مدیر سرشناس صندوق سرمایه‌گذاری، پل تودور جونز سوم، اعلام کرده است که همیشه به صورت “اندک” هم بیت کوین خواهد داشت؛ زیرا اعتقاد دارد “تنها چیزی است که انسان‌ها قادر به تنظیم عرضه آن نیستند.” در این پست به بررسی دیدگاه پل تودور جونز سوم در مورد بیت کوین می پردازیم.

شارژ کیف پول بیت کوین

دیدگاه پل تودور جونز سوم در مورد بیت کوین

این تاجر ثروتمند آمریکایی همچنین اظهار داشت که بانک مرکزی ایالات متحده (Fed) سیاست افزایش نرخ بهره خود را متوقف خواهد کرد. بسیاری از متخصصان قبلاً نیز بیان کرده بودند که چنین تصمیمی می‌تواند برای کل صنعت ارزهای دیجیتال مفید واقع شود و بر قیمت بیت کوین تأثیر مثبتی داشته باشد.
پل تودور جونز، سرمایه‌گذار مشهور که در سال ۲۰۱۷ وارد جامعه بیت کوین شد، به نظر می‌رسد برای باقی عمر خود نیز به ارتباط با اولین ارز دیجیتال یعنی بیت کوین، ادامه خواهد داد. در مصاحبه‌ اخیر خود با شبکه تلویزیونی CNBC، وی اعلام کرده است که همیشه ارتباط با بیت کوین را حفظ خواهد کرد و عرضه ثابت آن را که 21 میلیون کوین خواهد بود، ستایش کرد. او بیان داشت:

از ابتدا همیشه گفته‌ام که می‌خواهم یک سهم کوچک از آن را داشته باشم؛ زیرا یک رویداد تأثیرگذار است. تنها چیزی است که انسان‌ها قادر به تنظیم عرضه آن نیستند. بنابراین من در این راه می‌مانم؛ همیشه به آن پایبند خواهم بود. این تنوع کوچکی در پرتفوی من است.

برای برخی از سرمایه‌گذاران که مدت کافی در این فضا حضور داشته‌اند و شاهد معاملات بیت کوین در نزدیکی قیمت ۷۰,۰۰۰ دلار بوده‌اند، قیمت فعلی این دارایی ممکن است به عنوان یک فرصت خرید مناسب به نظر برسد. این مورد برای جونز نیز صدق می‌کند. او بیان داشت که “احتمالاً” بیت کوین بیشتری خریداری خواهد کرد.
علاوه بر این، این میلیاردر به مسئله محیط تورمی در آمریکا و تلاش‌های بانک مرکزی برای حل این مشکل پرداخت. به گفته وی، افزایش نرخ بهره بانک مرکزی در اوایل ماه می آخرین افزایش خواهد بود.
افزایش نرخ بهره منجر به افزایش هزینه‌های قرض‌گیری می‌شود که به طور منطقی هزینه‌های مصرف‌کننده را کاهش می‌دهد و سرمایه‌گذاری‌های پرریسک (مانند ارزهای دیجیتال) را کمتر جذاب می‌کند. بسیاری از متخصصان معتقدند که سناریوی معکوس این قضیه می‌تواند رونقی برای دارایی‌های دیجیتال رقم بزند.

این میلیاردر ۶۸ ساله برای اولین‌بار بیت کوین را در سال ۲۰۱۷ با قیمتی حدود ۱۰,۰۰۰ دلار خریداری کرد و سپس با فروش آن در قیمت ۲۰,۰۰۰ دلار سود خود را دو برابر کرد.
وابستگی بیشتر وی با این دارایی در بهار سال ۲۰۲۰ (پس از شیوع ویروس کووید-۱۹) آغاز شد که در آن بیت کوین را به عنوان یک محافظ در برابر تورم در نظر گرفت و به خرید آن روی آورد. در آن زمان، او پیش‌بینی کرد که تورم در یک مدت کوتاه به دنبال چاپ انبوه پول توسط بانک‌های مرکزی، به شدت افزایش خواهد یافت.
وی اظهار داشت که، بهترین استراتژی برای حداکثر سازی سود، مالکیت اسب سریعتر است. اگر مجبور شوم پیش‌بینی کنم، شرط من روی بیت کوین خواهد بود.
پیش‌بینی وی به واقعیت پیوست و تورم در بسیاری از مناطق جهان به سطوح بی‌سابقه‌ای رسید. از طرف دیگر، بیت کوین در پایان سال ۲۰۲۱ به نزدیک ۷۰,۰۰۰ دلار رسید.
حمایت پل تودور جونز از بیت کوین در سال‌های بعد به گونه‌ای افزایش یافت که در مقاطعی از زمان، او بیت کوین را به عنوان یک ابزار مقابله با تورم، حتی بهتر از طلا تلقی می‌کرد.

cryptopotato

امتیاز دهید
کارشناس سئو و تحلیل ارزهای دیجیتال ؛ علاقه مند به تکنولوژی و اخبار روز دنیای فناوری

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید