تکنیکال کاردانو 13 اردیبهشت

تحلیل تکنیکال کاردانو 13 اردیبهشت

زمان مطالعه 2 دقیقه

بررسی روند کاردانو در تایم فریم‌های مختلف نشانه‌های نزولی زیادی را نشان می‌دهد که ممکن است روند کاهش قیمت ADA را تسریع کند. در این پست به تحلیل تکنیکال کاردانو 13 اردیبهشت می پردازیم.

تحلیل تکنیکال کاردانو 13 اردیبهشت

کاردانو به تازگی علاوه بر ناتوانی در شکستن مقاومت طولانی‌مدت خود به سمت بالا، به زیر الگوی کلاسیک کوتاه‌مدت خود سقوط کرد. چنین اتفاقی ممکن است به کاهش قیمت بیشتر منجر شود.

همانطور که از نمودار کاردانو در تایم فریم هفتگی مشخص است، قیمت ADA طی دو هفته گذشته به شدت کاهش یافته است. در این نمودار کندلی نزولی ایجاد شده که رشد قیمت اخیر را از بین برده است. علاوه بر این، این کندل باعث شده تا قیمت کاردانو به زیر محدوده افقی ۰.۴۲۵ دلاری سقوط کند که نشان می‌دهد شکست قبلی به سمت بالا بی‌اعتبار بوده است.

در نتیجه این اتفاق، محدوده ۰.۴۲۵ دلاری حالا به جای اینکه به عنوان سطح حمایتی برای کاردانو ایفای نقش کند، یک محدوده مقاومتی خواهد بود. کاردانو در هفته گذشته با وجود جهش قیمت، موفق نشد محدوده ۰.۴۲۵ دلاری را بازپس بگیرد که مقاومت بودن این سطح را تایید می‌کند.

اگر چه کاردانو پیش از این موفق شده بود خط مقاومت نزولی که از زمان اوج قیمت ایجاد شده بود را به سمت بالا بشکند، پرایس اکشن اخیر آن حاکی از ورود به یک روند نزولی است که در صورت تداوم، ممکن است قیمت را تا حمایت ۰.۳۱۵ دلار کاهش دهد.

تکنیکال کاردانو 13 اردیبهشت

تکنیکال کاردانو 13 اردیبهشت

همچنین در حال حاضر، شاخص قدرت نسبی (RSI) هفتگی اطلاعات خاصی در رابطه با جهت احتمالی روند مشخص نمی‌کند. RSI اندیکاتوری است که معامله‌گران از آن برای بررسی اینکه آیا بازار در وضعیت خرید و یا فروش بیش از حد قرار دارد استفاده می‌کنند. معمولا RSI بالاتر از ۵۰ را صعودی و RSI زیر ۵۰ را نزولی در نظر می‌گیرند. در حال حاضر، شاخص قدرت نسبی هفتگی کاردانو ۵۰ است که از روند خنثی کاردانو خبر می‌دهد.

پیش‌بینی قیمت کاردانو؛ افت تا چه زمانی ادامه خواهد داشت؟
پرایس اکشن و اندیکاتورهای مختلف در تایم فریم ۱ روزه نیز از کاهش بیشتر قیمت کاردانو خبر می‌دهند.

کاردانو در تاریخ ۲۰ آوریل (۳۱ فروردین) از کانال موازی صعودی که از ۱۰ مارس (۱۹ اسفند) در آن معامله می‌شد خارج شد و به زیر خط حمایت آن سقوط کرد که حرکتی نزولی محسوب می‌شود. پس از آن، پیش از ادامه کاهش قیمت بیشتر، کاردانو چند بار تلاش کرد تا مجددا از خط حمایت کانال صعودی بالاتر برود اما موفق نشد.

علاوه بر این، شاخص قدرت نسبی روزانه نیز به زیر خط حمایت صعودی خود (خط سبز رنگ تصویر زیر) سقوط کرده و در حال حاضر زیر ۵۰ قرار دارد.

تکنیکال کاردانو 13 اردیبهشت

تکنیکال کاردانو 13 اردیبهشت

قیمت کاردانو برای بی‌اعتبار شدن چشم‌انداز نزولی باید تا خط پایینی کانال صعود کند و از آن فراتر برود. در این صورت ممکن است قیمت تا ۰.۴۸ دلار افزایش یابد.

beincrypto

امتیاز دهید

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT
خرید آنی ووچر پرفکت مانی
اپلیکیشن اول پرداخت
روز
ساعت‌
دقیقه
ثانیه