تحلیل تکنیکال اتریوم ۳۰ مرداد

تحلیل تکنیکال اتریوم ۳۰ مرداد : احتمال سقوط تا ۱۰۰۰ دلار

زمان مطالعه 2 دقیقه

اتریوم (ETH) با کاهش بیش از ۱۰ درصدی قیمت خود در هفته گذشته و سقوط به سطح ۱،۶۵۰ دلار، عملکرد ضعیفی را از خود نشان می‌دهد. در این پست به تحلیل تکنیکال اتریوم ۳۰ مرداد می پردازیم.

خرید و فروش آنی ارزهای دیجیتال

تحلیل تکنیکال اتریوم ۳۰ مرداد

به گفته تحلیلگران تکنیکال، نمودار اتریوم ضعیف به نظر می‌رسد و احتمال اصلاح ۴۵ درصدی نسبت به سطوح فعلی وجود دارد.

در همین راستا، علی مارتینز، تحلیلگر محبوب، می‌نویسد:

سقوط به زیر محدوده ۱،۶۰۰ تا ۱،۵۵۰ دلار، ممکن است زمینه را برای اصلاح ۳۷ تا ۴۵ درصدی اتریوم، برای هدف قرار دادن سطح ۱،۰۰۰ دلار، فراهم کند.

تحلیل تکنیکال اتریوم ۳۰ مرداد

تحلیل تکنیکال اتریوم ۳۰ مرداد

فاندامنتال‌های شبکه اتریوم هم نشانه‌هایی از ضعف را نشان می‌دهند. برای مثال، میانگین ماهانه آدرس‌های فعال اتریوم کمتر از میانگین سالانه است که نشان‌دهنده فعالیت محدود در شبکه است. لازم به ذکر است که این شاخص، یکی از رایج‌ترین معیارها برای ارزیابی سلامت شبکه است.

پس از سقوط قیمت در روز پنج‌شنبه هفته گذشته، قیمت اتریوم شاهد بهبودی نسبی بود؛ زیرا گزارش‌هایی منتشر شد مبنی بر اینکه، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده به صندوق قابل‌معامله در بورس (ETF) آتی اتریوم چراغ سبز نشان می‌دهد و این محصول احتمالاً تا ۱۲ اکتبر فعال خواهد شد.
با این حال، داده‌های درون زنجیره‌ای نشان می‌دهند که نهنگ‌های اتریوم از این خبر استقبال نکرده‌ و به تخلیه دارایی‌های خود ادامه داده‌اند. طبق گزارش‌ها، نهنگ‌هایی که دارای ۱۰ هزار تا ۱۰۰ هزار کوین هستند، از ۱۴ جولای تا ۱۸ آگوست، ذخایر اتریومی خود را ۱٫۱۲ میلیون کوین کاهش داده‌اند.

دشوار است که بگوییم آیا به زودی جریان به نفع سرمایه‌گذاران اتریوم خواهد بود یا خیر. اما، تأیید ETF آتی اتریوم مطمئناً می‌تواند منجر به رشد مشارکت نهادی در بلندمدت شود. در حال حاضر، باید منتظر ماند و دید که آیا ETH می‌تواند سطوح بالاتر از ۱،۶۰۰ دلار را حفظ کند یا خیر.

امتیاز دهید

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT
خرید آنی ووچر پرفکت مانی
اپلیکیشن اول پرداخت