بر اساس داده های ارائه شده از سایت BTC.com، سختی استخراج بیت کوین در دو هفته گذشته ، 2.35 درصد کاهش یافته است. این نشان دهنده ی دومین کاهش بزرگ این معیار از آغاز سال 2022 است. در این خبر به بررسی دومین افت بزرگ در سختی استخراج بیت کوین می پردازیم.

دومین افت بزرگ در سختی استخراج بیت کوین

میزان سختی شبکه (استخراج) تقریباً هر دو هفته یکبار در راستای تنظیم میزان سرعت تولید بلاک اعلام میگردد.

پست های مرتبط
کناره گیری بنیانگذار صرافی هیوبی
کناره گیری بنیانگذار صرافی هیوبی

سقوط فعلی بازار رمزارزها، انواع شرکت های فعال در این حوزه را تحت تاثیر قرار می دهد. صرافی رمزارزها نیز بیشتر بخوانید

مرحله دوم خرید بلیط جام جهانی 2022 قطر
خرید بلیط جام جهانی 2022 قطر

افرادی که قصد پرداخت برای بلیط بازی های FIFA را دارند بایستی در نظر داشته باشند که پرداخت بلیط‌ های بیشتر بخوانید

سختی استخراج بیت کوین در مجموع ،طی سال جاری میلادی ، پنج بار منفی بوده است.

سختی استخراج در طول روند های نزولی اصلی بازار، به طور چشمگیری کاهش می یابد. ماینرها که دیگر نمی توانند نه سود کسب کنند و نه ضرر کنند، مجبور می شوند در این مواقع تجهیزات خود را خاموش کنند. به عنوان نمونه، سختی استخراج بیت کوین در دشوارترین روزهای زمستان کریپتو در سال 2018 با تداوم جابه جایی ماینر، بالغ بر 15 درصد کاهش یافت.

سختی استخراج بیت کوین در ماه ژوئن سال گذشته(خرداد-تیر 1400) به میزان 27.9 درصد در عرض دو هفته سقوط کرد که بیشترین میزان افت آن در تاریخ بود. در آن زمان ، به دلیل ممنوعیت استخراج در چین ، هش ریت این رمزارز نیز سقوط قابل توجهی را تجربه کرد.

با این حال، این معیار توانست بازیابی شود و در نهایت در ژانویه(دی-بهمن) به سقف بی سابقه ای دست یافت. سختی استخراج بیت کوین در اوایل ماه مه(اواسط اردیبهشت)، در آستانه اصلاح قابل توجه بازار به اوج خود یعنی 31.25 تریلیون رسید.

بیت کوین در حال حاضر با قیمت 20499 دلار معامله می شود که از ابتدای سال تا به حال ، بالغ بر 55 درصد از ازرش خود را از دست داده است.

ماینرها به دلیل موجودی رمزارزی قابل توجه و گسترده خود ، در میان تأثیرگذارترین افراد در این بازار هستند. از این رو، بسیاری نگران هستند که آنها ممکن است روند نزولی فعلی بازار را تشدید کنند.

منبع:UTODAY

امتیاز 5/5 - از 1 رای
کارشناس سئو و تحلیل ارزهای دیجیتال ؛ علاقه مند به تکنولوژی و اخبار روز دنیای فناوری

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید