بدون شک، زمین های متاورس موفقیت بزرگ بعدی در فضای NFT ها هستند. دنیای مجازی با رکورد فروش و افزایش مداوم قیمت NFT، کالای برتر و ترند جدید در فضای کریپتو است. در این مقاله به بررسی خرید زمین در متاورس می پردازیم.

خرید زمین در متاورس

بر اساس داده‌های DappRadar، چهار پروژه متاورس مبتنی بر بلاک چین در هفته گذشته بیش از 100 میلیون دلار فروش NFT زمین مجازی داشته اند.

یک پست در 30 نوامبر از شرکت تجزیه و تحلیل برنامه غیرمتمرکز (DApp) گزارش داد که بین 22 تا 28 نوامبر فعالیت در سندباکس، دسنترالند ، کریپتو وکسلز و سومنیوم اسپیس با مجموع 105.8 میلیون دلار حجم معاملات از بیش از 6000 تریدر پر رونق ترین پروژه ها در زمینه خرید و فروش زمین های مجازی در متاورس بوده اند.

این آمار و ارقام نشان می دهد که زمین های متاورس موفقیت بزرگ بعدی در فضای NFT ها خواهند بود و این دارایی ها در چند سال آینده پرسودترین و برترین دارایی ها در فضای کریپتو خواهند بود.

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT

سندباکس با 86.56 میلیون دلار، بیشترین سهم خرید در هفته را به خود اختصاص داد، دسنترالند با 15.53 میلیون دلار در جایگاه دوم قرار گرفته است، در حالی که CryptoVoxels و Somnium Space هر کدام 2.68 میلیون دلار و 1.1 میلیون دلار از حجم معاملات را به خود اختصاص داده اند. هر چهار پروژه متاورس بر روی بلاک چین اتریوم ساخته شده‌اند، اگرچه پروژه‌های زنجیره‌های دیگر مانند Solana نیز شروع به افزایش سرعت در توسعه می‌کنند.

سرویس تجزیه و تحلیل DappRader خاطرنشان کرد :

موج توجه به دنیای مجازی مانند سندباکس  و دسنترالند با تغییر نام فیس بوک به Meta آغاز شد.

با این حال، ما هنوز در اول راه متاورس هستیم. دنیای مجازی دارای چنین پتانسیل عظیمی است، و ما تازه شروع به دیدن مجموعه کاملی از موارد استفاده برای سرزمین متاورس کرده‌ایم.”

یات سیو، رئیس و یکی از بنیانگذاران شرکت مادر سندباکس آنیموکا برندز، با اظهار نظر در مورد افزایش عظیم حجم فروش زمین NFT در سندباکس به سایت خبری کوین تلگراف گفت:

  فیس‌بوک در تلاش خود برای غصب روایت متاورس باعث واکنش زنجیره‌ای سایر شرکت‌هایی که در Web3 نیستند (مانند مایکروسافت) شد. شرکت های متعددی پس از آن استراتژی‌های متاورس خود را اعلام کردند و باعث علاقه و آگاهی گسترده شد.

سیو رویکرد متا را با محیط ارگانیک تر و ساخته شده توسط کاربر در سند باکس مقایسه کرد.

در حالی که همه نمی دانند حقوق مالکیت دیجیتال واقعاً به چه معناست، تعداد زیادی از آنها اکنون به این موضوع علاقه مند هستند و این باعث ایجاد آگاهی خالص بیشتری شده است. سندباکس روایت یک متاورس واقعی را به تصویر کشیده است که در آن شما واقعاً می توانید یک قطعه از آن را داشته باشید، و این نیز تا حدودی در قیمت توکن منعکس می شود.

از میان چهار پروژه فهرست شده، دسنترالند شاهد بزرگترین فروش زمین NFT در 30 روز گذشته بوده است، با یک قطعه زمین متشکل از 116 قطعه زمین در منطقه مد خیابان دنیای مجازی که به قیمت 618000 توکن مانا (2.7 میلیون دلار به قیمت فعلی) در 23 نوامبر به فروش رسیده است.

در همان روز، The Sandbox همچنین یک مگا قایق تفریحی فوق لوکس توکن شده را به قیمت 149 اتر (ETH) به ارزش بیش از 666000 دلار در زمان نگارش این مقاله فروخت.

خرید زمین در متاورس
خرید زمین در متاورس

منبع: کوین تلگراف

امتیاز دهید
کارشناس سئو و تحلیل ارزهای دیجیتال ؛ علاقه مند به تکنولوژی و اخبار روز دنیای فناوری

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید