تحلیل قیمت بیت کوین ۲۹ دی

تحلیل قیمت بیت کوین ۲۹ دی ۱۴۰۲ : ریزش تا کی ؟

زمان مطالعه < 1 دقیقه

قیمت بیت کوین (BTC) روز پنج‌شنبه ۴٫۵ درصد دیگر کاهش یافت و به پایین‌ترین سطح خود در یک ماه گذشته، یعنی ۴۰،۸۰۰ دلار رسید. به این ترتیب، قیمت بیت کوین پس از تایید رسمی اولین صندوق‌های قابل‌معامله در بورس (ETF) اسپات آن در ایالات متحده در ۱۱ ژانویه، پس از یک افزایش بسیار کوتاه مدت، اکنون حدود ۱۳ درصد کاهش یافته است. در این پست به تحلیل قیمت بیت کوین ۲۹ دی می پردازیم.

تحلیل قیمت بیت کوین ۲۹ دی

بر اساس داده‌های موجود، صادرکنندگان جدید ETF بیش از ۶۸ هزار بیت کوین را در هفته اول فعالیت خود دریافت کرده‌اند. با این حال، صندوق GBTC شرکت گری‌اسکیل شاهد خروج تقریباً ۴۰ هزار بیت کوین بوده که جریان این ارز دیجیتال به ETFهای آن را به ۲۸،۰۰۰+ واحد بیت کوین می‌رساند.
در این میان، به گفته وتل لوند، تحلیلگر شرکت تحقیقاتی K33، علاوه بر خروج بیت کوین از GBTC، محصولات قابل‌معامله در بورس (ETP) فعال در کانادا و اروپا هم در هفته گذشته شاهد خروجی‌های قابل‌توجهی بوده‌اند؛ زیرا یا سرمایه‌گذاران در حال برداشت سود بودند و یا در ETFهای ارزان‌تر ایالات متحده سرمایه‌گذاری می‌کردند.

لوند در ادامه گفت که چون برخی از صندوق‌های مبتنی بر معاملات آتی، مانند Bitcoin Strategy ETF شرکت پرو شیرز با نماد BITO، هم شاهد خروجی هستند، باید موقعیت‌های لانگ خود را در بازار آتی ببندند (فروش) که به طور بالقوه فشار بیشتری بر قیمت بیت ‌کوین وارد می‌کنند.

coindesk

امتیاز دهید

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT
خرید آنی ووچر پرفکت مانی