شاخص ترس و طمع بیت کوین که توسط تیم پورتال alternative.me ابداع شده است نشان می دهد که امروز، در 4 سپتامبر، بازار ارزهای دیجیتال احساس «ترس شدید» می کند. این شاخص عدد 21 را نشان می دهد. آیا بیت کوین 15000 دلاری نزدیک است ؟

خرید بیت کوین

این شاخص تا اول سپتامبر بین 30 تا کمی بالاتر از 20 حرکت می کرد.

بیت کوین 15000 دلاری

در روز جمعه، 2 آگوست، ارز دیجیتال پیشرو از سطح 20000 دلاری که برای مدتی حفظ کرده بود کاهش یافت و اندکی سقوط کرد و به منطقه 19800 دلار رسید. قیمت بیت کوین چندین تلاش برای به دست آوردن 20000 دلار انجام داد، اما نتوانست حمایت خود را در این سطوح به دست آورد.

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT
بیت کوین 15000 دلاری
بیت کوین 15000 دلاری

پیش از آن، گزارش مشاغل منظم با داده های بیکاری ایالات متحده منتشر شد. ارقام موجود در آن بالاتر از حد انتظار بودند – 3.7 درصد در مقابل 3.5 درصد که همراه با آن به بازار سهام و ارزهای دیجیتال ضربه زد. این نشان می‌دهد که فدرال رزرو به سختی از استراتژی جنگ‌طلبانه فعلی خود تغییر جهت خواهد داد.

جروم پاول، رییس فدرال رزرو، در 26 آگوست در سخنرانی خود در جمع بانکداران، خبر تداوم سیاست جنگ طلبانه بانک مرکزی آمریکا را منتشر کرد. در آن روز، بیت کوین سقوط فعلی خود را آغاز کرد و به زیر سطح 21000 دلار سقوط کرد.

اگرچه شاخص فوق ارزش پایینی را نشان می دهد، تیم وب سایت هشدار می دهد که زمان “ترس شدید” در بازار می تواند فرصت خرید خوبی برای دارایی ایجاد کند.

احتمال سقوط تا 15 هزار دلار 

همانطور که قبلا توسط U.Today پوشش داده شد، مدیر ارشد سرمایه گذاری صندوق AlphaTrAI مکس گوخمن معتقد است که گزارش بیکاری مشاغل سخت ممکن است باعث سقوط بیشتر بیت کوین شود و قیمت آن تا 15000 دلار کاهش یابد.

او همچنین اشاره کرد که ارقام قوی‌تر از حد انتظار در گزارش مشاغل احتمالاً نشان می‌دهد که فدرال رزرو به سیاست پولی سخت خود ادامه می‌دهد، که احتمالاً تاثیرات منفی روی قیمت بیت کوین دارد.

نظرسنجی پیتر شیف سقوط بیشتری را پیش‌بینی می‌کند

تقریبا یک هفته پیش، پیتر شیف، منتقد سرشناس، اقتصاددان و مدیر صندوق بیت کوین، در صفحه توییتر خود از طرفداران خود پرسید که آیا انتظار دارند بیت کوین بالاتر از 20000 دلار بهبود یابد یا خیر.

با این حال، او آن را در قالب دو سوال مطرح کرد: آیا بیت‌کوین زودتر خریداران را متحمل ضرر می کند یا فروشندگان را؟! اکثریت صداهای موجود در آنجا معتقد بودند که BTC خریداران را متحمل ضرر می کند. بنابراین، شیف از این نتیجه برای حمایت از انتظارات نزولی خود مبنی بر اینکه ارز دیجیتال پرچمدار همچنان در حال کاهش است، استفاده کرد.

اوایل سال جاری، او در توییتی اعلام کرد که بیت کوین احتمالاً پشتیبانی زیر 10000 دلار را آزمایش خواهد کرد.

منبع: یوتودی

امتیاز 5/5 - از 2 رای
کارشناس سئو و تحلیل ارزهای دیجیتال ؛ علاقه مند به تکنولوژی و اخبار روز دنیای فناوری

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید