IDE مجموعه ای از ابزارها و امکاناتی است که برنامه نویسان برای توسعه و طراحی نرم افزار به آن نیاز دارند. محیطی را در اختیار برنامه نویس قرار می دهد که بتواند کدهای خود را در آن بنویسد و آزمایش کند.

چرا IDE ها اینقدر مهم هستند؟

خوب، به یک سناریو فکر کنید – می خواهید برای شام پاستا درست کنید. حتی اگر دستور غذا را می دانید، به مواد تشکیل دهنده و ابزار/تجهیزات مناسب نیاز دارید تا ایده خود را عملی کنید. تمام ابزار و مواد لازم را در یک آشپزخانه پیدا خواهید کرد. بنابراین، این محل کار شما خواهد بود.

به طور مشابه، حتی اگر توسعه دهندگان می دانند چگونه کدنویسی کنند، به یک محل کار با تمام ابزارهای مربوطه نیاز دارند. IDE آن ایستگاه کاری را در اختیار توسعه دهندگان قرار می دهد. به همین دلیل IDE ها بسیار مهم هستند.

خوشبختانه گزینه های زیادی در اختیار ما قرار دارد. در زیر برخی از بهترین نرم افزارهای IDE چند منظوره که از C++، C، PHP، Java، JavaScript، Python و بسیاری دیگر پشتیبانی می کنند، آورده شده است.

1.بهترین IDE برنامه BlueJ

BlueJ یکی از محبوب ترین IDE ها برای برنامه نویسان JAVA است. این برای برنامه نویسانی که به صورت فردی کار می کنند یا یک راه اندازی توسعه نرم افزار در مقیاس کوچک دارند، بهترین است. این طرح بسیار تعاملی دارد. این اجازه می دهد تا توسعه دهنده کد خود را آزمایش کند و با اشیاء جدید تعامل داشته باشد.

شما می توانید اشیاء را با استفاده از روش ها توسعه دهید. می توانید مقدار آنها را آزمایش کنید و همچنین می توانید کد را به صورت بصری اسکن کنید.

برای اهداف آموزشی طراحی شده است و دارای پورتالی از منابع آموزشی است. شما می توانید آن را در اینجا بررسی کنید.

2. Eclipse

Eclipse یکی از IDE های معروف جاوا است. این یک برنامه دسکتاپ بین پلتفرمی است.

رابط ارائه شده توسط Eclipse یکی از جذاب ترین عناصر آن است. این امکان رها کردن را فراهم می کند و عملکرد را نیز می کشد. شما همچنین می توانید کد خود را با استفاده از تجزیه و تحلیل استاتیک تجزیه و تحلیل کنید. همچنین از عناصری مانند اشکال زدایی و پروفایل پشتیبانی می کند.

3.بهترین IDE برنامه SlickEdit

SlickEdit یک ویرایشگر کد و IDE قدرتمند و بسیار قابل تنظیم ارائه می دهد که می تواند به سرعت تا 2 ترابایت را ویرایش کند. SlickEdit از بیش از 70 زبان برنامه نویسی پشتیبانی می کند و آن را به گزینه ای عالی برای برنامه نویسانی تبدیل می کند که به توانایی توسعه در چندین زبان در چندین پلتفرم نیاز دارند. پشتیبانی فنی بی نظیر آنها آنها را از سایرین در صنعت متمایز می کند.

برخی از ویژگی های SlickEdit عبارتند از:

. SmartPaste™ – کد شما را در سطح تورفتگی مناسب برای مقصد قرار می دهد.

پست های مرتبط
Skrill (اسکریل) چیست و هرانچه باید در مورد این سیستم انتقال پول دانست

اسکریل (Skrill) یک نهاد تجاری است که از اینترنت به عنوان ابزاری برای انجام تراکنش های مالی استفاده می کند. بیشتر بخوانید

معرفی 10 تا از بهترین برنامه های ضبط موسیقی برای اندروید
برنامه های ضبط موسیقی

برنامه های ضبط آهنگ اندروید بهتر و قدرتمندتر از آن چیزی هستند که فکرش را بکنید. در اینجا بهترین ها بیشتر بخوانید

. Beautifiers – زیباسازهای کد منبع SlickEdit به شما این امکان را می‌دهند که مقادیر تورفتگی، پرانتزها و سبک‌های شروع/پایان، و اضافه کردن عبارات را تنظیم کنید. این ویژگی Beautify در حین تایپ است که در صورت اشتباه کردن، کد منبع را هنگام تایپ فرمت می کند. همچنین گزینه ای برای زیباسازی روی خمیر وجود دارد. موجود برای Android، Ant، ​​C#، C++، Cold Fusion، DocBook، Groovy، HTML، JSON، JSP، JSP TagLib، Java، JavaScript، PHP، Python، SystemVerilog، TypeScript، Verilog، Visual Basic، XHTML، XML، XSD.

. دیباگرهای جامع – GNU C/C++، Clang C/C++، Java، Python، Perl، Google Go، PHP، Scala، C# با استفاده از Mono، Visual Basic با استفاده از Mono، Android JVM/NDK

. SlickEdit’s Context Tagging™ – به شما این امکان را می دهد که بدون زحمت به یک نماد بپرید، به نماد دیگری بپرید، و سپس یک مرحله به عقب بپرید. این با مراجع نیز کار می کند. ‘.’ را در یک نمونه کلاس فشار دهید و لیستی از ویژگی ها و اعضایی را که می توانید انتخاب کنید مشاهده خواهید کرد. Ctrl+Space را فشار دهید و لیستی از تکمیل‌های احتمالی پیشوند را در مکان‌نما خواهید دید.

. پشتیبانی پروژه – به شما امکان می دهد به راحتی با پروژه های تک فایل کار کنید، یا پروژه هایی با چندین فایل، فضای کاری با چندین پروژه مرتبط ایجاد کنید، یا پروژه هایی را از IDE های دیگر مانند Visual Studio یا Xcode باز کنید. همه با Context Tagging، Debugging و Version Control یکپارچه شده اند.

. DIFFzilla™ – به شما امکان می دهد فایل ها یا پوشه ها را به سرعت مقایسه کنید. Source Diff تشخیص می‌دهد که کدام تفاوت‌ها مهم هستند و صرفاً فضای خالی یا نظرات را تغییر می‌دهد. هنگامی که یک فایل زیبا شده و دیگری زیبا نشده است، تفاوت منبع برای مقایسه تفاوت ها ضروری است. DIFFzilla™ محکم به پشتیبانی از سابقه پشتیبان گیری و کنترل نسخه SlickEdit متصل است.

. پشتیبانی کنترل نسخه شامل Git، Subversion، CVS، Perforce و Mercurial است. سیستم های دیگر نیز پشتیبانی می شوند – سیستم های خط فرمان قدیمی و سیستم های SCC. SlickEdit شامل یک مرورگر مخزن برای Git و Subversion، توانایی مقایسه نماد فعلی با کنترل نسخه، و توانایی دیدن اینکه نماد واقعاً در کدام نسخه از فایل تغییر کرده است.

. کدگذاری رنگ قابل تنظیم و رنگ آمیزی نماد به شما امکان می دهد طرح های رنگی را در هر زبان تغییر دهید. شامل برجسته کردن متغیرهای ناشناخته است.

SlickEdit یک ابزار عالی برای هر برنامه نویس جدی است. اگر به انعطاف‌پذیری برای کدنویسی در چندین زبان برنامه‌نویسی در چندین پلتفرم نیاز دارید، SlickEdit یک گزینه عالی است. آنها یک آزمایش 15 روزه را ارائه می دهند.

4. CODE:: BLOCKS

CODE:: BLOCKS یک ابزار رایگان برای برنامه نویسان C و C ++ است. می توان آن را با توجه به نیازهای شما پیکربندی کرد و افزونه های آن بسیار انعطاف پذیر هستند. این به شما امکان می دهد اشیاء را در یک رویکرد شی گرا بصری برنامه ریزی کنید. به آن مرورگر کلاس گفته می شود. همچنین از تکمیل خودکار کد به همراه اشکال زدایی پشتیبانی می کند.

همچنین می توانید از این ابزار آنلاین برای برنامه نویسی C و C++ نیز استفاده کنید.

5. GNAT Studio

استودیو GNAT یک IDE قدرتمند برای توسعه دهندگان C، C++، Ada، Spark و Python است. از ویژگی های اشکال زدایی، نمایه سازی، کشیدن n drops و تکمیل خودکار پشتیبانی می کند.

این راهنمای شروع را بررسی کنید.

6.بهترین IDE برنامه AWS Cloud9

AWS Cloud9 یک IDE مبتنی بر ابر است. از تجزیه و تحلیل زمان واقعی همراه با ویرایش خود به خود پشتیبانی می کند. می‌توانید از AWS Cloud9 با بیش از ۴۰ زبان، از جمله زبان‌های محبوب Node.js، Python، JS، Ruby و Go استفاده کنید.

توسعه یک برنامه بدون سرور؟

خبر خوب!

می توانید توابع لامبدا را به صورت محلی توسعه داده و آزمایش کنید.

7. CodeLite

CodeLite یک IDE سبک منبع باز برای توسعه Backend است. در درجه اول برای PHP و Node.js شناخته شده است و می تواند بر روی Windows، Debian، Ubuntu، macOS و Fedora نصب شود.

8. NetBeans

NetBeans تقریباً با تمام زبان های برنامه نویسی محبوب به خوبی کار می کند. این تورفتگی خط را فراهم می کند. همچنین به زبان های مختلفی مانند انگلیسی، روسی، ژاپنی و چینی موجود است. همچنین کد منبع را برجسته می کند. فضای کاری کاملاً قابل تغییر است و برنامه نویس می تواند آن را مطابق با نیاز خود تغییر دهد.

همچنین کد را بازسازی می کند.

از Apache NetBeans برای توسعه برنامه های وب، دسکتاپ و موبایل استفاده کنید.

9.بهترین IDE برنامه JetBrains

JetBrains یک IDE آماده برای هر نوع توسعه ارائه می دهد. اجازه دهید یک مرور سریع از همه آنها به شما ارائه دهیم.

PhpStorm – یک PHP IDE سازنده که هر کدی را درک می کند و دارای ابزارهای توسعه دهنده زیادی است.

AppCode – سازگار با Xcode برای توسعه iOS و macOS. به خوبی با Reveal، CocoaPods، Git، Perforce و غیره ادغام می شود.

CLion – همانطور که می توانید از روی نام حدس بزنید، برای C و C ++ است. دارای اشکال زدایی داخلی است.

DataGrip – یک IDE پایگاه داده که از MySQL، PostgreSQL، MongoDB، Oracle، SQL Server، DB2، MariaDB، Cassandra، Vertica، Hive و غیره پشتیبانی می کند. این کدها را در حال تجزیه و تحلیل می کند و برای هر گونه باگ رفع می کند.

GoLand – مناسب برای توسعه دهندگان Go. اجرای و اشکال زدایی Golang با GoLand آسان است.

PyCharm – یک IDE عالی برای توسعه دهندگان حرفه ای پایتون. از فریم ورک های اصلی پایتون مانند Flask، Django، web2py، Pyramid و Google App Engine پشتیبانی می کند. برخی از ویژگی های قابل ذکر به شرح زیر است.

. برای نیازهای علم داده با NumPy، Anaconda، matplotlib و IPython Notebook ادغام می شود.

. هوش داخلی برای اتوماسیون کد، تکمیل، refactoring، برجسته کردن خطا، دیباگر (debugger)

. قابلیت های توسعه از راه دور با پشتیبانی Docker و Vagrant

اگر یک توسعه دهنده حرفه ای پایتون هستید، باید این نرم افزار تخصصی Python IDE را بررسی کنید.

Intellij IDEA – در درجه اول برای جاوا است اما جاوا اسکریپت، SQL، HTML، React، Angular، Typescript و غیره را می‌داند. کلاینت ها و ابزارهای HTTP داخلی برای ساخت، پروفایل و دکامپایل دریافت کرد.

مخصوص جاوا از موارد زیر پشتیبانی می کند.

  • Kotlin
  • Groovy
  • Spring
  • Scala
  • Java EE
  • Jakarta EE
  • Grails

Rider – برای توسعه دات نت و مبتنی بر IntelliJ و ReSharper است. از ASP.NET، Xamarin، بازی های یونیتی، هسته دات نت و غیره پشتیبانی می کند.

RubyMine – برای توسعه روبی.

WebStorm – برای دوستداران جاوا اسکریپت. از فریم ورک هایی مانند React، Vue.js، Node.js، Angular، Meteor، Electron، React Native، Ionic و Cordova پشتیبانی می کند. تست واحد توسط Karma، Mocha، Jest و Protractor ارائه می شود.

تمام JetBrains IDE چند پلتفرمی است، به این معنی که می توانید از آن در ویندوز یا macOS استفاده کنید.

10. Selenium

آیا شما یک متخصص اتوماسیون تست هستید؟

شما Selenium IDE را دوست دارید. به شما امکان می دهد تست ها را ضبط و پخش کنید. منبع باز است و با کروم و فایرفاکس کار می کند.

با استفاده از افزونه می توانید عملکرد و ادغام را گسترش دهید.

11.بهترین IDE برنامه QC – Qt Creator

برنامه های موبایل، وب، جاسازی شده و دسکتاپ را با استفاده از Qt Creator توسعه دهید. به کنترل نسخه مانند Git، Subversion، Perforce، Mercurial متصل می شود و دارای دو ابزار UI داخلی است – Qt Quick Designer و Qt Designer.

Qt را می توان در Microsoft Visual Studio ادغام کرد. در زیر به برخی از مزایای آن اشاره می شود.

. ایجاد مستندات

. تست واحد و یک دیباگر یکپارچه

. گلوگاه های عملکرد CPU و RAM را شناسایی کنید

. از شبیه ساز برای آزمایش برنامه ها در دستگاه های مختلف استفاده کنید.

Qt QML، Python و C++ را پشتیبانی می کند.

12. Theia

Elipse Theia یک IDE چند زبانه است که به صورت نسخه ابری یا دسکتاپ موجود است. بیش از 60 زبان را پشتیبانی می کند و یک ترمینال یکپارچه دارد.

با طرح‌بندی انعطاف‌پذیر، می‌توانید پنجره مورد علاقه خود را هر طور که دوست دارید متصل کنید.

13.بهترین IDE برنامه RStudio

RStudio هر دو به صورت منبع باز و تجاری در دسترس است. این برای زبان R است که برای داده کاوی و کارهای آماری شناخته شده است.

می‌توانید کد R را از طریق کنسول IDE اجرا کنید و ویژگی‌های قدرتمندی برای ساخت و اشکال‌زدایی ارائه دهید. این به شما امکان می دهد با کمک Shiny و ggvis نمودارهای تعاملی زیبایی ایجاد کنید.

چگونه یک IDE انتخاب کنیم؟

. اول از همه، باید فهرستی از مواردی که اولویت شما هستند تهیه کنید. این بسیار مهم است زیرا ممکن است یک برنامه نویس به دنبال یک IDE با بهترین هایلایت نحوی باشد، در حالی که دیگری ممکن است به دنبال یک IDE با بهترین رابط باشد. بنابراین، بهتر است ابتدا نیازهای خود را تعریف کنید.

. برخی از معیارهای مهمی که باید در لیست اولویت شما گنجانده شوند عبارتند از: برجسته سازی نحو، اشکال زدایی، برجسته سازی خطا، رابط کاربری و تجزیه و تحلیل کد استاتیک.

. سپس IDE های مختلف را بر اساس لیست اولویت خود درجه بندی کنید و آن را انتخاب کنید که بیشتر برای شما مناسب است.

در مورد ویرایشگرهای کد آنلاین چطور؟

مطمئناً تعداد زیادی ویرایشگر کد و متن آنلاین برای توسعه دهندگان وجود دارد و محبوبیت آن در حال افزایش است.

میدونی چرا!

شروع کار آسان است و می تواند از هر جایی به آن دسترسی داشته باشد و همکاری را تسهیل کند.

نتیجه

انتخاب IDE مناسب می تواند بر بهره وری توسعه شما تأثیر بگذارد. اکثر نرم افزارهای IDE که در بالا ذکر شد رایگان هستند، بنابراین سعی کنید ببینید چه چیزی برای شما کار می کند.

امتیاز دهید
علاقه مند به تکنولوژی و اخبار روز دنیای فناوری، کارشناس سئو و تولید محتوا

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید