به دنبال بسته شدن کندل هفتگی به صورت صعودی، قیمت بیت کوین همزمان با بازگشایی بازار وال استریت بیش از ۳٪ افزایش یافت و برای اولین بار در ماه سپتامبر از ۲۷٬۰۰۰ دلار فراتر رفت. علت رشد بیت کوین پیش‌بینی اکثریت سرمایه‌گذاران مبنی بر توقف نرخ بهره و خوش‌بینی شکل گرفته پیش از جلسه FOMC بود که باعث شد قیمت بیت کوین نسبت به این انتظارات واکنش مثبت نشان داده و رشد کند. در این پست به تحلیل بیت کوین ۲۸ شهریور ۱۴۰۲ می پردازیم.

تحلیل بیت کوین ۲۸ شهریور ۱۴۰۲

روز گذشته همزمان با بازگشایی بازار وال استریت و پیش‌بینی‌ اکثریت فعالان بازار (۹۹٪ بر اساس ابزار Fedwatch Tool) در مورد توقف نرخ بهره، بیت کوین از محدوده ۲۷٬۰۰۰ دلار گذشت و به نظر می‌رسد بسیاری از فعالان بازار رمزارزها منتظر بازگشت گاوها (خریداران) به بازار هستند. همچنین، می‌توان به بیانیه قابل توجه فدرال رزرو ایالات متحده در ۱۴ سپتامبر اشاره کرد که زیان انباشته ۱۰۰ میلیارد دلاری را در سال ۲۰۲۳ اعلام کرده است؛ موضوعی که برای دارایی‌های پرریسک مانند بیت‌کوین، در واقع یک موهبت پنهان محسوب می‌شود.

مایکل فن ده پوپه (Michaël van de Poppe)، تحلیلگر مطرح بازار و بنیانگذار شرکت معاملاتی ایت (Eight) در توییتی در این باره نوشت:

قیمت بیت کوین از مرز ۲۶٬۸۰۰ دلار عبور می‌کند و به اوج ۲۷٬۲۰۰ دلاری می‌رسد. ظاهرا با توجه به اینکه آلت کوین‌ها هم در حال بیدار شدن هستند، روند از این نقطه صعودی است. هنوز بهترین محدوده برای خرید است.

بر اساس نموداری که فن دی پوپ در پلتفرم X (توییتر سابق) به اشتراک گذاشته است، برای از سر گرفته شدن روند صعودی لازم است تا محدوده مقاومتی مشخص شده با رنگ قرمز شکسته شود.

تحلیل بیت کوین ۲۸ شهریور ۱۴۰۲
تحلیل بیت کوین ۲۸ شهریور ۱۴۰۲

در همین حال، پلتفرم تحلیلی متریال ایندیکیترز (Material Indicators) در توییتی از صادر شدن سیگنال خرید روزانه توسط برخی از شاخص‌های تحلیلی‌اش خبر داد و نوشت:

در همین حال، پلتفرم تحلیلی متریال ایندیکیترز (Material Indicators) در توییتی از صادر شدن سیگنال خرید روزانه توسط برخی از شاخص‌های تحلیلی‌اش خبر داد و نوشت:

در سمت دیگر، دن کریپتو تریدز (Daan Crypto Trades)، معامله‌گر و تحلیلگر بازار رمزارزها از افزایش چشمگیر سود باز (Open Interest) قراردادهای مشتقات بیت کوین در ساعات اخیر خبر داد. به گفته این تحلیلگر، سود باز به سطوح زمان پیروزی گری اسکیل رسیده است.

رکت کپیتال (Rekt Capital) نیز در توییتی اظهار داشت که گاوها باید سطوح بالاتر را به دست آورده و آن را تا پایان ماه سپتامبر حفظ کنند:

به زودی دوباره ۲۷٬۱۰۰ دلار (خط مشکی رنگ در نمودار) را آزمایش خواهیم کرد. این سطح در اوایل امسال به صورت یک حمایت عمل کرده و این ماه می‌تواند به مقاومت جدیدی تبدیل شود، مگر اینکه کندل ماهانه بیت کوین بالاتر از آن بسته شود.

تحلیل بیت کوین ۲۸ شهریور ۱۴۰۲
تحلیل بیت کوین ۲۸ شهریور ۱۴۰۲

بیت کوین بی‌اعتنا به شاخص دلار آمریکا

با نزدیک شدن به نشست کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) در مورد نرخ بهره در تاریخ ۲۰ سپتامبر، تمام نگاه‌ها به روزهای منتهی به این جلسه متمرکز شده است.

شاخص دلار آمریکا (DXY) علیرغم پیش‌بینی‌ها مبنی بر توقف افزایش نرخ بهره، همچنان به صعود ادامه می‌دهد و برای اولین بار از اواسط مارچ به بالای ۱۰۵ رسیده است.

بیت کوین معمولا همبستگی معکوسی با شاخص دلار آمریکا دارد، با این حال، به نظر می‌رسد این بار بدون توجه به DXY به رشد خود ادامه می‌دهد.

جیمز استراتن (James Straten)، تحلیلگر داده شرکت کریپتواسلیت در توییتی در این رابطه نوشت:

بیت کوین به ۲۷٬۰۰۰ دلار رسید، در حالی که DXY بالای ۱۰۵ است. آخرین باری که DXY در محدوده ۱۰۵ قرار داشت، ماه مارچ (اسفند) بود که بیت کوین کمتر از ۲۰٬۰۰۰ دلار معامله می‌شد. قبل از آن هم سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۲ بود که قیمت بیت کوین ۱۷٬۰۰۰ دلار بود.

پست های مرتبط
BTC (بیت کوین) و نگرشی که می تواند آینده اقتصادی جهان را متحول کند
BTC

حتما در خاطر دارید که در سال 2008 بحران اقتصادی شدیدی گریبان گیر بسیاری از قدرت های اقتصادی جهان شد. بیشتر بخوانید

تحلیل هفتگی بازار ارزهای دیجیتال ۱ فروردین ۱۳۹۸
تحلیل ارز دیجیتال

بازار ارزهای دیجیتال پر از فراز و نشیب می باشد. پیش بینی سیر صعودی یا نزولی ارز های این بازار بیشتر بخوانید

تحلیل بیت کوین ۲۸ شهریور ۱۴۰۲
تحلیل بیت کوین ۲۸ شهریور ۱۴۰۲
امتیاز دهید
کارشناس سئو و تحلیل ارزهای دیجیتال ؛ علاقه مند به تکنولوژی و اخبار روز دنیای فناوری

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید