خرید بیت کوین توسط Microstrategy

خرید بیت کوین توسط Microstrategy با وجود افت قیمت این ارز

زمان مطالعه 2 دقیقه

شرکت بزرگ میکرواستراتژی، با اضافه کردن 1,914 واحد BTC دیگر به سرمایه خود، یک بار دیگر به خرید در افت قیمت این رمز ارز پرداخت. این خرید Microstrategy ارزشی معادل 94.2 میلیون دلار دارد. در این خبر به بررسی خرید بیت کوین توسط Microstrategy می پردازیم.

خرید بیت کوین توسط Microstrategy

مدیرعامل این شرکت که خیلی ها معتقدند او باعث شد شرکت های دیگر به بیت کوین (BTC) روی آورند، این خبر را در توییتر خود اعلام کرد.

این خرید اخیر که توسط Microstrategy انجام گرفت، مجموع دارایی BTC این شرکت را به 30,159 واحد رساند. میکرواستراتژی، تاکنون در مجموع 3.75 میلیارد دلار در بیت کوین سرمایه گذاری کرده است.

این شرکت خرید BTC خود را در آگوست (مرداد) سال 2020 آغاز کرد و این روند از آن زمان به بعد ادامه داشته است. با این که کاربرد اصلی این شرکت امور تحلیلی است، اما آنها در حال حاضر برای تبدیل شدن به یک شرکت مالی، به اندازه کافی ذخیره BTC دارند.

مایکل سیلر، مدیرعامل این شرکت، برای اولین بار، ایده نگهداری BTC را به عنوان یک ذخیره در برابر تورم مطرح کرد و آن را به دلاری که سال به سال ارزش خود را از دست می دهد ترجیح داد. از آن زمان به بعد، این شرکت بیش از 2 درصد از مجموع عرضه بیت کوین را در اختیار گرفته است.

تداوم خرید BTC توسط میکرواستراتژی

میکرواستراتژی تنها به خرید BTC برای خود نپرداختند، بلکه تعداد بسیار زیادی از دیگر شرکت ها را به این امر ترغیب کردند. مدیرعامل این شرکت، به عنوان یکی از موثرترین افراد در ورود شرکت تسلا به اکوسیستم Bitcoin شناخته می شود؛ گفته می شود که او نقشی کلیدی در قانع کردن ایلان ماسک مبنی بر خرید 1.5 میلیارد دلاری BTC ایفا کرده است.

این شرکت اخیراً از خرید مستقیم نقدی استفاده می کند، اما در کنار آن، بیش از یک میلیارد دلار از طریق فروش سهام شرکت های خصوصی به عنوان نوعی اعتبار، به دست آورده است.

در طی تمام دوران اتصال بازار صعودی، مایکل سیلر به این اصل پایبند بود که شرکت او به خرید BTC و اضافه کردن آن به ترازنامه شرکت ادامه خواهد داد. حتی زمانی که قیمت ارز دیجیتال BTC بیش از 50 درصد کاهش از سقف قیمت خود را شاهد بود، Microstrategy در آستانه ضرر بابت دارایی BTC خود بود، اما مدیرعامل این شرکت هیچ اقدامی در خصوص فروش آن نکرد.

منبع: کوین گیپ

امتیاز دهید

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT
خرید آنی ووچر پرفکت مانی
اپلیکیشن اول پرداخت
روز
ساعت‌
دقیقه
ثانیه