بیت کوین در بیتفینکس 56000 دلار

بیت کوین در بیتفینکس 56000 دلار !!!

زمان مطالعه 2 دقیقه

روز گذشته قیمت بیت کوین در بازار قراردادهای دائمی (Perpetual Swap) صرافی بیتفینکس برای مدت کوتاهی به ۵۶،۰۰۰ دلار رسید. این اتفاق به دنبال افزایش حجم معاملات همزمان با نبود نقدینگی کافی در این صرافی رخ داد. بیت کوین در بیتفینکس 56000 دلار  ؟

بیت کوین در بیتفینکس 56000 دلار

روز گذشته بین ساعات ۱۴:۲۴ تا ۱۴:۲۶ به وقت UTC حجم معاملات در بازار قراردادهای دائمی بیتفینکس افزایش یافت و در مجموع ۳۳۲ واحد بیت کوین با ارزشی بالغ بر ۹.۱ میلیون دلار معامله شد که ۲۵٪ از معاملات روز گذشته را تشکیل می‌دهد.

به دنبال این اتفاق و افزایش ناگهانی قیمت بیت کوین، پوزیشن‌های معاملاتی برخی از معامله‌گران لیکویید شد.

بیت کوین در بیتفینکس 56000 دلار

بیت کوین در بیتفینکس 56000 دلار

در حال حاضر، با توجه به نقدینگی پایین در صرافی بیتفینکس، در صورتی که سفارشی برای خرید ۱۱۰ واحد بیت کوین ثبت شود، قیمت قراردادهای دائمی ۱۰٪ افزایش خواهد یافت. این به این معنی است که ارز دیجیتال کافی برای خرید و یا فروش در دسترس افراد نیست که باعث نوسانات بازار در واکنش به تقاضا می‌شود.

پائولو آردوینو (Paolo Ardoino)، مدیر ارشد فناوری صرافی بیتفینکس در واکنش به این اتفاق در توییتی نوشت:

در آن لحظه نقدینگی کمی وجود داشت. اما سیستم همانطور که انتظار می‌رفت کار کرد. موتور تطبیق تمامی سفارش‌ها را به درستی انجام داد.

دلیل افزایش ۲٪ قیمت بیت کوین در بازار اسپات چه بود؟

جهش قیمت قراردادهای دائمی بیت کوین در صرافی بیتفینکس همزمان با افزایش قیمت ۲.۵ درصدی این ارز در بازار اسپات اتفاق افتاد. این افزایش به دنبال سقوط بیش از ۳۰ درصدی سهام دو بانک پک وست (Pacwest) و وسترن الاینس (Western Alliance) رخ داد.

دلیل دیگر افزایش قیمت بیت کوین در عصر روز گذشته، به انتشار داده‌های بازار کار در آمریکا نسبت داده می‌شود. این داده‌ها که به گزارش JOLTS معروف هستند شامل فرصت‌های شغلی موجود هر ماه، تعداد استخدام‌ها، تعداد اخراج‌ها، تعداد ترک شغل‌ها و تعداد افرادی که به دلایل دیگر (از جمله مرگ) کار نمی‌کنند است.

این داده‌ها نشان داد که فرصت‌های شغلی در ایالات متحده پایین‌تر از مقدار پیش‌بینی شده (۹.۷۷۵ میلیون) یعنی به میزان ۹.۶ میلیون فرصت شغلی گزارش شده است که پایین‌ترین مقدار در ۲ سال گذشته است.

تحلیل‌گران رمزارزها اخیرا تضعیف داده‌های بازار کار را نشانه مثبتی برای بازارها تلقی می‌کنند؛ به صورت خلاصه آنها معتقدند در شرایط فعلی، آمار بد مشاغل خبر خوبی برای بازارها هستند. به صورت کلی نسبت دادن و تحلیل رفتار قیمتی دارایی‌ها به صورت صد در صدی به داده‌های اقتصاد کلان، کار دشواریست. اما اتفاق دیروز نشان داد که قیمت BTC به آمار بازار کار ایالات متحده آمریکا واکنش نشان می‌دهد.

coindesk

امتیاز دهید

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT
خرید آنی ووچر پرفکت مانی
اپلیکیشن اول پرداخت