بیت کوین در منطقه ترس شدید

بیت کوین در منطقه ترس شدید | سقوط بیت کوین به زیر 19800 دلار

زمان مطالعه 2 دقیقه

شاخص ترس و طمع بیت کوین که توسط پورتال alternative.me ابداع شده نشان می‌دهد که امروز، در ۳ سپتامبر (۱۲ شهریور)، احساسات در بازار ارزهای دیجیتال وارد منطقه «ترس شدید» شده است. این شاخص عدد ۲۱ را نشان می‌دهد. در این مقاله به ورود بیت کوین در منطقه ترس شدید می پردازیم.

خرید بیت کوین

بیت کوین در منطقه ترس شدید

در روز جمعه، ۲ سپتامبر (۱۱ شهریور)، قیمت بیت کوین از سطح ۲۰،۰۰۰ دلاری که برای مدتی آن را حفظ کرده بود کاهش یافت و به سطح ۱۹،۸۰۰ دلاری رسید. بیت کوین تلاش‌هایی را برای باز پس گیری ۲۰،۰۰۰ دلار انجام داد اما نتوانست جایگاه خود را تثبیت کند.

بیت کوین در منطقه ترس شدید

بیت کوین در منطقه ترس شدید

پیش از آن، گزارش مشاغل عادی با داده‌های بیکاری ایالات متحده منتشر شد. ارقام ارائه شده بالاتر از حد انتظار بودند که همین امر باعث ایجاد فشاری بر بازار سهام و ارزهای دیجیتال شد.

در ۲۶ آگوست (۴ شهریور)، جروم پاول (Jerome Powell)، رئیس فدرال رزرو، در سخنرانی خود در جمع بانکداران، از تداوم سیاست جنگ‌طلبانه بانک مرکزی آمریکا خبر داد. از آن روز، سقوط بیت کوین آغاز شد و قیمت آن به زیر سطح ۲۱،۰۰۰ دلار رسید.

اگرچه مقادیر پایین شاخص ترس و طمع افت ارزش یک دارایی را نشان می‌دهند، اما alternative.me گفته که محدوده “ترس شدید” در بازار می‌تواند فرصت خرید خوبی را ایجاد کند.

آیا بیت کوین به 15000 دلار می‌رسد؟

همانطور که قبلا توسط U.Today پوشش داده شد، مکس گوخمن (Max Gokhman)، مدیر ارشد سرمایه‌گذاری صندوق AlphaTrAI معتقد است که گزارش بیکاری در مشاغل سخت ممکن است باعث کاهش قیمت بیت کوین تا ۱۵،۰۰۰ دلار شود.

او همچنین اشاره کرد که ارقام بالاتر از حد انتظار در گزارش مشاغل احتمالاً نشان‌دهنده ادامه‌دار بودن سیاست پولی سختگیرانه فدرال رزرو است و ممکن است باعث کاهش بیشتر قیمت بیت کوین شود.

نظرسنجی پیتر شیف سقوط بیشتری را پیش‌بینی می‌کند

تقریباً یک هفته پیش، پیتر شیف (Peter Schiff)، منتقد بیت‌کوین، اقتصاددان و مدیر سرمایه‌گذاری سرشناس، در توییتر از دنبال‌کنندگان خود پرسید که آیا انتظار ریکاوری بیت‌کوین در بالاتر از ۲۰،۰۰۰ دلار را دارند یا خیر.

او سوال خود را به این صورت مطرح کرد: خریداران بیت‌کوین زودتر تمام می‌شوند یا فروشندگان آن؟ اکثریت معتقد بودند که خریداران زودتر تمام می‌شوند. بنابراین، شیف از این نتیجه برای حمایت از انتظارات نزولی خود مبنی بر اینکه قیمت بیت کوین همچنان کاهش می‌یابد، استفاده کرد.

در اوایل سال جاری، او در توییتی اعلام کرد که بیت کوین احتمالاً حمایت ۱۰.۰۰۰ دلاری خود را آزمایش می‌کند.

منبع: u.today

امتیاز 5/5 - از 2 رای

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT
خرید آنی ووچر پرفکت مانی
اپلیکیشن اول پرداخت
روز
ساعت‌
دقیقه
ثانیه