حرکات اخیر قیمتی رمزارز یونی سواپ (UNI) حاکی از یک شکست نزولی از محدوده معاملات کوتاه‌مدت 4.50 تا 4.94 دلار است. این تغییر در احساسات بازار در 31 اوت رخ داد؛ زیرا فروشندگان اختیار روند قیمت در بازار را در دست گرفتند. در این پست به تحلیل تکنیکال یونی سواپ ۱۱ شهریور ۱۴۰۲ می پردازیم.

تحلیل تکنیکال یونی سواپ ۱۱ شهریور ۱۴۰۲

با این حال، در زمان نگارش این خبر، قیمت یونی سواپ در حال آزمایش مرز پایین این محدوده (4.50 دلار) است، که به طور احتمالی فرصتی را به فروشندگان دیرهنگام ارائه می‌دهد تا موقعیت‌های معاملاتی فروش را در نظر بگیرند.

اهمیت سطح 4.50 دلار مورد تأکید قرار می‌گیرد؛ زیرا به عنوان یک سطح قوی مقاومتی در طول اصلاح قبلی قیمتی در ژوئن عمل کرد. اگر بیت کوین به زیر 26000 دلار سقوط کند، می‌تواند به قیمت یونی سواپ فشار بیاورد و به طور بالقوه منجر به رد شدن قیمت این ارز دیجیتال از سطح 4.50 دلار، و کاهش بیشتر به سمت پایین‌ترین سطح 3.64 دلاری ژوئن شود.

فروشندگان دیرهنگام ممکن است یک معامله فروش با نقطه ورود در 4.50 دلار پیدا کنند و حد سود خود را در 4.20 دلار برای معامله‌گران محافظه‌کار، یا 3.94 دلار برای معامله‌گران تهاجمی‌تر، تعیین کنند؛ اگرچه حد سود دوم ریسک‌های بیشتری را به همراه دارد.

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT
تحلیل تکنیکال یونی سواپ ۱۱ شهریور
تحلیل تکنیکال یونی سواپ ۱۱ شهریور

شایان ذکر است که شکست متقاعد‌کننده قیمتی بالاتر از محدوده پایین (4.50 دلار) و پیشروی فراتر از 4.67 دلار، نشان‌دهنده یک رشد صعودی بالقوه است. شاخص‌های تکنیکال، مانند شاخص قدرت نسبی (RSI) و جریان پول چایکین، در حال حاضر ارقامی را نشان می‌دهند که حاکی از فشار خرید پایین و جریان‌های سرمایه ضعیف است.

علاوه بر این، داده‌های معاملاتی در یونی سواپ نشان می‌دهند که موقعیت‌های خرید بیشتری در مقایسه با موقعیت‌های فروش، بیش از 860000 دلار در یک دوره 12 ساعته قبل از زمان نگارش این خبر، لیکویید شده است.
برعکس، موقعیت‌های فروش کمتر از 10000 دلار لیکوییدیشن را تجربه کرده‌اند که نشان‌دهنده سوگیری نزولی در بازه‌های زمانی بالاتر است.

تحلیل تکنیکال یونی سواپ ۱۱ شهریور
تحلیل تکنیکال یونی سواپ ۱۱ شهریور

با این حال، نرخ‌ تأمین مالی وزنی (Weighted Funding Rates) علائمی از بهبود را نشان می‌دهد که حاکی از بهبود روحیه در فضای بازار است. حرکت و بسته شدن قیمت بالای 4.50 دلار می‌تواند یک سوگیری صعودی‌تر را تأیید کند.

امتیاز دهید
کارشناس سئو و تحلیل ارزهای دیجیتال ؛ علاقه مند به تکنولوژی و اخبار روز دنیای فناوری

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید