دلیل سقوط ارزهای دیجیتال 17 اردیبهشت

دلیل سقوط ارزهای دیجیتال 17 اردیبهشت

زمان مطالعه 2 دقیقه

در ۲۴ ساعت گذشته، بازار ارزهای دیجیتال بار دیگر به رنگ قرمز درآمد و شاهد فروش گسترده‌ای بود. به نظر می‌رسد که در بحبوحه فروش اتریوم (ETH) توسط ویتالیک بوترین و بنیاد اتریوم، معامله‌گران نیز به دنبال برداشت سود خود هستند. در این پست به بررسی دلیل سقوط ارزهای دیجیتال 17 اردیبهشت می پردازیم.

دلیل سقوط ارزهای دیجیتال 17 اردیبهشت

بر اساس داده‌های بازار، ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتال با بیش از ۲٫۶ درصد کاهش در ۲۴ ساعت گذشته، به ۱٫۱۸ تریلیون دلار رسیده است. در این میان، قیمت بیت کوین با ۵ درصد کاهش به زیر ۲۸,۵۰۰ دلار رسید که البته در زمان نگارش این خبر، به محدوده ۲۸,۹۵۰ دلار بازگشته است. قیمت اتریوم نیز به شدت به زیر سطح ۲ هزار دلار سقوط کرد. آلت کوین برتر بازار در حال حاضر در محدوده قیمتی ۱,۹۰۰ دلار معامله می‌شود. سایر آلت کوین‌ها نیز شاهد افت قابل‌توجه ارزش خود بودند.

دلیل سقوط ارزهای دیجیتال 17 اردیبهشت

دلیل سقوط ارزهای دیجیتال 17 اردیبهشت

بر اساس داده‌های پلتفرم Coinglass، در ۲۴ ساعت گذشته، بیش از ۱۸۲ میلیون دلار دارایی رمزارزی نیز لیکویید شده که بزرگترین سفارش لیکوییدشده مربوط به جفت ارز ETHUSD در صرافی بیتمکس (Bitmex) به ارزش ۷٫۷ میلیون دلار بود.
همان‌طور که در اخبار قبلی رمزارز نیوز گزارش شد، بوترین و بنیاد اتریوم در روزهای اخیر در مجموع ۱۵,۲۰۰ اتریوم را فروختند و به صرافی کراکن (Kraken) منتقل کردند. این اقدام، احتمالاً عامل اصلی فروش اخیر در بازار ارزهای دیجیتال بوده است. طبق گزارش‌ها، آخرین فروش عمده ETH توسط بنیاد اتریوم و بوترین در نوامبر سال ۲۰۲۱ باعث شده بود که قیمت این ارز دیجیتال در عرض ۲ ماه ۴۰ درصد کاهش یابد.
برای اینکه بیت کوین بتواند از سقوط بیشتر جلوگیری کند و روند صعودی خود را از سر بگیرد، باید بالاتر از سطح ۲۸,۴۰۰ دلار باقی بماند و سطح ۲۹,۲۰۰ دلار را پس بگیرد.

coingape

امتیاز دهید

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT
خرید آنی ووچر پرفکت مانی