قیمت دوج کوین (DOGE) از یک خط روند نزولی بلندمدت خارج شد، اما نتوانست روند صعودی خود را حفظ کند. از زمان کاهش مومنتوم (سرعت و قدرت حرکت)، قیمت این میم کوین در داخل یک الگوی مثلث نزولی در نوسان است. در این پست به تحلیل تکنیکال دوج کوین ۱۲ مهر ۱۴۰۲ می پردازیم.

تحلیل تکنیکال دوج کوین ۱۲ مهر ۱۴۰۲

در تاریخ ۲ اکتبر، دوج کوین یک کندل نزولی را ثبت کرد. در این نوع کندل، کل افزایش قیمت در روزهای قبل از بین می‌رود. در حال حاضر دوج کوین کمی بالاتر از ناحیه حمایتی ۰.۰۶۰ دلار معامله می‌شود.

 تکنیکال دوج کوین ۱۲ مهر
تکنیکال دوج کوین ۱۲ مهر

شاخص قدرت نسبی (RSI) نیز به زیر سطح ۵۰ کاهش یافته (دایره قرمز) و انتظار می‌رود که کاهش بیشتری را در پیش ‌رو داشته باشد. این موارد را می‌توان به عنوان نشانه‌هایی از یک روند نزولی برای دوج کوین در نظر گرفت. با این حال، توجه به این نکته مهم است که خط روند حمایتی صعودی در شاخص RSI هنوز دست نخورده باقی مانده است.

بر خلاف بازه زمانی روزانه که روند خاصی را مشخص نمی‌کند، در بازه شش ساعته چشم‌انداز دوج کوین نزولی است. دو دلیل اصلی برای این چشم‌انداز نزولی وجود دارد. اول، دوج کوین در داخل یک مثلث نزولی معامله می‌شود.

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT

این مثلث یک الگوی نزولی در نظر گرفته می‌شود، به این معنی که در بیشتر اوقات، کاهش قیمت را به همراه دارد. دوم، حرکت رو به بالای قیمت در داخل الگوی مثلث شبیه به یک الگوی اصلاحی A-B-C (خطوط سیاه) است.

اگر دوج کوین ناحیه حمایتی کف الگوی مثلث را بشکند و در زیر آن تثبیت شود، احتمالاً باید منتظر کاهش ۱۵ درصدی قیمت و رسیدن به ناحیه ۰.۰۵۲ دلار باشیم. این هدف قیمتی با مشخص کردن ارتفاع الگوی مثلث و سپس، اضافه کردن آن به نقطه خروج از الگو، به دست آمده است.

 تکنیکال دوج کوین ۱۲ مهر
تکنیکال دوج کوین ۱۲ مهر

اما در صورت بریک آوت قیمت از این الگو، دوج کوین می‌تواند با رشد ۸ درصدی و رسیدن به مقاومت ۰.۰۶۷ دلار، یک روند صعودی جدید را تجربه کند.

امتیاز 1/5 - از 2 رای
کارشناس سئو و تحلیل ارزهای دیجیتال ؛ علاقه مند به تکنولوژی و اخبار روز دنیای فناوری

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید