تحلیل ارزهای دیجیتال ۱۶ مرداد

تحلیل ارزهای دیجیتال ۱۶ مرداد ۱۴۰۲

زمان مطالعه 7 دقیقه

بیت کوین همچنان با یک حرکت بدون روند در حال نوسان است، اما آلت کوین های انتخابی مانند SHIB، UNI، OKB و HBAR خریداران را جذب می کنند. در این پست به تحلیل ارزهای دیجیتال ۱۶ مرداد ۱۴۰۲ می پردازیم.

خرید و فروش آنی ارزهای دیجیتال

تحلیل ارزهای دیجیتال ۱۶ مرداد ۱۴۰۲

بیت کوین به روند قیمت خسته کننده خود در آخر هفته ادامه داد و نشان داد که گاوها و خرس ها شرط بندی بزرگی انجام نمی دهند زیرا در مورد حرکت جهت دار بعدی نامطمئن هستند. با این وجود، معامله گران باید به دقت مراقب باشند زیرا حرکت قیمت در یک محدوده رنج و بدون روند معمولا با یک حرکت نوسانی جدید دنبال می شود.

اگرچه پیش بینی جهت شکست با قطعیت دشوار است، برخی از تحلیلگران به افزایش قرار گرفتن نهنگ های بیت کوین به عنوان یک علامت مثبت اشاره می کنند. کول گارنر، تحلیلگر زنجیره ای، معتقد است که حرکت گاوی قیمت ارزهای دیجیتال می تواند در سپتامبر آغاز شود، زمانی که فصل تابستان شروع می شود و تغییر رخ می دهد.

بیت کوین در چند ماه اول سال به شدت افزایش یافت، اما آلت کوین های اصلی برای حفظ سرعت تلاش کردند. این می تواند تغییر کند زیرا ادغام فعلی در بزرگترین ارز دیجیتال این فرصت را به آلتکوین های منتخب می دهد تا بتوانند عقب نشینی کنند.

تحلیل بیت کوین (BTC)

بیت کوین در 5 آگوست الگوی کندلی inside-day را تشکیل داد که نشان دهنده عدم تصمیم گیری در میان گاوها و خرس ها است. قیمت بین میانگین متحرک نمایی 20 روزه (29,430 دلار) و حمایت در 28,861 دلار نوسان دارد.

تحلیل ارزهای دیجیتال ۱۶ مرداد

تحلیل ارزهای دیجیتال ۱۶ مرداد

شیب میانگین متحرک نمایی 20 روزه به سمت پایین و شاخص قدرت نسبی (RSI) در قلمرو منفی نشان می دهد که خرس ها یک مزیت جزیی دارند. از این رو فروشندگان سعی خواهند کرد قیمت را به زیر ناحیه حمایتی 28,861 دلار به 28,585 دلار کاهش دهند. اگر آنها بتوانند به این روند ادامه دهند، جفت BTC/USDT می تواند حرکت نزولی را تا 26000 دلار داشته باشد.

برعکس، اگر قیمت از سطح فعلی بازگردد و از میانگین متحرک ساده 50 روزه (29840 دلار) عبور کند، شروع بازیابی با خرید بیت کوین به منطقه مقاومت پیش رو بین 31804 تا 32400 دلار را نشان می دهد.

تحلیل ارزهای دیجیتال ۱۶ مرداد

تحلیل ارزهای دیجیتال ۱۶ مرداد

نمودار چهار ساعته نشان می‌دهد که گاوها از حمایت 28861 دلاری دفاع کرده‌اند، اما یک علامت منفی این است که آنها نتوانسته‌ اند به یک بازگشت قوی از آن دست یابند. این نشان می دهد که تقاضا در سطوح بالاتر کاهش می یابد.

20-EMA به تدریج در حال کاهش است و RSI درست زیر نقطه میانی قرار دارد که نشان می دهد خرس ها یک مزیت جزئی دارند. فروشندگان باید برای از سرگیری حرکت نزولی کوتاه مدت، قیمت را به زیر 28861 دلار کاهش دهند و حفظ کنند.

اگر گاوها بخواهند قیمت را بهبود دهند، باید آن را بالاتر از میانگین متحرک حفظ کنند. اگر این کار را انجام دهند، جفت میتواند مقاومت قوی 30000 دلار را به سمت بالا بشکند. شکستن و بسته شدن بالاتر از این سطح می‌تواند شرایط را برای صعود بیشتر به 31000 دلار باز کند.

تحلیل شیبا اینو (SHIB)

شیبا اینو در 4 آگوست مقاومت 0.0000085 دلار را شکست و بسته شد، که نشان می دهد گاوها در تلاش برای شروع یک روند صعودی جدید هستند.

تحلیل ارزهای دیجیتال ۱۶ مرداد

تحلیل ارزهای دیجیتال ۱۶ مرداد

حرکت صعودی در 5 آگوست بیشتر شد و جفت SHIB/USDT تا 0.000010 دلار افزایش یافت. این حرکت، RSI را به منطقه اشباع خرید رسانده است، که نشان می دهد امکان اصلاح یا تثبیت جزئی وجود دارد.

اگر گاوها از سطوح فعلی دست نکشند، این نشان می‌دهد که معامله‌ گران همچنان برای خرید شیبا اینو اقدام می کنند، زیرا آن‌ها پیش‌بینی می‌کنند رالی صعودی هنوز ادامه دارد. اگر قیمت از 0.000010 دلار عبور کند، جفت ممکن است به 0.000012 دلار و سپس به 0.000014 دلار افزایش یابد.

تحلیل ارزهای دیجیتال ۱۶ مرداد

تحلیل ارزهای دیجیتال ۱۶ مرداد

نمودار چهار ساعته نشان می دهد که گاوها در تلاشند تا از کاهش قیمت در 20-EMA جلوگیری کنند. اگر قیمت با قدرت از سطح فعلی برگشت، گاوها دوباره سعی می کنند قیمت را به 0.000010 دلار برسانند. رالی افزایشی بالاتر از این سطح می تواند نشانه از سرگیری حرکت صعودی باشد.

در عوض، اگر قیمت به سمت پایین حرکت کند و به زیر 20-EMA برسد، نشان می دهد که معامله گران به شدت به دنبال ذخیره سود هستند. شکستن زیر سطح 61.8% فیبوناچی اصلاحی 0.000009 دلار می تواند شرایط را برای سقوط احتمالی تا 0.0000085 دلار فراهم کند.

تحلیل یونی سواپ (UNI)

یونی سواپ در چند روز گذشته در حال اصلاح بوده است، اما یک حرکت مثبت این است که گاوها در تلاش هستند تا کاهش را در نزدیکی میانگین متحرک نمایی 20 روزه (6.04 دلار) متوقف کنند.

تحلیل ارزهای دیجیتال ۱۶ مرداد

تحلیل ارزهای دیجیتال ۱۶ مرداد

اگر قیمت با قدرت از سطح فعلی برگشت، نشان می‌دهد که احساسات مثبت باقی می‌ماند و معامله‌ گران از این کاهش قیمت برای خرید یونی سواپ استفاده می‌کنند. جفت UNI/USDT ابتدا می تواند تا 6.70 دلار افزایش یابد و در صورت عبور از این سطح، هدف بعدی می تواند 7.50 دلار باشد.

احتمال دیگر این است که قیمت زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه باقی بماند. اگر این اتفاق بیفتد، نشان می دهد که حرکت صعودی به پایان رسیده است. سپس این جفت می تواند به SMA 50 روزه (5.58 دلار) کاهش یابد، جایی که ممکن است دوباره فشار خرید از طرف سرمایه گذاران رخ دهد.

میانگین متحرک نمایی 20 روزه و RSI نزدیک به نقطه میانی، مزیت واضحی به گاوها و خرس ها نمی دهد.

تحلیل ارزهای دیجیتال ۱۶ مرداد

تحلیل ارزهای دیجیتال ۱۶ مرداد

میانگین متحرک نمایی 20 روزه به سمت پایین سقوط کرده است و RSI در محدوده منفی قرار دارد که نشان می دهد خرس ها قدرت را در دست دارند. اگر کاهش قیمت ادامه داشته باشد و به زیر 5.93 دلار برسد، ممکن است اصلاح قیمت دوباره شروع شود. در چنین شرایطی حمایت بعدی در جهت نزولی 5.66 دلار است.

برعکس، اگر گاوها قیمت را به بالای 20-EMA برسانند، نشان می‌دهد که خرس‌ها کنترل خود را از دست می‌دهند. سپس این جفت ممکن است ابتدا تا 50-SMA افزایش یابد و اگر این سطح حذف شود، حرکت صعودی ممکن است به 6.70 دلار برسد.

تحلیل ارز OKB

ارز OKB طی چند هفته گذشته به تدریج در محدوده وسیعی بین 38 تا 59 دلار سقوط کرده است. گاوها قیمت را به بالای خط روند نزولی در 4 آگوست رساندند که نشان می دهد روند نزولی کوتاه مدت ممکن است پایان یابد.

تحلیل ارزهای دیجیتال ۱۶ مرداد

تحلیل ارزهای دیجیتال ۱۶ مرداد

میانگین متحرک نمایی 20 روزه (43 دلار) شروع به افزایش کرده است و RSI در محدوده مثبت قرار دارد که نشان می دهد قدرت در دست گاو هاست. خریداران با خرید ارز OKB سعی خواهند کرد تا قیمت را به 48 دلار و متعاقباً به 50 دلار برسانند. این سطح ممکن است به عنوان یک مقاومت قوی عمل کند، اما در صورت عبور، جفت می تواند به سرعت تا 54 دلار جهش داشته باشد.

برخلاف این فرض، یک سقوط زیر خط روند نزولی نشان می‌دهد که تلاش برای شروع یک حرکت صعودی بی فایده است. اگر خرس‌ها جفت OKB/USDT را به زیر میانگین متحرک کاهش دهند، قدرت بیشتری خواهند داشت و در نهایت این جفت ممکن است به 41 دلار سقوط کند.

تحلیل ارزهای دیجیتال ۱۶ مرداد

تحلیل ارزهای دیجیتال ۱۶ مرداد

نمودار چهار ساعته نشان می دهد که خرس ها سعی کردند قیمت را به زیر خط روند نزولی برگردانند، اما گاوها با قدرت از این سطح دفاع کرده اند. این نشان می دهد که خریداران خط روند نزولی را به حمایت تغییر داده اند. بدین ترتیب این ارز دیجیتال می تواند ابتدا تا 46 دلار افزایش یابد و اگر این مقاومت از بین برود، هدف بعدی می تواند 48 دلار باشد.

میانگین متحرک 20 روزه سطح حمایت مهمی است که باید مراقب آن باشید. اگر قیمت به زیر 20-EMA و خط روند نزولی سقوط کند، نشان می‌دهد که خرس‌ها دوباره کنترل شرایط را در دست دارند. سپس این جفت ممکن است تا 42 دلار کاهش یابد.

تحلیل هدرا (HBAR)

هدرا در 6 آگوست از مقاومت پیش رو در 0.055 دلار عبور کرد، که نشان می دهد گاوها در تلاش برای بازگشت هستند.

تحلیل ارزهای دیجیتال ۱۶ مرداد

تحلیل ارزهای دیجیتال ۱۶ مرداد

اگر خریداران با خرید ارز هدرا قیمت را بالای 0.055 دلار حفظ کنند، نشان دهنده شروع یک حرکت صعودی جدید خواهد بود. یک مقاومت جزئی در 0.062 دلار وجود دارد، اما در صورت عبور از این سطح، جفت HBAR/USDT می‌تواند شتاب بیشتری بگیرد. این جفت می تواند ابتدا تا 0.065 دلار افزایش یابد و سپس به 0.075 دلار برسد.

سطح مهمی که باید در روند نزولی زیر نظر گرفت 0.055 دلار است. اگر گاوها این سطح را به حمایت برگردانند، نشان دهنده تغییر در احساسات از فروش به خرید HBAR و تمایل برای آغاز یک روند صعودی خواهد بود.

اگر قیمت کاهش یابد و به زیر SMA 50 روزه (0.05 دلار) برسد، این دیدگاه مثبت در کوتاه مدت باطل خواهد شد. این میتواند جفت را به 0.045 دلار کاهش دهد.

تحلیل ارزهای دیجیتال ۱۶ مرداد

تحلیل ارزهای دیجیتال ۱۶ مرداد

نمودار چهار ساعته نشان می دهد که گاوها قیمت را به بالای مقاومت پیش رو در 0.055 دلار رساندند. این یک الگوی مثلث صعودی را تکمیل کرد که هدف آن 0.07 دلار است.

افزایش شدید قیمت، شاخص RSI را به سمت منطقه اشباع خرید سوق داده است که نشان می دهد اصلاح یا تثبیت جزئی امکان پذیر است. از جنبه نزولی، 0.055 دلار سطح مهمی است که باید به آن توجه داشت.

اگر خرس‌ها بخواهند از این حرکت صعودی جلوگیری کنند، باید قیمت را به زیر سطح شکست 0.05 دلار کاهش دهند. سپس این جفت می تواند تا 0.045 دلار سقوط کند.

امتیاز 5/5 - از 4 رای

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT
خرید آنی ووچر پرفکت مانی