راهنمای کامل سئوی تجارت الکترونیک (2024)

زمان مطالعه 19 دقیقه

به دست آورد ترافیک بیشتر برای هر تجارت الکترونیکی مهم است. اما چگونه می ‌توانید بازدیدکنندگان را بدون صرف تبلیغات و مارکتینگ به فروشگاه آنلاین خود جذب کنید؟ با دانستن نحوه استفاده از سئوی تجارت الکترونیک می توان جذب کرد. در این پست به بررسی راهنمای کامل سئوی تجارت الکترونیک (2024) می پردازیم.

خرید با پی پال

راهنمای کامل سئوی تجارت الکترونیک (2024)

بهینه سازی موتور جستجوی تجارت الکترونیک (SEO) عمل تنظیم دقیق وب سایت شما برای مطابقت با بهترین شیوه های موتور جستجو و به روز رسانی محتوای شما برای منعکس کننده آنچه مشتریان شما در جستجوی آن هستند، می باشد.

مزایای سئو برای صاحبان فروشگاه شامل افزایش بازدیدکنندگان، آگاهی از برند و فروش است. اما با به روز رسانی مداوم الگوریتم موتور های جستجو، دانستن نحوه رویکرد بهینه سازی جستجو می تواند دشوار باشد.

در این راهنما اصول سئوی تجارت الکترونیک از جمله نحوه تحقیق در مورد کلمات کلیدی، ساختار سایت و ایجاد محتوا برای صفحات محصول را پوشش می می دهیم.

سئوی تجارت الکترونیک چیست؟

سئوی تجارت الکترونیک فرآیند افزایش دیده شدن یک فروشگاه آنلاین در صفحات نتایج موتورهای جستجو (که اغلب به عنوان SERP شناخته می شود) است.

نکات درگیر در مارکتینگ سئوی تجارت الکترونیک متنوع است. شامل ایجاد محتوایی است که جستجو های کلید واژه تایپ شده در موتور های جستجو را برآورده می کند. به عنوان مثال، یک فروشگاه تجارت الکترونیک مانند True Classic که تی‌شرت می ‌فروشد، می ‌تواند سئوی وب ‌سایت خود را با ایجاد محتوایی در مورد «نحوه تا کردن تی ‌شرت ‌ها بدون چروک» بهبود بخشد.

راهنمای کامل سئوی تجارت الکترونیک (2024)

راهنمای کامل سئوی تجارت الکترونیک (2024)

سایر فعالیت‌ های سئوی تجارت الکترونیک شامل افزایش سرعت بارگذاری صفحات، نوشتن توضیحات دقیق محصول و دریافت لینک از وب ‌سایت ‌های معتبر است.

وب سایت های تجارت الکترونیک از SEO به عنوان یک استراتژی برای ایجاد ترافیک بیشتر استفاده می کنند و بازدید کنندگانی را که جستجو های مربوط به محصولات و نام تجاری خود را وارد می کنند جذب می کنند.

چرا وب سایت های تجارت الکترونیک به سئو اهمیت می دهند؟

وقتی چیزی را در گوگل جستجو می کنید، به صفحه نتایج موتور جستجو (SERP) هدایت می شوید. در آنجا، تقریباً 10 نتیجه ارگانیک را خواهید یافت:

راهنمای کامل سئوی تجارت الکترونیک (2024)

راهنمای کامل سئوی تجارت الکترونیک (2024)

این نتایج ارگانیک در زیر تبلیغات پولی (نارنجی) و تبلیغات Google Shopping (بنفش) ظاهر می ‌شوند:

راهنمای کامل سئوی تجارت الکترونیک (2024)

راهنمای کامل سئوی تجارت الکترونیک (2024)

سئوی تجارت الکترونیک به معنای اطمینان از ظاهر شدن صفحات محصول شما در میان برترین نتایج جستجوی ارگانیک در صفحه اول گوگل است. وب سایت هایی که در بین 10 رتبه برتر قرار نمی گیرند به ندرت بازدید می گیرند و حتی آنهایی که در رتبه های 3 تا 5 قرار دارند ترافیک بسیار کمتری نسبت به نتایج برتر دریافت می کنند.

همچنین گزارش شده است که اولین نتیجه در Google SERP 27.6٪ از کل کلیک ها را دریافت می کند. به عبارت دیگر، سئو مهم می باشد.

راهنمای کامل سئوی تجارت الکترونیک (2024)

راهنمای کامل سئوی تجارت الکترونیک (2024)

بنابراین، باید تا حد امکان در صفحه اول موتور های جستجو مانند گوگل، بینگ و یاهو قرار بگیرد – هم برای عبارات جستجوی مرتبط با محصولات شما و هم برای جستجو های مربوط به حوزه تخصصی تجارت الکترونیک شما.

چگونه یک استراتژی سئوی تجارت الکترونیک ایجاد کنیم

اگر در بهینه سازی موتور های جستجو تازه کار هستید و می خواهید رتبه فروشگاه خود را در گوگل افزایش دهید، به این شش مرحله نگاهی بیندازید. آنها نکات کاربردی را برای راه اندازی SEO خوب و اولیه تجارت الکترونیک در وب سایت شما ارائه می دهند.

به مرحله سئوی تجارت الکترونیک بروید

  1. تحقیق در مورد کلمات کلیدی تجارت الکترونیک
  2. معماری سایت برای تجارت الکترونیک
  3. سئو فنی
  4. سئو داخلی برای تجارت الکترونیک
  5. وبلاگ نویسی
  6. لینک بیلدینگ

1. تحقیق کلمات کلیدی تجارت الکترونیک

اولین قدم در هر استراتژی سئوی تجارت الکترونیک، شناسایی عبارات جستجوی با ارزشی است که مشتریان بالقوه شما از آنها استفاده می کنند. می توانید این کار را از طریق تحقیقات کلمات کلیدی تجارت الکترونیک انجام دهید، که می تواند به روش های مختلفی انجام گردد.

تحقیقات کلمات کلیدی تجارت الکترونیک کمی متفاوت از تحقیقات سنتی کلمات کلیدی است. در حالی که بیشتر سایت‌ ها فقط به کلمات کلیدی اطلاعاتی اهمیت می ‌دهند، شما می ‌خواهید ترکیبی از کلمات کلیدی اطلاعاتی و تجاری را هدف قرار دهید، مانند این:

راهنمای کامل سئوی تجارت الکترونیک (2024)

راهنمای کامل سئوی تجارت الکترونیک (2024)

جستجو گران کلمات کلیدی اطلاعاتی به دنبال پاسخ، راهنما ها و توضیحات هستند. وبلاگ ها و سایت های پر محتوا بیشتر به این کلمات کلیدی اهمیت می دهند. فروشگاه‌ های Shopify و سایر سایت‌ های تجارت الکترونیک نیز وبلاگ دارند، اما آنها کلمات کلیدی را هدف قرار داده که قصد خرید را نشان می ‌دهند، مانند «کت بارانی برای سگ».

آمازون و گوگل پیش بینی های تکمیل خودکار را انجام می دهند

هنگامی که شروع به تایپ یک عبارت جستجو در Google می کنید، ویژگی تکمیل خودکار آن جستجو های مرتبط را پیشنهاد می کند:

راهنمای کامل سئوی تجارت الکترونیک (2024)

راهنمای کامل سئوی تجارت الکترونیک (2024)

این پیشنهادات تکمیل خودکار می ‌تواند معدن طلایی برای ایده‌های کلیدواژه باشد، به ‌خصوص زمانی که از قبل چند کلمه کلیدی اساسی در ذهن دارید. (فراموش نکنید که عبارت‌ های جستجوی مرتبط را در پایین SERP نیز بررسی نمایید.)

پیش بینی تکمیل خودکار آمازون

شما می توانید یک فرآیند مشابه را در آمازون تکمیل کنید. نکته مهم در مورد پیشنهادات آمازون این است که بر خلاف گوگل، آنها بر روی محصول متمرکز هستند و می توانند جزئیات قابل فیلتر مانند قیمت را شامل شوند.

راهنمای کامل سئوی تجارت الکترونیک (2024)

راهنمای کامل سئوی تجارت الکترونیک (2024)

از کلمات کلیدی بلند که طولانی تر هستند و موارد خاص تری را توصیف می کنند، آگاه باشید. هر چه کلمه کلیدی طولانی تر باشد، مشخص تر است. این به معنای رقابت کمتر و اغلب نرخ تبدیل بالاتر می باشد.

همچنین می ‌توانید بررسی نمایید که آمازون (و سایر سایت ‌های اصلی تجارت الکترونیک) چگونه به یک محتوا برای مشاهده در جستجو ساختار می ‌دهند. برای ایده های دسته بندی کلمات کلیدی، به منو های محصول مرتبط نگاهی بیندازید.

فرض کنید شما لوازم مد زنانه را می فروشید. آن دسته را در آمازون پیدا نمایید. اکنون، می ‌توانید تمام روش‌ های مختلفی را که آمازون محصولات خود را در آن جایگاه مرتب و سازماندهی می‌ کند، ببینید:

راهنمای کامل سئوی تجارت الکترونیک (2024)

راهنمای کامل سئوی تجارت الکترونیک (2024)

این روند را برای سایر رقبای اصلی تکرار کنید.

ابزار های تحقیق کلمات کلیدی

برای تحقیقات پیشرفته تر کلمات کلیدی، به یک ابزار SEO رایگان نیاز دارید. محبوب ترین آنها Ahrefs است.

این ابزار ها توانایی تحقیق و تحلیل انبوه کلمات کلیدی را فراهم می کنند.

فرض کنید با BustedTees که، یک فروشگاه تجارت الکترونیکی تی شرت است رقابت می نمایید. دامنه آن را در یک ابزار تحقیق کلمات کلیدی مانند Ahrefs وارد نموده و روی کلمات کلیدی ارگانیک در بالا کلیک کنید:

راهنمای کامل سئوی تجارت الکترونیک (2024)

راهنمای کامل سئوی تجارت الکترونیک (2024)

برای دیدن همه کلیدواژه ‌هایی که BustedTees در حال حاضر برای آنها رتبه ‌بندی می ‌کند، به پایین بروید. همچنین معیار هایی مانند حجم جستجو و موقعیت رتبه را خواهید یافت. با مروری بر پوشش SERP رقیب خود، تصمیم بگیرید کجا برای کلمات کلیدی رقابت کنید.

انتخاب کلمات کلیدی مناسب برای فروشگاه شما

هیچ وب سایت تجارت الکترونیکی نمی تواند هر کلمه کلیدی را هدف قرار دهد. بر اساس مشتریان و محصولات خود، باید تصمیم بگیرید که برای کدام کلمات کلیدی رتبه بندی کنید. عوامل زیر را در نظر بگیرید:

حجم

هر چه حجم جستجوی کلمه کلیدی بیشتر باشد، ترافیک بالقوه بیشتری برای سایت شما خواهد داشت. می توانید حجم جستجوی کلمات کلیدی را با استفاده از Ahrefs یا ابزار رایگانی مانند Google Keyword Planner کشف کنید.

رقابت

هرچه رقابت کمتر باشد، احتمال اینکه بتوانید برای یک کلمه کلیدی رتبه بندی کنید، بیشتر می شود. ابزار های SEO دشواری/رقابت کلمه کلیدی (KD) را به شما نشان می دهند.

ارتباط

صفحه محصول یا صفحه دسته بندی شما چقدر با عبارت جستجو مرتبط است؟ این یک عامل رتبه بندی بزرگ هست که اغلب نادیده گرفته می شود. به کلمات کلیدی که محصولات شما را بالا نگه می دارند، پایبند باشید. نمی توانید گوگل را فریب دهید.

هدف

کلمات کلیدی را هدف قرار دهید که نشان دهنده قصد خرید یا یادگیری در مورد یک محصول هستند. معمولاً می ‌توانید هدف را فقط با نگاه کردن به یک کلمه کلیدی ارزیابی کنید. به عنوان مثال، اگر شما صاحب یک مغازه عروس هستید، کدام جستجو هدف مرتبط ‌تری دارد: «لباس عروسی لباس مجلسی» یا «لباس کار»؟

2. معماری سایت برای تجارت الکترونیک

وقتی صحبت از تجارت الکترونیک سئو می شود، نحوه سازماندهی و ساختاربندی صفحات سایت شما بر رتبه بندی موتور های جستجو تأثیر می گذارد.

همچنین ساختار سایت بر تجربه کاربری (UX) شما تأثیر می گذارد. باید برای بازدیدکنندگان و ربات ‌های موتور های جستجو به راحتی در محتوای فروشگاه خود جستجو کنید.

همانطور که محصولات و دسته بندی ها را اضافه و حذف می کنید، ساختار سایت می تواند پیچیده شود. قبل از اینکه در توسعه وب سایت خود خیلی پیشرفت کنید، اطمینان حاصل نمایید:

1.ساختار سایت شما ساده است و با رشد فروشگاه شما به راحتی قابل مقیاس می باشد

2.هر صفحه از سایت شما با چند کلیک قابل دسترسی است

سادگی دست کم گرفته شده است. شما نمی خواهید بازدیدکنندگانی داشته باشید که برای جستجو در سایت شما از دکمه برگشت استفاده کنند و سعی می کنند آنچه را که به دنبال آن هستند بیابند. همچنین نمی خواهید هر بار که دسته بندی محصول جدیدی را اضافه می کنید، ساختار سایت خود را سازماندهی و بازآرایی نمایید.

بیشتر اعتبار لینک SEO شما در صفحه اصلی شما هست، زیرا این صفحه رایج ترین صفحه ای است که سایر مشاغل هنگام مراجعه به وب سایت شما به آن لینک می دهند. بنابر این، هرچه تعداد کلیک‌ ها از صفحه اصلی شما بیشتر باشد، یک صفحه محصول از اعتبار کمتری برخوردار می باشد.

ایندکس کردن صفحه

همانطور که سئو را در وب سایت خود پیاده سازی می کنید، می خواهید در مورد اینکه کدام صفحات وب را برای فهرست بندی و رتبه بندی انتخاب می نمایید، انتخاب های استراتژیک داشته باشید.

Index نام دیگری برای پایگاه داده است که توسط یک موتور جستجو استفاده می شود. بنابراین فهرست کردن یک صفحه به معنای افزودن آن به آن پایگاه داده می باشد. به عبارت دیگر، گوگل صفحه شما را کشف کرده و به نتایج جستجوی خود اضافه کرده است:

راهنمای کامل سئوی تجارت الکترونیک (2024)

راهنمای کامل سئوی تجارت الکترونیک (2024)

برای مشاوره در مورد ایندکس صفحات، به این نکات از Aleyda Solis، بنیانگذار مشاوره SEO Orainti نگاهی بیندازید:

Aleyda توصیه می کند که مشخص کنید کدام نوع صفحات ارزش ایندکس و بهینه سازی را دارند. آن صفحات باید تقاضای واقعی مخاطب را برآورده کنند.

Aleyda می ‌گوید: یکی از رایج‌ ترین مسائل برای سایت ‌های تجارت الکترونیک، محتوای کم و تکراری است.

محتوای کم این ایده است که متن واقعی زیادی در یک سایت تجارت الکترونیک در مقایسه با مثلاً یک وبلاگ یا سایت نرم افزاری وجود ندارد. تکرار محتوا زمانی اتفاق می افتد که یک محتوا در چندین صفحه محصول و دسته ظاهر شود.

“افزودن محتوای وبلاگ به وب سایت فروشگاه آنلاین شما راه خوبی برای کمک به مقابله با محتوای کم است.”

ساده ترین راه برای مدیریت محتوای تکراری مخفی کردن یک صفحه از موتور های جستجو است که به عنوان noindex-ing شناخته می شود. با این حال، شما همچنین می توانید محتوای مفیدی برای آن صفحات ایجاد نمایید تا آنها را متفاوت، مرتبط و رقابتی کنید.

همچنین می توانید صفحات را متعارف کنید. متعارف کردن یک صفحه راهی برای گفتن به Google است که URL «نسخه اصلی» است که می ‌خواهید در نتایج جستجو نمایش داده شود. این در موقعیت‌ های محتوای تکراری مفید هست، زیرا بدون برچسب ‌های متعارف، گوگل ممکن است:

1.در حین جستجوی محتوای تکراری، محتوای منحصر به فرد را از دست ندهید

2.توانایی رتبه بندی خود را کم کنید

3.نسخه اصلی اشتباه را برای خود انتخاب نمایید

Aleyda پیشنهاد می کند وقتی آماده هستید فراتر از noindex یا canonicalization بروید.

او می ‌گوید: «بررسی نمایید که آیا سؤالات جستجوی کافی در مورد ویژگی‌ های یک محصول وجود دارد تا تشخیص دهید که آیا صفحه آن را فهرست کنید یا خیر».

«اگر صفحه‌ای را ایندکس می ‌کنید، از خود بپرسید که آیا محتوای کافی در صفحه وجود دارد و آیا با روش جستجوی کاربران مطابقت دارد یا خیر. ممکن است نیاز به گسترش و بهینه سازی صفحه داشته باشید تا آن را مرتبط و رقابتی نگه دارید.”

Aleyda این نمودار مفید را برای کمک به تجسم فرآیند تصمیم گیری ایندکس به اشتراک گذاشت:

راهنمای کامل سئوی تجارت الکترونیک (2024)

راهنمای کامل سئوی تجارت الکترونیک (2024)

هر سطحی از ساختار سایت شما ارزش ایندکس و بهینه سازی را ندارد، پس استراتژیک باشید و به نمودار بالا مراجعه کنید.

توجه داشته باشید که چگونه Allbirds از پودر سوخاری در صفحات محصولات خود برای راهنمایی کاربران استفاده می کند. اگر کسی تصمیم بگیرد که نمی ‌خواهد کفش‌ه ای کتانی روزمره بخرد، می ‌تواند به راحتی به کفش‌ های مردانه یا صفحه اصلی بازگردد و به دنبال یک محصول متفاوت بگردد.

راهنمای کامل سئوی تجارت الکترونیک (2024)

راهنمای کامل سئوی تجارت الکترونیک (2024)

از یک برنامه شخص ثالث مانند Category Breadcrumbs استفاده کنید تا به مشتریان خود مسیری را که از طریق درخت دسته شما پیمایش کرده اند نشان دهید.

3. سئو فنی

سئوی فنی یک نوع بهینه سازی موتور جستجو می باشد. توسط خریداران دیده نمی شود، اما اطمینان می دهد که وب سایت شما برای crawler ها بهینه شده است، سرعت سایت ایده آلی دارد و روی موبایل کار می کند. سئو فنی منجر به موارد زیر می شود:

• تعامل بهتر وب سایت، زیرا دسترسی به سایت شما سریع و آسان است

• ترافیک ارگانیک بیشتر است زیرا خزیدن سایت شما آسان تر می باشد

برخی از راه ‌های بهبود سئوی فنی برای تجارت الکترونیک شامل موارد زیر است:

1.با منوهای خود لینک داخلی منطقی ایجاد نمایید.
2.نقشه سایت خود را به کنسول جستجوی گوگل ارسال کنید.
3.بهینه سازی تصاویر برای بارگذاری سریع

4. سئو داخلی برای تجارت الکترونیک

هنگامی که جستجوی کلمات کلیدی خود را انجام دادید و ساختار سایت شما آماده تغییر می باشد، زمان آن فرا رسیده است که محتوای دو نوع صفحه با بالاترین ارزش خود را بهینه کنید:

• صفحات دسته بندی محصولات
• صفحات محصول

مبانی محتوای تجارت الکترونیک

اگر از Shopify استفاده می کنید، احتمالاً می دانید که فروشگاه های Shopify دارای چندین ویژگی SEO می باشند. برخی از آنها خودکار هستند:

• برچسب های متعارف گنجانده شده است.

• فایل های sitemap.xml و robots.txt وب سایت شما تولید می شوند.

• تم ها تگ های عنوانی را ایجاد می کنند که شامل نام فروشگاه شما می شود.

• تم ها دارای گزینه های لینک و اشتراک گذاری رسانه های اجتماعی هستند.

اما سایر ویژگی ها از شما می خواهند که به صورت دستی سایت خود را بهینه کنید:

• تگ های عنوان، متا تگ ها و توضیحات متا را ویرایش کنید تا کلمات کلیدی خود را نیز شامل شود.

• متن جایگزین تصاویر محصول را ویرایش کنید تا مطمئن شوید که تصاویر را به طور دقیق توصیف می کند.

• مطمئن شوید که نام فایل شما حاوی کلمات کلیدی است.

• به دقت در مورد URL های پست های وبلاگ، صفحات وب، محصولات و مجموعه ها فکر کنید.

هنگام بهینه سازی برچسب ها و توضیحات عنوان خود، توجه داشته باشید که این برچسب ها با گوگل روبرو هستند. هدف اصلی رتبه بندی در صفحه اول هست. هدف ثانویه متقاعد کردن جستجوگران برای کلیک کردن به سایت شما است.

اصلاح ‌کننده ‌هایی مانند Deals، 20% تخفیف، ارسال رایگان، انتخاب گسترده، و غیره، وقتی در توضیحات متا قرار می ‌گیرند، می ‌توانند به شما کمک کنند و به شما در حمله به کلمات کلیدی طولانی کمک نمایند.

راهنمای کامل سئوی تجارت الکترونیک (2024)

راهنمای کامل سئوی تجارت الکترونیک (2024)

توضیحات محصول تجارت الکترونیک

در سئوی تجارت الکترونیک، گوگل و سایر موتورهای جستجو از محتوای صفحه شما استفاده می کنند تا تصمیم بگیرند که صفحه شما را برای کدام کلمات کلیدی رتبه بندی کنند و رتبه صفحه شما برای هر کلمه کلیدی چقدر باشد.

اگر یک صفحه محصول دارای توضیحات کوتاه بوده و چیزهای دیگری نداشته باشد، گوگل چیز زیادی برای ادامه دادن ندارد. کپی و پیست توضیحات از یک سازنده یا تامین کننده، محتوای تکراری نامیده می شود و توصیه نمی گردد.

در عوض، توضیحات منحصر به فرد و جامعی بنویسید که علاقه خوانندگان را جلب کند و حاوی جزئیات زیادی در مورد موارد شما باشد. محتوای با کیفیت در صفحه می تواند به بهبود رتبه صفحات محصول شما و کاهش محتوای کلی در فروشگاه شما کمک کند.

به همین دلیل است که اغلب صفحات محصول را با توضیحات طولانی ‌تر، بررسی‌ ها و غیره در میان نتایج جستجوی رتبه ‌بندی بالاتر می ‌بینید.

راهنمای کامل سئوی تجارت الکترونیک (2024)

راهنمای کامل سئوی تجارت الکترونیک (2024)

سعی کنید کلمات کلیدی و زیرعنوان مرتبط را در هر بخش از صفحه خود بگنجانید تا به گوگل کمک کنید بفهمد محتوای شما به چه چیزی اشاره دارد.

اگر نمی توانید برای هر محصولی محتوا ایجاد نمایید، روی محصولاتی تمرکز کنید که در حال حاضر در پایین صفحه اول قرار دارند. افزایش این نتایج می‌ تواند بیشترین تأثیر را بر تبدیل ‌ها داشته باشد.

هرچه بیشتر بنویسید، گوگل می تواند در رتبه بندی صفحه شما دقیق تر باشد. مشتریان شما نیز از اطلاعات اضافی محصول متنفر نخواهند شد. حتی ممکن است به ترغیب آنها برای خرید کمک کند.

از کلمات کلیدی ایندکس معنایی پنهان (LSI) استفاده کنید

کلمات کلیدی LSI ارتباط نزدیکی با کلمه کلیدی اصلی شما دارند. کلمه کلیدی خود را در Google Keyword Planner وارد کرده تا عبارات و اصطلاحات مرتبطی را پیدا کنید که می توانید در محتوای خود استفاده نمایید.

همچنین می توانید کلمات کلیدی LSI را از طریق جستجوی آمازون پیدا کنید. کلمه کلیدی اصلی خود را جستجو و کلمات کلیدی ثانویه را که به طور مکرر ظاهر می شوند بررسی نمایید.

به عنوان مثال، فرض کنید می خواهید یک مخلوط کن بفروشید. عبارات “14 سرعت”، “450 وات” و “شیشه شیشه ای 48 اونس” همگی چندین بار ظاهر می شوند، که نشان می دهد آنها عوامل فروش قوی و احتمالاً عناصر مشترک عبارات جستجو هستند.

راهنمای کامل سئوی تجارت الکترونیک (2024)

راهنمای کامل سئوی تجارت الکترونیک (2024)

اگر از یک کلمه کلیدی اصلی ترافیک دریافت می کنید، سعی کنید برای کلمات کلیدی ثانویه مرتبط نیز به صفحه اول بروید. از کلمات کلیدی LSI هر زمان که منطقی هستند در محتوای خود استفاده نمایید.

لینک های داخلی ایجاد کنید

هر چه بیشتر بتوانید بازدیدکنندگان خود را در خواندن محتوای خود نگه دارید، شانس بیشتری برای فروش دارید. لینک های داخلی مرتبط به صفحات دیگر در سایت شما به مشتریان بالقوه کمک می کند اطلاعات یا محصولات را مرور و کشف کنند.

در متن انکر خود (کلماتی که لینک داخلی را در آن قرار می دهید)، مطمئن شوید که کلمه کلیدی مورد نظر را کلمه به کلمه درج کرده اید. از لینک های داخلی می توان برای هدایت مشتریان به صفحات محصول مرتبط، صفحات دسته بندی و محتوای آموزشی استفاده کرد.

از لینک های داخلی خیلی استفاده نکنید. هر چند صد کلمه یک یا دو لینک کافی است.

5. وبلاگ نویسی

وبلاگ نویسی نوعی مارکتینگ محتوا است که در آن از استراتژی های سئو داخلی و فنی برای افزایش دید جستجوی وب سایت خود استفاده می کنید. این اطمینان را ایجاد می کند که موتور های جستجو وب سایت شما را برای رتبه بندی برای کلمات کلیدی خاص که با علایق و نیاز های مخاطبان شما هماهنگ هستند، معتبر می یابند. هنگام وبلاگ نویسی، از SEO برای تقویت یک استراتژی محتوای طولانی مدت استفاده می نمایید.

هر پست وبلاگ منتشر شده دارای پتانسیل زیر است:

• شهرت خود را به عنوان یک منبع معتبر ایجاد کنید

• اعتبار سایت خود را بهبود بخشید

• افزایش دید در جستجوی ارگانیک

تصور کنید شرکتی را راه اندازی می کنید که تجهیزات دویدن می فروشد. شما می خواهید به مشتریان بالقوه کمک نمایید تا محصولات شما را بشناسند، از آنها به طور مؤثر تری استفاده کنند و مشکلات دویدن و تناسب اندام آنها را حل نمایند. اگر می خواهید در موتور های جستجو مانند گوگل دیده شوید، وبلاگ نویسی می تواند به شما کمک کند تا به آنجا برسید.

یک وبلاگ خوب به فروشگاه شما جریان ثابتی از محتوای اصلی می دهد. هرچه افراد بیشتری محتوای شما را ببینند، به عنوان منبع اطلاعات قابل اعتمادتر خواهید بود. این به نوبه خود به شما کمک می کند رتبه بالاتری کسب نمایید. کسب و کار های تجارت الکترونیک اغلب با وبلاگ نویسی مشکل دارند زیرا برای درست کردن آن به زمان، تلاش و منابع نیاز دارد. انتشار تصادفی پست های وبلاگ در هر ماه، ترافیکی را به وب سایت شما وارد نمی کند.

با این حال، بسیاری از مشاغل تجارت الکترونیک وجود دارند که وبلاگ نویسی را به خوبی انجام می دهند. برای مثال، خرده ‌فروشی Au Lit Fine Linens چیز هایی را می ‌فروشد که به شما کمک کند خوابی راحت داشته باشید، از جمله ملحفه‌های لوکس، بالش، ملحفه ‌های حمام و موارد دیگر. همچنین این برند وبلاگی به نام Between the Sheets دارد که مقالات مفیدی در مورد اینکه چگونه خوانندگان می توانند کیفیت خواب را بهبود بخشند ارائه می دهد.

راهنمای کامل سئوی تجارت الکترونیک (2024)

راهنمای کامل سئوی تجارت الکترونیک (2024)

وبلاگ مبتنی بر سئو است، به این معنی که هدف آن رتبه بندی در موتور های جستجو است. پست ‌ها اغلب مشکلی را که خواننده دارد برجسته می ‌کنند و محصولات Au Lit Fine Linens را به‌عنوان راه‌حل ارائه می ‌دهند – تعادلی خوب بین تبلیغات و اطلاعات.

هنگام راه اندازی یک وبلاگ برای سئوی تجارت الکترونیک، روی سه عنصر زیر تمرکز کنید:

• تحقیق کنید برای چه کلمات کلیدی رتبه بندی نمایید. محتوایی را منتشر کرده که کلمات کلیدی را هدف قرار می دهد، احتمالاً افراد هنگام حل مشکلات یا تصمیم گیری خرید جستجو می کنند.

• بهینه سازی پست های وبلاگ برای سئو.

• مطمئن شوید که هر وبلاگ کلمه کلیدی خاصی را برای سئو هدف قرار می دهد.

محصولات خود را به عنوان راه حلی برای مشکل ارائه دهید. لازم نیست هر پستی در مورد محصولات شما باشد. اما، از لینک دادن به یک یا دو صفحه محصول در صورت لزوم نترسید.

6. لینک بیلدینگ

یکی از قدیمی ترین مؤلفه های الگوریتم گوگل، PageRank هست. این سیستمی می باشد که به دنبال درک کیفیت صفحه وب با مشاهده تعداد لینک هایی است که از وب سایت های دیگر دریافت می کند.

گوگل از تعداد، کیفیت و ارتباط لینک های یک صفحه برای قضاوت در مورد قابل اعتماد بودن آن استفاده می کند. در نتیجه، وب ‌سایت ‌های جدید با لینک ‌های کم، از نظر موتور های جستجو اعتبار کمتری دارند. در حالی که زمان می تواند این مشکل را برطرف کند، ساخت بک لینک های با کیفیت می تواند به گوگل کمک نماید تا قدرت شما را سریعتر تشخیص دهد.

سایت های.com، .gov، و .edu زمانی که به شما بک لینک می دهند بیشترین اعتبار را ارائه می دهند. لینک های وب ‌سایت ‌های بزرگ و با رتبه ‌بندی خوب که در حوزه شما فعالیت می ‌کنند، سودآور هستند.

یکی از بهترین راه‌ها برای ایجاد لینک، تمرکز بر مشارکت است. تعیین کنید چه محتوایی می توانید ایجاد نمایید که ارزشی برای وب سایت های دیگر ایجاد کند. اگر بتوانید چیزی بسازید که دیگران بخواهند از آن استفاده نمایند، معمولاً محتوای شما را با یک لینک استناد می کنند.

پست های مهمان

ارسال مهمان می تواند راهی کاربردی برای ایجاد بک لینک باشد، مشروط بر اینکه محتوایی که برای وب سایت های دیگر ایجاد می کنید به کاربران آنها مرتبط باشد. برای یافتن سایت‌ هایی که از پست‌ های مهمان استقبال می ‌کنند، برخی از تحقیقات کلمات کلیدی تجارت الکترونیک را با Ahrefs تجزیه و تحلیل کنید.

راهنمای کامل سئوی تجارت الکترونیک (2024)

راهنمای کامل سئوی تجارت الکترونیک (2024)

اشاره های مطبوعاتی

راه دیگر برای ایجاد بک لینک به فروشگاه تجارت الکترونیک شما از طریق ذکر مطبوعاتی است. ایجاد یک لیست مطبوعاتی یا استخدام یک شرکت روابط عمومی می تواند گران باشد، بنابراین در اینجا یک هک رشد ساده هست که هر کسی می تواند انجام دهد.

برای Help A Reporter Out یا Help a B2B Writer ثبت نام کنید و خلاصه روزانه درخواست های خبرنگار را مستقیماً به ایمیل خود دریافت خواهید کرد. هنگامی که یک سرنخ با برند شما مطابقت دارد، به آدرس ایمیل ارائه شده مراجعه کنید و داستانی را مطرح نمایید. اگر مصاحبه ای دریافت کردید، مطمئن شوید که برای وب سایت خود بک لینک بخواهید.

بهترین ابزارهای سئو تجارت الکترونیک

• Avada SEO & Image Optimizer
• SEOAnt
• Google Analytics
• Ahrefs

Avada SEO & Image Optimizer

راهنمای کامل سئوی تجارت الکترونیک (2024)

راهنمای کامل سئوی تجارت الکترونیک (2024)

Avada SEO افزونه ای است که به فروشگاه های تجارت الکترونیک کمک می کند تا از رقبا پیشی بگیرند. فشرده سازی تصویر، بهینه سازی سرعت سایت، نشانه گذاری طرحواره و سایر ویژگی های فنی را ارائه می دهد که وب سایت شما را برای جستجو بهینه نگه می دارد. همچنین دارای پشتیبانی 24/7 مشتری است.

SEOAnt

راهنمای کامل سئوی تجارت الکترونیک (2024)

راهنمای کامل سئوی تجارت الکترونیک (2024)

SEOAnt یک ابزار رایگان است که می توانید از آن برای اجرای گزارش های بررسی سئو، تعمیر لینک های شکسته و بهینه سازی اندازه تصویر استفاده کنید. همچنین دارای ویژگی های هوش مصنوعی برای نوشتن متا و متن جایگزین است.

تجزیه و تحلیل ترافیک گوگل

راهنمای کامل سئوی تجارت الکترونیک (2024)

راهنمای کامل سئوی تجارت الکترونیک (2024)

اگر صاحب یک وب سایت هستید، از گوگل آنالیتیکس استفاده خواهید کرد. این ابزار رایگان SEO ترافیک وب سایت را ردیابی و گزارش می کند، به شما بینشی برای درک بهتر مشتریان، بهینه سازی فروشگاه خود برای سئو و بهبود بازگشت سرمایه مارکتینگ می دهد. به عنوان یک مالک فروشگاه Shopify، می توانید Google Analytics را به Shopify Analytics متصل کنید و داده های تجارت الکترونیک خاصی را برای ردیابی انتخاب نمایید.

Ahrefs

راهنمای کامل سئوی تجارت الکترونیک (2024)

راهنمای کامل سئوی تجارت الکترونیک (2024)

در این پست Ahrefs را در حال کار دیده‌ اید، اما ارزش دارد که برخی از ویژگی ‌های کلیدی آن را عمیق ‌تر نگاه کنید. متخصصان مارکتینگ تجارت الکترونیک از Ahrefs برای ایجاد کمپین های سئو و رتبه بالاتر در گوگل استفاده می کنند.

Ahrefs رقیب Moz و Semrush، دو شرکت نرم افزار سئوی دیگر است که در هنگام تحقیق در مورد ابزارهای سئو خواهید یافت.

از Ahrefs برای تجزیه و تحلیل پروفایل لینک وب سایت، رتبه کلمه کلیدی و عملکرد کلی سئو استفاده کنید. همچنین می توانید از آن برای انجام تحقیقات کلمات کلیدی برای گوگل، آمازون و یوتیوب استفاده نمایید.

شروع کار با سئوی تجارت الکترونیک
رتبه بندی ها هرگز ثابت نیستند، بنابراین سئوی تجارت الکترونیک هرگز متوقف نمی شود. اما شش مرحله در این مقاله باید به شما کمک کند تا یک پایه سئو محکم برای فروشگاه آنلاین خود بسازید.

به یاد داشته باشید که محتوای خود را اصلی و عمیق نگه دارید، به طور منظم سایت خود را برای مسائل فنی بررسی کرده، فرصت های بک لینک را بررسی کنید و همیشه به دنبال کلمات کلیدی جدیدی باشید که با برند و محصولات شما مطابقت دارند.

سوالات متداول سئوی تجارت الکترونیک

سئوی تجارت الکترونیک چیست؟

سئوی تجارت الکترونیک فرآیند ایجاد تغییرات در یک فروشگاه آنلاین برای افزایش دید صفحات وب و لیست محصولات آن در صفحات نتایج موتور های جستجو است که اغلب به عنوان SERP شناخته می شوند.

چگونه می توانم نتایج SEO را برای تجارت الکترونیک دریافت کنم؟

1. عناوین و توضیحات محصول خود را برای کلمات کلیدی مرتبط بهینه کنید
2. پست های وبلاگ مفیدی را در مورد محصولات، صنعت یا جایگاه خود بنویسید
3. برای ایجاد اعتبار وب سایت خود از وب سایت های مربوطه درخواست بک لینک دهید
4. محتوای جدید را در یک برنامه منظم اضافه کنید تا نشان دهید که وب سایت شما فعال است
5. برای تازه و دقیق نگه داشتن اطلاعات، محتوای خود را به طور مرتب به روز کنید

آیا سئو برای تجارت الکترونیک خوب است؟

سئو یک ابزار قدرتمند برای تجارت الکترونیک است. این به افزایش ترافیک ارگانیک به سایت شما کمک می کند، که می تواند منجر به دید بیشتر، مشتریان بالقوه بیشتر و در نهایت افزایش فروش شود. علاوه بر این، سئو یک استراتژی مارکتینگ مقرون به صرفه هست زیرا کاربرانی را هدف قرار می دهد که در حال حاضر به دنبال محصولات شما به صورت آنلاین هستند.

تفاوت سئو و سئوی تجارت الکترونیک چیست؟

همین اصول در مورد سئو و سئوی تجارت الکترونیک نیز صدق می کند. با این حال، استراتژی های سئوی تجارت الکترونیک برای فروشگاه های آنلاین طراحی شده است. هدف اصلی سئوی تجارت الکترونیک افزایش دیده شدن محصولات در نتایج موتور های جستجو برای افزایش فروش می باشد، در حالی که سئو سنتی بر بهبود دید محتوای وب سایت برای جلب توجه خوانندگان و توجه تمرکز دارد. وظایف خاص به سئوی تجارت الکترونیک شامل بهینه سازی صفحات و لیست های محصول و مدیریت نظرات مشتریان است.

هزینه انجام سئو چقدر است؟

هزینه انجام سئو بسته به اندازه وب سایت و دامنه اهداف سئو شما متفاوت هست. با این حال، شایان ذکر است که بسیاری از جنبه های سئو را می توان بدون هیچ هزینه ای انجام داد. کار هایی مانند تحقیق کلمات کلیدی، بهینه سازی روی صفحه و تولید محتوا، علاوه بر زمانی که سرمایه گذاری می کنید، اساسا رایگان هستند.

اگر یک متخصص سئو یا آژانس استخدام کنید، هزینه ها بر اساس تخصص آنها، اندازه وب سایت شما و میزان خدمات مورد نیاز متفاوت خواهد بود. اکثر کسب و کارها 1500 تا 5000 دلار در ماه برای پروژه های سئو برون سپاری فشرده بودجه اختصاص می دهند.

آیا Shopify سئو را برای شما انجام می دهد؟

فروشگاه های Shopify دارای ویژگی های سئو هستند تا به شما در بهینه سازی محتوای خود کمک کنند. به عنوان مثال، می توانید عناوین، توضیحات، متن جایگزین و URL های بهینه سازی شده محصول را ایجاد نمایید. همچنین می توانید از دستیار هوش مصنوعی Shopify برای تولید محتوای بهینه برای محصولات خود استفاده کنید. سایر ویژگی های سئو شامل امکان ارسال نقشه سایت به کنسول جستجوی گوگل و ایجاد یک وبلاگ برای فروشگاه آنلاین شما است.

افزودن یک وبلاگ به فروشگاه Shopify می تواند به رتبه بندی آن برای کلمات کلیدی مرتبط که با صفحات محصول رقابت نمی کنند کمک کند. به عنوان مثال، فروشگاه Shopify که لوازم جشن تولد را می فروشد ممکن است برای کلمات کلیدی متمرکز بر محصول مانند “بالون”، “استریمر” و “هدایا” رتبه بندی کند. افزودن برخی پست ‌های وبلاگ متفکرانه به این وب ‌سایت ممکن است باعث شود که در سؤالات دیگر کاربران با انگیزه ظاهر گردد، مانند «نحوه برنامه‌ریزی جشن تولد».

آیا سئو در Shopify ارزش آن را دارد؟

مهم است که SEO را برای فروشگاه Shopify خود در نظر بگیرید زیرا به افزایش دید در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERP) کمک می کند. هنگامی که یک فروشگاه Shopify را برای کاربران بهینه می ‌کنید (با ایجاد صفحاتی که به جستجو ها پاسخ می‌ دهند و دریافت بک لینک از وب ‌سایت‌ های مربوطه) رتبه بالاتری در نتایج کسب می ‌کند. هر چه صفحات بیشتری این کار را انجام دهند، صفحات بیشتری شروع به رتبه بندی می کنند. دریافت ترافیک وب سایت از نتایج جستجوی ارگانیک به شما کمک می کند تا مشتری جذب کنید و هزینه کمتری برای مارکتینگ پولی صرف نمایید.

امتیاز دهید

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT
خرید آنی ووچر پرفکت مانی
اپلیکیشن اول پرداخت