بر اساس توییتی که ویل کلمنت (Will Clemente)، تحلیلگر معروف بازار، منتشر کرده، داده‌های تاریخی نشان می‌دهند که سه‌شنبه، سودآورترین روز برای بیت‌کوین (BTC) بوده و از دیگر روزهای هفته از نظر میانگین بازدهی پیشی گرفته است. علت این امر را می‌توان در افزایش فعالیت بازار پس از آخر هفته (در تقویم میلادی و در اغلب کشورهای اروپایی و آمریکایی) جست‌وجو کرد. در واقع، الگوهای معاملاتی نشان می‌دهند که در ابتدای هفته، معمولاً معامله‌گران پس از استراحت آخر هفته دوباره وارد بازار می‌شوند که افزایش فشار خرید را به همراه دارد. در این پست به بررسی بهترین روزهای هفته برای ترید بیت کوین می پردازیم.

بهترین روزهای هفته برای ترید بیت کوین

در حالی که این استدلال ممکن است قانع‌کننده به نظر برسد، ضروری است به خاطر داشته باشید که روش مطمئنی برای به حداکثر رساندن بازدهی نیست؛ چرا که پویایی بازار تحت تأثیر عوامل متعددی قرار دارد، و اگرچه الگوهای خاصی ممکن است ظاهر شوند، اما آنها شاخص‌های قطعی برای پیش‌بینی عملکرد آینده نیستند.
بر اساس داده‌های موجود، بدترین روز برای بیت کوین هم به نظر می‌رسد دوشنبه باشد. این امر دلایل مختلفی دارد. به عنوان مثال، ممکن است نشان‌دهنده شروع کندتر هفته باشد؛ زیرا معامله‌گران شروع به موقعیت‌یابی می‌کنند، یا می‌تواند نشان‌دهنده یک اصلاح طبیعی پس از افزایش فعالیت در هفته قبل باشد. باز هم، توجه کنید که اینها حدس و گمان هستند، نه دلایل اثبات‌شده.
عملکرد بیت کوین در روزهای مختلف هفته می‌تواند بینش مفیدی به شما بدهد، اما نباید مبنای استراتژی سرمایه‌گذاری شما باشد؛ چراکه بازار ارزهای دیجیتال به بی‌ثباتی و پرنوسانی مشهور است. در عوض، از این یافته‌ها می‌توان به عنوان بخشی از یک استراتژی گسترده‌تر استفاده کرد که ترندهای بازار، رویدادهای جهانی و اهداف مالی فردی را در نظر می‌گیرد.

امتیاز دهید
کارشناس سئو و تحلیل ارزهای دیجیتال ؛ علاقه مند به تکنولوژی و اخبار روز دنیای فناوری

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید