تحلیل بیت کوین 17 اردیبهشت

تحلیل بیت کوین 17 اردیبهشت

زمان مطالعه 3 دقیقه

یک تریدر معروف با ارائه تحلیلی عنوان داشت که قیمت بیت کوین آماده است تا یکی از باندهای بولینگر را در حرکتی نادر که فقط یک بار در هر چرخه هاوینگ اتفاق می‌افتد، بشکند. در این پست به تحلیل بیت کوین 17 اردیبهشت می پردازیم.

تحلیل بیت کوین 17 اردیبهشت

یک تریدر معروف بازار ارز دیجیتال پیش‌بینی می‌کند که بیت کوین به لطف شکسته شدن یک خط روند ساده، یک صعود تاریخی را تجربه خواهد کرد. Titan of Crypto در یک پست توییتری در ۵ می، سیگنال صعودی نادری را در اندیکاتور باند بولینگر نمودار ماهانه بیت کوین نشان داد.

بریک اوت مهارنشدنی قیمت بیت کوین

در حال حاضر، نوسانات قیمت بیت کوین در بازه‌های زمانی مختلف احساسات بازار را به طرق مختلف تحت تأثیر قرار می‌دهد. هرچند تحلیلگران در مورد جهت کوتاه‌مدت قیمت مطمئن نیستند، اما یک اتفاق‌نظر کلی مبنی بر اینکه بازار صعودی بیت کوین با نزدیک شدن به هاوینگ در پیش است وجود دارد.

با این حال، برای پیش‌بینی روند قیمت، نگاهی به چرخه‌های قبلی هاوینگ، به ویژه نوسانات آن مفید است

همانطور که Titan of Crypto خاطرنشان می‌کند، باندهای بولینگر در تایم فریم ماهانه در حال آماده شدن برای تکرار یک سناریوی بریک اوت هستند که فقط یک بار در هر چرخه رخ داده است.

در دو نمونه قبلی (سال ۲۰۱۶ و ۲۰۱۹) همانطور که در نمودار زیر نشان داده شده، بیت کوین به بخش بالایی کانال بولینگر نفوذ کرد (قسمت زرد رنگ) و سود قابل توجهی را تجربه کرد.

تحلیل بیت کوین 17 اردیبهشت

تحلیل بیت کوین 17 اردیبهشت

باند بولینگر یک شاخص کلیدی در بازه‌های زمانی مختلف به شمار می‌رود. این باندها حول یک میانگین متحرک ساده ۲۰ دوره‌ای (SMA) حرکت می‌کنند که به عنوان خط وسط عمل می‌کند، و دو انحراف استاندارد بالا و پایین آن نیز یک کانال را تشکیل می‌دهد. می‌توانید برای مطالعه بیشتر، مقاله «نحوه استفاده از Bollinger Band‌ در تحلیل بازار» را مطالعه کنید.

قابل ذکر است، این باندها همگام با نوسانات و رخدادهای خاص بازار منبسط و منقبض می‌شوند. هنگامی که قیمت با یکی از این باندها برخورد و یا از آن عبور می‌کند، اغلب توجه معامله‌گران را به خود جلب می‌کند.

در حال حاضر، نمودار ماهانه بیت کوین نشان می‌دهد که قیمت در تلاش است تا خط میانی SMA را بشکند، که در صورت تایید، می‌توان شاهد تکرار بازارهای صعودی قبلی بود. Titan of Crypto در توییت خود این را یک «بریک اوت مهارنشدنی» توصیف کرد و گفت:

ارز دیجیتال BTC در آستانه شکستن خط پایه باند بولینگر ماهانه خود است؛ و زمانی که این اتفاق بیفتد، اولین تارگت (قسمت سبز در نمودار بالا) اجتناب ناپذیر است.

نکته قابل توجه اینکه این امر بیت کوین را به قیمت ۶۳٬۵۰۰ دلار می‌رساند.

گفتنی است، تارگت قیمت مذکور (۶۳٬۵۰۰ دلار) ممکن است در یک سال آینده در نزدیکی رویداد هاوینگ محقق شود.

بیت کوین در یک نقطه حیاتی

ماه گذشته، جان بولینگر، خود خالق اندیکاتور باند بولینگر، استدلال کرد که بیت کوین در یک نقطه حیاتی در بازه زمانی روزانه قرار دارد.

در آن زمان، قیمت در حال تست مجدد خط میانی باند بولینگر (SMA) به عنوان سطح حمایت بود. با این حال، اکنون، قیمت در حال حرکت به سمت باند بالایی است.

تحلیل بیت کوین 17 اردیبهشت

تحلیل بیت کوین 17 اردیبهشت

در همین حال، تحلیلگر بازار ارز دیجیتال CryptoCon اظهار کرد حتی با وجود افت اخیر قیمت بیت کوین، این بار هم وضعیت باند بولینگر مثل دفعات قبل دست نخورده باقی مانده است. او اضافه کرد:

اصلاحات بزرگ همیشه پس از برخورد قیمت به باند بالایی و عبور از آن اتفاق می‌افتد. باند بالایی همچنان روی ۳۵٬۷۹۰ دلار قرار دارد.

تحلیل بیت کوین 17 اردیبهشت

تحلیل بیت کوین 17 اردیبهشت

اما این موضوع فقط یک نکته است و تحلیل‌های دیگری وجود دارد که اهداف نزولی را برای قیمت بیت کوین متصور هستند. برای مثال می‌توانید این تحلیل آنچین را از گلسنود مشاهده کنید یا نگاهی به این نکات اقتصاد کلان و تاثیر آن بر قیمت بیت کوین بیاندازید.

cointelegraph

امتیاز 5/5 - از 1 رای

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT
خرید آنی ووچر پرفکت مانی
اپلیکیشن اول پرداخت