تحصیل در لبنان

راهنمای نهایی برای تحصیل در لبنان در سال 2023

زمان مطالعه 6 دقیقه

تحصیل در لبنان

تحصیل مدرک زبان انگلیسی در لبنان فرصت های شغلی با درآمد بهتری را در این کشور یا خارج از کشور به شما ارائه می دهد. تحصیل در لبنان را در ادامه بخوانید.

در مقایسه با سایر مقاصد تحصیلی بین المللی، لبنان مقاطع لیسانس و کارشناسی ارشد مقرون به صرفه تری ارائه می دهد.

پرداخت هزینه سفارت

بسته به اینکه از کجا آمده‌اید، تحصیل در لبنان می‌تواند به کشور خود نزدیک‌تر باشد، بنابراین نیازی به هزینه‌های زیادی برای سفر نخواهید داشت و بازدید از خانواده و دوستانتان در تعطیلات آسان‌تر است.

در بیشتر موارد، دانشگاه‌هایی که در لبنان مدرک به زبان انگلیسی ارائه می‌دهند، توسط دولت ملی معتبر هستند و می‌توانند به طور کامل یا جزئی توسط دانشگاه‌های کشورهای دیگر به رسمیت شناخته شوند. بنابراین، از آنجا که در حال تحصیل در یک مدرک بین‌المللی هستید، شانس بیشتری برای ادامه تحصیل در خارج از کشور، در مقاصد تحصیلی محبوب‌تر و دانشگاه‌های معتبر از اروپا، ایالات متحده، کانادا یا استرالیا خواهید داشت.

تحصیلات انگلیسی در لبنان نیز فرصتی عالی برای ایجاد یک شبکه حرفه ای است که منبع عالی فرصت ها و همکاری بالقوه پس از فارغ التحصیلی است.

آزمون های زبان انگلیسی

زبان انگلیسی خود را از طریق دوره آمادگی زبان انگلیسی بهبود بخشید. اگر در یک برنامه تحصیلی در لبنان شرکت می کنید، باید ثابت کنید که مهارت های زبانی شما برای شرکت در کلاس ها و درک سخنرانی ها به اندازه کافی خوب است. این دوره ها همچنین شما را برای هر یک از آزمون های زبان انگلیسی مورد نیاز دانشگاه ها آماده می کند.

برای تحصیل در لبنان، باید مدرکی دال بر مهارت زبان انگلیسی خود ارائه دهید. برخی از گواهی های پذیرفته شده توسط دانشگاه های لبنان ممکن است شامل موارد زیر باشد:

. آکادمیک PTE

. تافل iBT

. آیلتس آکادمیک

. C1 Advanced یا C2 Proficiency

با این حال، همیشه باید وب سایت دانشگاه خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که الزامات زبان دقیق چیست.

دانشگاه ها، کالج ها و مدارس در لبنان

بیروت (1)

دانشگاه آمریکایی بیروت (2 دکترا)

ویزای تحصیلی لبنان

اهل ایران هستی؟ شاید نیاز به ویزای دانشجویی داشته باشید…

نگران نباش، همه چیز اوکی است. ما در حال انجام آن هستیم و تمام تلاش خود را می کنیم تا جستجوی شما برای مدرک بین المللی مناسب در لبنان کمی آسان تر و لذت بخش تر شود.

با این حال، شما همیشه می توانید ما را تا انتها شکست دهید و:

. بررسی کنید که آیا واقعاً به ویزای دانشجویی نیاز دارید یا خیر. معمولا، اگر شما یک تبعه اتحادیه اروپا هستید و می خواهید در یکی دیگر از کشورهای اتحادیه اروپا تحصیل کنید، نیازی به ویزا نخواهید داشت. برخی دیگر از کشورهای غیر اتحادیه اروپا نیز ممکن است حداقل برای مدت اولیه از ویزای ورود معاف شوند.

. شروع به دسترسی به وب سایت های سفارت و کنسولگری کنید تا یک تصویر کلی از کل موضوع “برنامه ویزا” بدست آورید.

. ضرب الاجل ها را بررسی کنید و بفهمید که چه مدت باید برای ویزای خود صبر کنید. شما نمی خواهید تحصیل در خارج از کشور را از این اشتباه احمقانه برنامه ریزی بد از دست بدهید.

. به شکار بروید و تمام اسنادی را که نیاز دارید جمع آوری کنید. به یاد داشته باشید، می توانید لیست را در وب سایت سفارت پیدا کنید.

. پس انداز پول را شروع کنید، زیرا برخی از برنامه ها ممکن است به شما نیاز داشته باشند که حداقل بودجه را داشته باشید.

. مهارت های انگلیسی خود را تقویت کنید. حتی اگر این الزام همیشه برای ویزا نباشد، به شما کمک زیادی می کند تا در طول تحصیلات دانشگاهی خود موفق شوید.

در مجموع، چه چیز دیگری می توانیم بگوییم جز: موفق باشید و هرگز تفریح ​​را در طول تحصیل فراموش نکنید!

مجوز کار برای لبنان

به نظر می رسد که شما به یک فضای خالی از اطلاعات برخورد کرده اید.

در حال حاضر، تیم میمون‌های دانشمند ما نتوانستند راهنمای دقیقی درباره نحوه و زمان درخواست مجوز کار در لبنان، اگر از ایران می‌آیند، ایجاد کنند.

با این حال، همیشه می توانید با مقامات محلی چک کنید و اطلاعاتی در مورد موارد زیر دریافت کنید:

. آیا واقعاً به اقامت یا مجوز کار نیاز دارید؟

. آیا می توانید مستقیماً در لبنان درخواست دهید یا باید قبل از شروع کار به خانه برگردید و درخواست دهید؟

. آیا زمان کافی برای درخواست دارید؟

. اگر نیاز به درخواست مجوز کار دارید، چه مدارکی نیاز دارید؟

. آیا می توانید در زمان جستجوی کار از خود حمایت کنید؟ یا می توانید حتی پس از یافتن شغل از خود حمایت کنید؟

. بررسی کنید هنگام کار در کشور چه مالیات هایی باید بپردازید. اگر مزایایی دارید که می تواند زندگی شما را آسان تر کند.

خوب، این تمام چیزی است که ما (تا کنون) داشته ایم، پس موفق باشید و مطمئن باشید که سخت کار کنید و در زمینه خود در لبنان بهترین باشید.

نحوه درخواست برای کارشناسی ارشد در لبنان

اگر تصمیم به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاهی در لبنان گرفته اید، باید مدارک مناسبی را جمع آوری کنید تا ثابت کنید که مطابق با شرایط دانشگاه هستید. اطلاعات شخصی کامل، صلاحیت های قبلی، اطلاعات مالی و بیانیه شخصی را ارائه دهید.

برای درخواست در لبنان چه مدارکی باید ارائه کنم؟

برای درخواست در دانشگاهی در لبنان احتمالاً از شما خواسته می شود برخی از مدارک زیر را ارائه دهید:

. شناسنامه؛

. عکس های اخیر؛

. گذرنامه یا کارت ملی شما؛

. یک یا چند نامه مرجع از کارفرمایان یا معلمان گذشته؛

. کپی مدارک یا گواهینامه های گذشته، از جمله مدرک لیسانس شما؛

. ریز نمرات دانشگاهی؛

. تعهد نامه؛

. رزومه؛

. نوعی مدرک که نشان می دهد می توانید از اقامت خود در کشور در طول تحصیل حمایت کنید.

بسته به موضوع یا تخصص کارشناسی ارشد انتخابی خود، ممکن است از شما خواسته شود که نمرات آزمون های اضافی مانند GRE، GMAT یا LSAT را ارائه دهید. بررسی کنید که آیا برنامه شما به هر یک از اینها یا موارد دیگر نیاز دارد.

لیست مدارک به شرایط خاص دانشگاه‌های لبنان بستگی دارد، بنابراین ممکن است از شما خواسته شود که مدارک اضافی را اضافه کنید. همچنین این احتمال وجود دارد که شما باید ترجمه رسمی انگلیسی اسناد خود یا ترجمه به زبان محلی را ارائه دهید.

مهارت های انگلیسی خود را ثابت کنید

از آنجایی که مدرک بین المللی زبان انگلیسی را می خوانید، باید مدرک زبان ارائه دهید. برخی از گزینه های محبوب برای دانشجویان بین المللی، مدرک زبان آیلتس، تافل یا C1 Advanced هستند. شما باید حداقل نمره زبان تعیین شده توسط دانشگاه را داشته باشید و نمرات آزمون شما نباید بیشتر از 1-2 سال باشد. اگر حداقل الزامات زبان را ندارید، باید با گذراندن دوره آمادگی زبان انگلیسی، مهارت ها و نمرات خود را بهبود ببخشید.

مهلت درخواست برای لبنان

مهلت درخواست برای کارشناسی ارشد در لبنان معمولا در تابستان (ژوئن-ژوئیه) یا در زمستان (ژانویه-فوریه) است. به خاطر داشته باشید که برخی از دانشگاه ها مهلت درخواست ندارند، به این معنی که هر زمان که آماده باشید می توانید درخواست دهید.

برای جلوگیری از تاخیر یا از دست دادن مهلت های زمانی، مدارک مورد نیاز خود را با زمان کافی از قبل ارسال کنید.

برای تحصیل در لبنان چه رشته ای؟

سیاست‌های بین‌المللی اخیر، همکاری دانشگاه‌های بین‌المللی و تبادل دانشجو بین کشورها را در سراسر جهان ترویج می‌کند. مدارک تحصیلی و دکترا با کیفیت بالا برای ایجاد یک شبکه آموزشی جهانی که از طریق تحرک دانشجو و کارکنان قابل دستیابی است، بیشتر در دسترس دانشجویان قرار می گیرد. برنامه های شغلی و پژوهش محور از توسعه دانشجویان بین المللی حمایت می کند.

همکاری دانشگاهی دانشجویان را در سراسر جهان، به عنوان مثال در استرالیا، آسیا، اروپا و ایالات متحده امکان تحصیل می‌دهد و راه‌هایی برای تشخیص مدارک قبلی ارائه می‌دهد. گزینه های تحصیلی مختلف بسته به روش مطالعه ترجیحی آنها، جایگزین های مناسبی را به دانشجویان ارائه می دهند.

بسیاری از برنامه های تحصیلی در استرالیا، آسیا، اروپا و آمریکای شمالی به زبان انگلیسی تدریس می شود. محبوب ترین مقاصد دانشجویان بین المللی شامل کشورهای زیر است: استرالیا، بلژیک، چین، دانمارک، فنلاند، فرانسه، آلمان، ایتالیا، هلند، سوئیس، اسپانیا، سوئد، بریتانیا، ایالات متحده و غیره. با این حال، این تنها کشورهایی نیستند که آموزش زبان انگلیسی را ارائه می دهند. بقیه جهان پر از انتخاب های بی پایان تحصیلی است، از دانشگاه های دارای رتبه بالا گرفته تا دانشگاه های کوچکتر و تخصصی تر.

مدارک دکتری (فوق لیسانس).

اگر مایل به تحصیل بیشتر فراتر از سطح کارشناسی هستید یا اگر می خواهید پیشرفت شخصی یا شغلی در دانشگاه داشته باشید، می توانید مدرک دکترا بگیرید. مدارک دکترا برنامه‌های تحصیلات تکمیلی هستند که معمولاً از مدرک کارشناسی ارشد، کارشناسی ارشد یا MRes پیروی می‌کنند، اما بسته به دانشگاه ممکن است شرایط بیشتری وجود داشته باشد. دانش آموزان ملزم به انجام تحقیقات خود در یک موضوع انتخابی هستند. با کمک یک سرپرست، دانش و مهارت های تحلیلی را در یک زمینه خاص یا چند رشته ای توسعه می دهید و تحقیقات مستقلی را انجام می دهید. طول مدت مدرک دکترا در هر کشور و موسسه متفاوت است. گاهی اوقات تحقیقات خود شما با کار برای بخش مانند برگزاری سمینارها یا تدریس گروهی کوچک همراه است.

دانشجویان دکترا ملزم به تحصیل در محوطه دانشگاه تحت نظارت دقیق هستند، اما دانشگاه هایی وجود دارند که دانشجویانی را می پذیرند که در مقطع دکتری آموزش از راه دور پاره وقت ثبت نام می کنند. تحصیل در پردیس همچنین می تواند تمام وقت و همچنین پاره وقت باشد، در این صورت نوع پاره وقت معمولاً دو برابر دوره تحصیلی تمام وقت است.

امتیاز دهید

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT
خرید آنی ووچر پرفکت مانی