بازار توکن‌های غیرقابل تعویض یا NFT با کاهش و عدم استقبال مواجه شده است. به گزارش DappRadar فروش NFT برای پنج ماه متوالی کاهش یافته است، به صورتی که در ماه جولای شاهد کاهش 29 درصدی حجم معاملات و رسیدن به 632 میلیون دلار و کاهش 23 درصدی در کل فروش NFT و رسیدن به 3.7 میلیون دلار نسبت به ماه ژوئن بود. در این پست به تحلیل بازار توکن‌های NFT مرداد ۱۴۰۲ می پردازیم.

خرید و فروش آنی ارزهای دیجیتال

تحلیل بازار توکن‌های NFT

Nifty’s، یک پورتال سازندگان وب 3 که توسط مارک کوبان حمایت می‌شد نیز اخیراً بسته شد.

تحلیل بازار توکن‌های NFT
تحلیل بازار توکن‌های NFT

یکی از انتقادات اصلی واردشده بهNFT ها این است که بسیاری از آنها بر اساس انحصار و نه ارزش واقعی قیمت‌گذاری می‌شوند. در نتیجه، دارندگانNFT ها نگران عملکرد بازار و ارزش فروش مجدد توکن‌‌های خود هستند.

به گفته مارکوس لوین، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل XYO ، پروژه‌های NFT باید کاربرد و ارزش واقعی بیشتری را به دارندگان خود ارائه دهند.

آنها باید کاربردهای معنی‌داری مانند مالکیت قابل تأیید دارایی‌های دنیای واقعی، ساده‌سازی سیستم‌های فروش بلیت، بهبود مدیریت زنجیره تأمین، و اعطای دسترسی به محتوا و تجربیات انحصاری را نشان دهند.

تورن ملچر، کارشناس ارشد فناوری در استودیویی به نام مزرعه smol معتقد است که ناظران هم بایدNFT ها را فراتر از سرمایه‌گذاری در نظر بگیرند و بازار ممکن است نیاز داشته باشد درک خود از آنها را به عنوان یک دارایی‌ که صرفاً جنبه سرمایه‌گذاری دارد تغییر دهد.

در عوض، NFT ها را می‌توان بیشتر مانند هنرهای فیزیکی و کلکسیونی در نظر گرفت؛ جایی که مردم آنها را برای ارزش و لذت ذاتی خود خریداری می کنند و نه صرفاً برای منافع مالی بالقوه.

جرمی لویتان، بنیان‌گذار و مدیر عامل شرکت Dew Drops، معتقد است که برای تقویت مجدد بازار NFT، تمرکز بر مخاطبان بومی غیرفناوری و ارائه خدمات به مجموعه‌دارانی کهNFT ها را به دلیل منحصربه‌فرد بودن و ارزش هنری آنها ستایش می‌کنند، ضروری است.

امتیاز دهید
کارشناس سئو و تحلیل ارزهای دیجیتال ؛ علاقه مند به تکنولوژی و اخبار روز دنیای فناوری

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید