بیت کوین (BTC) بعدازظهر دوشنبه با قیمتی در حدود 20800 دلار معامله شد و بخشی از دستاوردهای هفته گذشته خود را از دست داد. با وجود اینکه امروز بزرگترین ارز دیجیتال بازار بالاتر از سطح کلیدی 20000 دلار قرار گرفته و اکنون با قیمت 20839 دلار معامله می شود، اما تحلیلگران نسبت به چشم انداز افزایش پایدار آن خوشبین نیستند. در این مقاله به تحلیل ارزهای دیجیتال 7 تیر می پردازیم.

تحلیل ارزهای دیجیتال 7 تیر

سایمون پیترز، تحلیلگر ارزهای دیجیتال از EToro می گوید بازار کریپتو از همان ترکیب سمی درآمد ضعیف شرکتی، تورم و افزایش نرخ بهره بانک مرکزی که در سال جاری به سهام و سایر دارایی‌ها آسیب وارد کرد، ضربه دیده است. قیمت‌ها در بازار کریپتو به‌طور فزاینده‌ای با شاخص‌های سهام، به‌ویژه آنهایی که یک جزء فناوری سنگین دارند، همبستگی پیدا کرده است.

در همین حال، هاوارد گرینبرگ (Howard Greenberg)، رئیس و یکی از بنیانگذاران آکادمی بازرگانی Prosper، معتقد است شاخص ترس و طمع بیت کوین در حال کاهش است. به عقیده وی میانگین متحرک ساده 200 هفته ای در حدود 22650 دلار سطح قیمت کلیدی است که برای بازگشت به محدوده های معاملاتی بالاتر در بخش کریپتو باید دوباره فتح شده و قیمت در این ناحیه تثبیت شود.

به علاوه، شاخصS&P 500  روز گذشته حدود 0.3 درصد و شاخص نزدک 0.8 درصد کاهش یافته اند.

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT

کاهش 24 ساعت گذشته قیمت، ارزش بازار بیت کوین را به 398.005 میلیارد دلار رسانده و دامیننس آن اکنون 42.5% است.

تحلیل آلتکوین ها 7 تیر

گفتنی است که کمپانی بزرگ گری اسکیل روز دوشنبه اعلام کرد در صورتی که صندوق تراست بیت کوین این شرکت (GBTC) تاییدیه کمیسیون بورس و اوراق بهادار برای تبدیل شدن به ETF را دریافت کند، با شرکت‌های معتبر بازارساز Jane Street و Virtu Financial همکاری خواهد کرد.

طی 24 ساعت گذشته، بیشتر ارزهای رمزنگاری شده همزمان با رهبر خود، در مسیر اصلاح قرار گرفته اند. اتریوم همگام با بیت کوین حدود 1.64% از ارزش خود را از دست داده و اکنون با قیمت 1196 دلار معامله می شود. بایننس کوین به 235 دلار رسیده و ریپل (3.79-%) 0.34 دلار قیمت دارد. دوج کوین (8.03-%) در میان 10 ارز برتر بازار، امروز بیشترین کاهش را تجربه کرده و به 0.071 دلار رسیده است.

در همین زمان، ارزهایی مانند FLOW (4.05%)، MANA (1.27%)، APE (5.06%) و XTZ (7.80%) با افزایش قیمت روبرو بوده اند. ولی برنده اصلی امروز CHZ است که با جهش 13.72 درصدی از سایرین پیشی گرفته و اکنون 0.11 دلار قیمت دارد.

در نهایت، ارزش تجمعی بازار ارزهای دیجیتال امروز به حدود 937.12 میلیارد دلار رسیده است.

منبع: coindesk

امتیاز 5/5 - از 3 رای
کارشناس سئو و تحلیل ارزهای دیجیتال ؛ علاقه مند به تکنولوژی و اخبار روز دنیای فناوری

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید