به گزارش شرکت تحلیلی سنتیمنت (Santiment)، احساسات معامله‌گران در رسانه‌های اجتماعی در مورد بیت کوین نزولی شده و این وضعیت می‌تواند برای قیمت این ارز دیجیتال سیگنال مثبتی در نظر گرفته شود. در این پست به بررسی دیدگاه کاربران شبکه های اجتماعی در مورد آينده بیت کوین می پردازیم.

دیدگاه کاربران شبکه های اجتماعی در مورد آينده بیت کوین

شاخص مورد بررسی در اینجا، حجم فعالیت در شبکه‌های اجتماعی (Social Volume) است که تعداد کل پست‌ها و پیام‌های منحصربه‌فرد در پلتفرم‌های اجتماعی اصلی را که اصطلاح یا موضوع خاصی را منشن می‌کنند، در نظر می‌گیرد.

منظور از منحصربه‌فرد در اینجا این است که هر پستی که یک اصطلاح خاص را منشن می‌کند، فقط یک بار شمارش می‌شود. به دلیل این محدودیت، شاخص حجم فعالیت در شبکه‌های اجتماعی می‌تواند تصویر دقیقی از چگونگی روند در کل رسانه‌های اجتماعی ارائه دهد.

نمودار زیر که توسط تیم سنتیمنت منتشر شده، روند حجم فعالیت در شبکه‌های اجتماعی و احساسات نزولی و صعودی را در یک هفته گذشته نشان می‌دهد:

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT
دیدگاه کاربران شبکه های اجتماعی در مورد آينده بیت کوین
دیدگاه کاربران شبکه های اجتماعی در مورد آينده بیت کوین

با توجه به شکل بالا، به نظر می‌رسد که احساسات نزولی اخیراً از احساسات صعودی پیشی گرفته است. به عبارتی، در حال حاضر یک ذهنیت نزولی بر پلتفرم‌های اجتماعی غالب است. برای مشخص کردن این دو احساس، سنتیمنت از عباراتی مانند «خرید»، «کف» و «صعودی» برای احساسات مثبت و «فروش»، «اوج» و «نزولی» برای احساسات منفی استفاده کرده است.

به طور کلی، احساسات منفی سرمایه‌گذاران نسبت به ارزهای دیجیتال در طول رالی‌ها، چیز بدی نیست. به گفته کارشناسان، افراط در تبلیغات زمانی است که اوج‌ها در بازار ایجاد می‌شوند، در حالی که احساسات منفی در زمان ثبت کف‌ها شکل می‌گیرند.

از شکل بالا هم قابل‌مشاهده است که نمونه‌های اخیر ذهنیت نزولی که در حال حاضر هم غالب است، همگی به ثبت کف‌‌های محلی برای دارایی منتهی شده‌اند و به دنبال آن، ارزش بازار نه تنها بیت ‌کوین، بلکه سایر رمزارزها هم افزایش یافته است.

در کل، افزایش احساسات نزولی لزوماً به این معنا نیست که باید روند ارزهای دیجیتال معکوس شود، اما مطمئناً احتمال وقوع آن را بیشتر می‌کند. بنابراین، از آنجایی که اکنون معامله‌گران در پلتفرم‌های اجتماعی ذهنیتی نزولی دارند، بیت‌ کوین و بقیه رمزارزهای بازار ممکن است به زودی شاهد بهبودی باشند.

امتیاز دهید
کارشناس سئو و تحلیل ارزهای دیجیتال ؛ علاقه مند به تکنولوژی و اخبار روز دنیای فناوری

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید