قیمت لایت کوین (LTC) پس از صعود به ۱۱۵ دلار دچار ریزش شد و از آن زمان نتوانسته از محدوده مقاومتی ۱۰۰ دلار عبور کند. ریزش قیمت به زیر این محدوده مهم سناریوی صعود قبلی لایت کوین را باطل کرده و حکایت از کاهش مداوم قیمت دارد. با این حال، علیرغم نزولی بودن نمودار لایت کوین در بازه زمانی روزانه، در تایم فریم‌ کوتاه‌مدت یک الگوی صعودی تشکیل شده است. در این پست به تحلیل تکنیکال لایت کوین 28 تیر می پردازیم.

خرید و فروش آنی ارزهای دیجیتال

تحلیل تکنیکال لایت کوین 28 تیر

قیمت لایت کوین (LTC) به زیر محدوده مقاومتی مهم ۱۰۰ دلار سقوط کرده است و احتمالا کاهش قیمت ادامه خواهد داشت.

با وجود پیش‌بینی نزولی در بازه زمانی روزانه، نمودار قیمت در تایم‌فریم‌ ۴ ساعته صعودی‌ است. این امر به دلیل تشکیل یک الگوی صعودی و تلاقی سطوح حمایتی درست زیر سطح قیمت فعلی است.

شکست جعلی مقاومت لایت کوین و سقوط مجدد

قیمت LTC پس از رسیدن به بالاترین سطح ۱۱۵ دلار در ۳ جولای کاهش یافته است. این نزول، قیمت را به زیر ۱۰۰ دلار رساند که پس از آن محدوده ۱۰۰ دلار به عنوان مقاومت (آیکون قرمز) تایید شد. بنابراین، صعود قبلی به بالای این منطقه یک انحراف (دایره سبز) یا به عبارتی شکست جعلی (Fake Breakout) در نظر گرفته می‌شود.

تکنیکال لایت کوین 28 تیر
تکنیکال لایت کوین 28 تیر

RSI روزانه نزولی است و از ادامه کاهش قیمت حکایت می‌کند. معامله‌گران از RSI به عنوان یک اندیکاتور مومنتوم برای ارزیابی اینکه آیا بازار در وضعیت اشباع خرید یا اشباع فروش قرار دارد، استفاده می‌کنند. همچنین، این شاخص برای تصمیم‌گیری در مورد انباشت یا فروش یک دارایی توسط معامله‌گران به کار می‌رود.

اگر RSI بالاتر از ۵۰ و روند صعودی باشد، گاوها همچنان دست بالا را دارند؛ اما اگر این شاخص به زیر ۵۰ برسد، قدرت در دست خرس‌ها خواهد بود. در حال حاضر، این اندیکاتور زیر ۵۰ (دایره قرمز) و در حال سقوط است که نشان‌دهنده یک روند نزولی است.

تایم فریم ۴ ساعته صعودی است

برخلاف نمودار روزانه، نمودار تایم فریم ۴ ساعته امید به شروع یک روند صعودی را نشان می‌دهد؛ به این دلیل که قیمت در داخل یک الگوی وج (wedge) نزولی قرار دارد که معمولا با شکست به سمت بالا همراه است.

علاوه بر این، قیمت در حال نزدیک شدن به تلاقی سطوح حمایتی متشکل از ضلع پایینی الگوی وج و سطح ۰.۶۱۸ فیبوناچی اصلاحی (۸۸ دلار) تشکیل شده در روند صعودی ۷۰ تا ۱۱۴ دلاری لایت کوین است. مفهوم فیبوناچی اصلاحی این است که پس از یک حرکت قابل‌توجه در یک جهت، قیمت قبل از ادامه حرکت خود در جهت اصلی، با یک اصلاح قیمت جزیی به سطوح قبلی باز می‌گردد.

تکنیکال لایت کوین 28 تیر
تکنیکال لایت کوین 28 تیر

بنابراین، این امکان وجود دارد که این منطقه تلاقی (حدود ۸۸ دلار) شروع یک جهش باشد و در نهایت به شکست الگوی وج به سمت بالا منجر شود.

با این حال، RSI هنوز این احتمال را تایید نکرده است. این اندیکاتور زیر ۵۰ است و واگرایی صعودی ایجاد نکرده است؛ علامتی که اغلب قبل از معکوس شدن روند ظاهر می‌شود.

علیرغم این پیش‌بینی صعودی کوتاه‌مدت، اگر الگوی وج به سمت پایین شکسته شود احتمالا کاهش قیمت لایت کوین تا ۸۰ دلار را تسریع خواهد کرد. قیمت LTC در حال حاضر در حدود ۹۲.۸۳ دلار است.

امتیاز دهید
کارشناس سئو و تحلیل ارزهای دیجیتال ؛ علاقه مند به تکنولوژی و اخبار روز دنیای فناوری

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید