند.

قیمت ICX در تاریخ ۲۲ ژوئن موفق شد خط مقاومت نزولی خود را به سمت بالا بشکند. با این حال، قیمت ICX در ادامه با مقاومت افقی که در نمودار زیر مشخص شده است، برخورد کرد و نتوانست آن را به سمت بالا بشکند. در مجموع، ICX دو بار این خط مقاومت را آزمایش کرده و یک سقف قیمتی (علاوه قرمز رنگ) تشکیل داده است. تشکیل چنین سقف قیمتی سیگنالی نزولی است. بنابراین، تا زمانی که قیمت ICX به بالای مقاومت ۰.۲۵ دلار نرسد، نمی‌توان روند آن را صعودی در نظر گرفت.

بهترین آلتکوین های آگوست ۲۰۲۳

بهترین آلتکوین های آگوست ۲۰۲۳

در صورت شکسته شدن این مقاومت، قیمت ICX احتمالا تا مقاومت ۰.۵۵ دلار افزایش خواهد یافت. در سمت مقابل، اگر مقاومت ۰.۲۵ دلاری شکسته نشود؛ احتمالا شاهد ریزش ۲۲٪ ICX و سقوط تا محدوده ۰.۱۷ دلار خواهیم بود.

هورایزن

حذف استخرهای محافظ (Shielded Pools) زنجیره اصلی هورایزن طی به‌روزرسانی اجباری «ZEN4.1» اجرا خواهد شد. پس از حذف استخرهای مذکور، تمام ویژگی‌های مرتبط با حریم خصوصی از بلاک چین هورایزن حذف خواهند شد. این موضوع بدان معنا است که ZEN پس از این تغییر دیگر به عنوان یک پرایویسی کوین عمل نمی‌کند. انتظار می‌رود این به‌روزرسانی در ماه جاری در یک شبکه آزمایشی جدید تست و پس از آن در ماه سپتامبر در شبکه اصلی فعال شود.

از دید تکنیکال، روند قیمت ZEN بسیار شبیه به ICX است. با این تفاوت که هورایزن موفق شده است پس از شکستن خط روند نزولی خود، از مقاومت افقی ۹.۴۵ دلاری به سمت بالا عبور کند. البته از آن زمان تاکنون قیمت ZEN دوباره به زیر این مقاومت بازگشته است.

بهترین آلتکوین های آگوست ۲۰۲۳

بهترین آلتکوین های آگوست ۲۰۲۳

در صورتی که قیمت هورایزن بار دیگر به این خط مقاومت برخورد کند و نتواند از آن عبور کند، احتمالا شاهد سقوط آن تا خط روند نزولی در حوالی ۷ دلار خواهیم بود.

در سمت دیگر، در صورت شکسته شدن مقاومت ۹.۴۵ دلاری، احتمالا شاهد رشد ۶۰٪ قیمت هورایزن و صعود تا محدوده ۱۵ دلار خواهیم بود. گفتنی است که نزدیک شدن به موعد راه‌اندازی شبکه آزمایشی هورایزن تاثیر مثبتی روی قیمت آن گذاشته است.

تزوس

پروژه تزوس روز گذشته جلسه مهمی را حول موضوع دیفای و استفاده از ویژگی «Liquidity Baking» در شهر لندن برگزار کرد. نتایج این جلسه می‌تواند به رشد قیمت تزوس در ماه آگوست کمک کند.

تزوس در اوایل ماه جولای موفق شد خط روند نزولی خود را به سمت بالا بشکند. هرچند که شکسته شدن این خط روندها معمولا به افزایش قیمت شدید رمزارزها منجر می‌شود، تزوس از آن زمان تاکنون صرفا در اطراف این خط روند در نوسان بوده است.

بهترین آلتکوین های آگوست ۲۰۲۳

بهترین آلتکوین های آگوست ۲۰۲۳

در صورت عدم افزایش قیمت XTZ، این توکن ممکن است با افتی ۱۷٪ به کف سالانه ۰.۷۰ دلاری خود سقوط کند. از طرف دیگر، در صورت افزایش قیمت XTZ، احتمال صعود آن تا مقاومت ۱.۲۰ دلاری وجود دارد.

اولترا

پروژه اولترا (Ultra) در تاریخ ۸ آگوست پلتفرم گیمینگ جدیدی را با نام اولترا آرنا (Ultra Arena) راه‌اندازی خواهد کرد. این پلتفرم نوعی بازی‌ بلاکچینی است و افراد می‌توانند با بازی کردن در آن، پاداش کسب کنند.

راه‌اندازی چنین پلتفرمی می‌تواند به بهبود وضعیت قیمت UOS کمک کند. با این وجود، UOS به تازگی پایین‌ترین حمایت سالیانه خود در حوالی ۰.۱۷ دلار را از دست داده و به زیر آن سقوط کرده است.

بهترین آلتکوین های آگوست ۲۰۲۳

بهترین آلتکوین های آگوست ۲۰۲۳

در صورتی که از دست رفتن این حمایت تایید شود، احتمالا شاهد ریزش ۴۰٪ اولترا و سقوط آن تا حمایت ۰.۱۰ دلار خواهیم بود. با این حال، اگر اخبار مثبت به کمک اولترا بیایند، احتمال جهش ۳۰٪ قیمت آن وجود خواهد داشت.

امتیاز دهید

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT
خرید آنی ووچر پرفکت مانی