ChatGPT می تواند یک متحد ارزشمند برای نیازهای کسب و کار کوچک شما باشد.  روش برای استفاده از ChatGPT برای تجارت را در ادامه بشناسید.

در چشم انداز کسب و کار به سرعت در حال تحول امروزی، شرکت ها به طور فزاینده ای به ابزارهای پیشرفته ای مانند فناوری های هوش مصنوعی برای بهبود عملیات، کاهش هزینه ها و افزایش کارایی روی می آورند. احتمالاً با ChatGPT مواجه شده‌اید، راه‌حلی پیشرو که موج‌های قابل توجهی را در صنایع مختلف ایجاد می‌کند.

اما استفاده از این سیستم های هوش مصنوعی فقط برای مشاغل بزرگ نیست. بیایید ChatGPT را صفر کنیم. اگر صاحب یک کسب‌وکار کوچک هستید، راه‌های زیادی برای استفاده از این ابزار هوش مصنوعی برای افزایش بهره‌وری و کارایی کسب‌وکار کوچکتان وجود دارد.

1. محتوا ایجاد کنید

چه در حال ایجاد یک وبلاگ برای وب سایت کسب و کار خود باشید یا یک ویدیو برای کانال YouTube برند خود تهیه کنید، ChatGPT می تواند سازنده محتوای اصلی شما باشد. این به ویژه برای مشاغل کوچکی که ممکن است هنوز بودجه ای برای یک نویسنده محتوای اختصاصی نداشته باشند بسیار ارزشمند است.

اگر برای پیدا کردن موضوعی برای وبلاگ خود مشکل دارید، ChatGPT می تواند به طوفان فکری کمک کند. کلید ایجاد اعلان های دقیق با ChatGPT است. فقط جزئیاتی مانند مخاطبان خود و مرحله خرید آنها را به اشتراک بگذارید و پیشنهادات مناسب را از ابزار دریافت کنید.

اگر از قبل ایده یا موضوع خاصی دارید، می‌توانید آن را کامل کنید و به ChatGPT بگویید که می‌خواهید چه چیزی در محتوا گنجانده شود. از آنجا، می تواند طرح کلی مقاله ایجاد کند، عناوین پیشنهاد کند، یا حتی یک وبلاگ کامل را پیش نویس کند. با یک طرح کلی موجود، ChatGPT می‌تواند آن را با محتوا پر کند و به شما اجازه می‌دهد که آن را به سادگی بررسی و اصلاح کنید.

اگرچه ممکن است به نظر آسان باشد که همه چیز را به ChatGPT برون سپاری کنید، فقط باید از آن به عنوان نقطه شروع استفاده کنید. بسیار مهم است که شخصیت خود را به هر محتوایی که دارای برند تجاری شما است اضافه کنید.

2. پست های رسانه های اجتماعی را خارج از محتوای موجود ایجاد کنید

اگر وبلاگی نوشته‌اید، اما استعداد کپی‌نویسی برای تبلیغ رسانه‌های اجتماعی را ندارید، به سادگی ChatGPT را با وبلاگ خود ارائه دهید و اجازه دهید پست رسانه‌های اجتماعی عالی را ایجاد کند. همچنین می‌توانید با رنگ‌های مختلف آزمایش کنید تا مطابقت کامل با برند و مخاطبان خود را پیدا کنید.

3. قالب ها را پر کنید

در حالی که کسب‌وکارها می‌توانند از ابزارهای اتوماسیونی استفاده کنند که بر اساس اقداماتی مانند چرخ دستی‌های رها شده یا بازدید از وب‌سایت، پیام ارسال می‌کنند، ممکن است فراتر از بودجه کسب‌وکارهای کوچک باشد. نگران نباشید؛ ChatGPT می تواند به پر کردن الگوهای پیام شما کمک کند. اگر هنوز قالبی ندارید، می‌توانید از ChatGPT بخواهید آن را ایجاد کند.

فقط الگوی خود را کپی کرده و در ChatGPT جایگذاری کنید، مطمئن شوید که تمام متغیرهای لازم را دارد. آن را با همه چیزهایی که برای پر کردن مکان‌ها نیاز دارد تامین کنید و اجازه دهید قالب را پر کند. هنگامی که ChatGPT تولید یک پیام شخصی برای هر مشتری را به پایان رساند، تنها کاری که باید انجام دهید این است که آنها را کپی کرده و برای مشتریان خود ارسال کنید.

4. متن را برای اکسل دوست داشته باشید

اکثر سیستم‌های موجودی نیاز به وارد کردن داده‌ها در یک برگه اکسل دارند، که اگر تمام اطلاعات شما در یادداشت‌های دستگاه هوشمند یا حتی در قالب سنتی‌تر، مانند سوابق دست‌نویس در دفترچه یادداشت ذخیره شود، می‌تواند مشکل ساز شود. انتقال این داده ها به برگه اکسل می تواند فرآیندی پر زحمت و زمان بر باشد.

ChatGPT می تواند به شما کمک کند تا تمام داده های خود را به طور یکپارچه به اکسل منتقل کنید. اگر داده‌های شما در قالب متن است، می‌توانید آن‌ها را مستقیماً در ChatGPT کپی و جای‌گذاری کنید. اگر موجودی شما در یک یادداشت دست نویس است، یادداشت دست نویس را اسکن کرده و متن آن را با OCR کپی کنید.

پست های مرتبط
Skrill (اسکریل) چیست و هرانچه باید در مورد این سیستم انتقال پول دانست

اسکریل (Skrill) یک نهاد تجاری است که از اینترنت به عنوان ابزاری برای انجام تراکنش های مالی استفاده می کند. بیشتر بخوانید

معرفی 10 تا از بهترین برنامه های ضبط موسیقی برای اندروید
برنامه های ضبط موسیقی

برنامه های ضبط آهنگ اندروید بهتر و قدرتمندتر از آن چیزی هستند که فکرش را بکنید. در اینجا بهترین ها بیشتر بخوانید

متن را در ChatGPT قرار دهید و به آن دستور دهید تا بر اساس ترجیح شما ستون بسازد. فراموش نکنید که به آن بگویید تا داده ها را به راحتی در اکسل قابل کپی کردن باشد.

5. متن را مطابق با فرمت مشخص شده تغییر دهید

همچنین می توانید به ChatGPT یک تکه متن بزرگ بدهید تا آن را مطابق با فرمت مشخص شده تغییر دهید. فقط متن را ارائه کنید و قالب مورد نظر خود را مشخص کنید. این شامل:

. تغییر حروف بزرگ (به عنوان مثال، قالب بندی تمام عناوین به حروف بزرگ یا حروف عنوان)

. تغییر قالب‌های تاریخ (به عنوان مثال، mm-dd-yy به dd-mm-yyyy)

. لیست های جدا شده با کاما را به نقطه گلوله تبدیل کنید

. کلمات یا عبارات خاص را در یک متن جایگزین کنید

. فاصله های متعدد بین کلمات را حذف کنید

. تغییر تاکید کلمات (مانند ایتالیک کردن تمام قیمت ها در یک لیست)

. تغییر فرمت ارز

. مخفی کردن ایمیل ها (به عنوان مثال contact@muo.com یا contact[at]muo[dot]com

. قالب بندی اعداد (مثلاً 60000 تا 60000)

6. ترجمه زبان ها

بسیاری از کسب‌وکارها اغلب با مشتریانی که به زبان‌های مختلف صحبت می‌کنند، تعامل دارند، به‌ویژه زمانی که کسب‌وکار گسترش می‌یابد. خوشبختانه، ChatGPT می تواند به شما در ترجمه زبان کمک کند. متن را کپی کنید و از ابزار هوش مصنوعی بخواهید آن را به زبان مادری شما ترجمه کند. به سادگی متن را وارد کرده و ترجمه آن را به زبان دلخواه خود درخواست کنید. همچنین، اگر از زبانی مطمئن نیستید، ChatGPT می تواند به شناسایی زبان های ناشناخته برای شما نیز کمک کند.

7. ایمیل های شخصی سازی شده بنویسید

درست کردن ایمیل‌های شخصی‌شده مانند نوشتن محتوا، می‌تواند چالش برانگیز باشد. اگر نوشتن ایمیل های شخصی بخشی از استراتژی شما برای به دست آوردن مشتریان جدید و پرورش مشتریان فعلی است، ChatGPT می تواند به شما در ایجاد آنها کمک کند. همچنین می‌توانید از آن برای توسعه نسخه‌های مختلف ایمیل‌های بعدی استفاده کنید و در صورت عدم پاسخگویی به تماس اولیه، انعطاف‌پذیری و گزینه‌هایی را ارائه دهید.

8. لیست سوالات متداول ایجاد کنید

روش برای استفاده از ChatGPT برای تجارت
روش برای استفاده از ChatGPT برای تجارت

ChatGPT را با جزئیاتی در مورد کسب و کار، محصولات و مخاطبان هدف خود ارائه دهید و می تواند لیستی از سؤالات متداول متناسب با کسب و کار شما ایجاد کند. این می تواند بینش هایی را در مورد آنچه که مشتریان شما احتمالاً در مورد آن پرس و جو می کنند ارائه دهد. ChatGPT همچنین می تواند پیش نویس پاسخ ها را ارائه دهد و به شما اجازه می دهد تا در صورت نیاز آنها را اصلاح یا اصلاح کنید.

دستیار هوش مصنوعی برای کسب و کار کوچک شما

اگر به‌تازگی یک کسب‌وکار جدید را راه‌اندازی کرده‌اید و بودجه لازم برای استخدام دستیار را ندارید، ChatGPT می‌تواند تا حد زیادی به هموارسازی فعالیت‌های تجاری شما، از وظایف اداری عمومی گرفته تا تولید محتوا و بازاریابی کمک کند. اما همچنان باید مراقب استفاده از آن باشید، زیرا کامل نیست. هر سندی را که ایجاد می کنید مرور کنید و اشتباهات را برطرف کنید. ترفند استفاده از A.I است. ابزارهایی مانند ChatGPT به عنوان ابزار کمکی و اجازه ندهید آنها در پس‌زمینه شما را به دست بگیرند.

امتیاز دهید
علاقه مند به تکنولوژی و اخبار روز دنیای فناوری، کارشناس سئو و تولید محتوا

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید