تحلیل میم کوین ها ۲۳ آذر ۱۴۰۲

تحلیل میم کوین ها ۲۳ آذر ۱۴۰۲

زمان مطالعه 3 دقیقه

میم کوین ها یک قمار هستند – و تقریباً همیشه پروژه های کلاهبرداری از آب در می آیند. چه چیزی باعث می‌شود خریداران ارزهای دیجیتال به دلایل بد پول خود را از دست بدهند؟ در این پست به تحلیل میم کوین ها ۲۳ آذر ۱۴۰۲ می پردازیم.

خرید و فروش آنی ارزهای دیجیتال

تحلیل میم کوین ها ۲۳ آذر ۱۴۰۲

در سال 2013، راه اندازی یک توکن رمزنگاری با مضمون سگ به عنوان یک شوخی بین چند توسعه دهنده نرم افزار یک سرگرمی بی ضرر بود. این واقعیت که دوج کوین از آن زمان تاکنون ارزش بازاری بیش از 13 میلیارد دلار (از 13 دسامبر) به دست آورده است، فراتر از درک بیشتر سرمایه گذاران است، اما به نظر می رسد که آمده است تا بماند. با این حال، بخشی که DOGE الهام گرفته است در حال تبدیل شدن به یک تهدید برای صنعتی است که نیاز به تکامل دارد.

میم کوین ها خطرناک هستند زیرا دارایی بیشتر افرادی که در چنین پروژه هایی سرمایه گذاری می کنند از بین می رود! آنها از این نظر خطرناک هستند که به اعتبار کل صنعت ارزهای دیجیتال آسیب می رسانند. آنها خطرناک هستند، زیرا مالکیت بسیار متمرکزی دارند و هر روز تعدادشان بیشتر و بیشتر می شود.

تا 13 دسامبر، حدود 1300 میم کوین با ارزش بازار جمعی حدود 22 میلیارد دلار در گردش است که رقم قابل توجهی می باشد. با این حال، اگر به بخش میم کوین سایت CoinMarketCap نگاه کنید، متوجه خواهید شد که 9 صفحه از این فهرست حاوی سکه های کاملا بی ارزش هستند.

این به این دلیل است که اکثر میم کوین ها کلاهبرداری هستند. این توکن‌ها که معمولاً بدون فکر ایجاد می‌شوند، برای سرمایه‌ گذاری در وابستگی رمز ارز به رسانه‌های اجتماعی برای سرقت سریع پول مردم طراحی شده‌ اند. خواه مانند توکن اسکویید گیم باشد – که 3.38 میلیون دلار در آن به سرقت رفت – یا سکه‌ هایی که برای مرگ چارلی مانگر، نایب رئیس سابق برکشایر هاتاوی و هنری کیسینجر، وزیر امور خارجه سابق آمریکا به بازار عرضه شد، اکنون این سکه‌ها در یک آخر هفته پامپ و دامپ می‌شوند و میلیون‌ها دلار را با خود می‌برند.
برای مثال، پروژه هایی مانند شیبا اینو (SHIBA)، پپه قورباغه و ارز BONK کلاهبرداری آشکار به نظر نمی رسد. BONK در زمانی به وجود آمد که اکوسیستم سولانا شدیداً به شادی نیاز داشت و به نظر می‌رسد که کاملاً از پامپ لذت می‌برد. با این حال، سرمایه‌ گذاران در این سکه‌ها هنوز هم پول خود را از دست داده‌اند – برای مثال، PEPE در یک هفته در ماه مه، 62 درصد از ارزش خود را از دست داد و بهبود نیافته است.

سپس ظهور و سقوط چشمگیر ارز BALD در ماه آگوست بود: یک میم کوین که بر روی بلاک چین لایه 2 جدید کوین بیس، ساخته شد. BALD که در صبح یکشنبه راه اندازی شد، تا عصر به ارزش بازار 85 میلیون دلاری دست یافت. تا روز دوشنبه، توسعه‌ دهنده اصلی نقدینگی خود را کاهش داد و باعث شد قیمت توکن تا حدود 90 درصد کاهش یابد.

میم کوین ها علاوه بر اینکه – در بهترین حالت – نوعی بازی های گرسنگی مالی هستند، هیچ کاربردی نیز ندارند: آنها در ساختار یا کاربرد خود هیچ شباهتی به ارزهای دیجیتال واقعی مانند بیت کوین یا اتریوم ندارند. با این حال، این امر باعث نمی‌شود که مطبوعات جریان اصلی از انتشار تیترهای بی‌ پایان در هر انفجاری جلوگیری کنند و از نمایش دارایی‌ های دیجیتال به عنوان چیزی جز این شوخی‌ های بدبینانه لذت ببرند.

در حالی که ارز دیجیتال به طور کلی با نهنگ ها مشکل دارد، به طور خاص میم کوین ها نیز از متمرکز بودن رنج می برند. از آنجایی که میم‌ها همیشه بسیار ارزان هستند – معمولاً کسری از یک سنت – سرمایه‌ گذاران بزرگ معمولاً کیف‌ های عظیمی در دست دارند و می‌توانند بازار را در یک معامله به حرکت درآورند. تصمیم ویتالیک بوترین، خالق اتریوم برای توکن سوزی شیبا اینو به ارزش 6.7 میلیارد دلار، نیمی از عرضه در گردش را از بین برد. پویایی بازار را مختل کرد و سوالات جدی در مورد دستکاری بازار ایجاد کرد.

به طور خلاصه، میم کوین ها کم کم خنده دار می شوند. در حالی که زمانی که همه ما می توانستیم به جدیدترین سکه اختصاص داده شده به سگ ایلان ماسک بخندیم، مقیاسی که این بلایا در حال رخ دادن هستند منجر به تلفات شدیدتر و تندتر می شود. اما آیا این بدان معنی است که ما باید آنها را کاملاً ممنوع کنیم؟ نه. در کریپتو جایی برای میم کوین ها وجود دارد.

همانطور که در دنیای واقعی می‌توانیم، همه کاربران کریپتو باید آزاد باشند که در صورت تمایل، پول خود را قمار کنند. همان‌ قدر که تنظیم‌ کننده‌ها دوست دارند صنعت مالی را آزار دهند، مشکلی در این نمی‌بینند که به کسی اجازه دهند خانه‌اش را روی اسب شرط‌بندی کند. اگر می خواهید پول خود را اینگونه خرج کنید، دنیای کریپتو آزاد است.

با این حال، اشتباه نکنید: بسیاری از میم کوین ها کلاهبرداری هستند. آنها سرمایه گذاری نیستند، ارزشمند و مفید نیستند. آنها توجه منفی بزرگی را از مطبوعات به خود جلب می کنند که باعث می شود همه ما بد به نظر برسیم و به ازای هر فرد خوش شانسی که با یک میم یک میلیون درآمد داشته باشد، 9 نفر ضرر خواهند کرد. ممکن است روزی همه ما با DOGE به ماه پرواز کنیم، اما به احتمال زیاد پول در موشک ایلان خواهد بود، نه کیف پول ما.

امتیاز دهید

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT
خرید آنی ووچر پرفکت مانی