بازار ارزهای دیجیتال بیش از دو هفته است که در یک محدوده کوچک در حال نوسان است و بیت کوین بین 29800 تا 31300 دلار معامله می‌شود. در این پست به برسی رویدادهای مهم بیت کوین تیرماه می پردازیم.

خرید و فروش آنی ارزهای دیجیتال

رویدادهای مهم بیت کوین تیرماه

با این حال، بازار این فضا را دارد که در روزهای آینده حرکت جدیدی را تجربه کند. انتظار می‌رود که سه رویداد کلان کلیدی در هفته پیش رو، از جمله انتشار شاخص قیمت مصرف‌کننده ایالات متحده (CPI)، شاخص قیمت تولید‌کننده ایالات متحده (PPI) و داده های احساسات مصرف‌کننده، روند بازار را تعیین کنند.
داده‌های قیمت مصرف‌کننده برای ماه ژوئن که روز چهارشنبه، 12 ژوئیه منتشر می‌شود، مهم‌ترین رویداد هفته است. در ماه می، قیمت مصرف‌کننده به جای 4.1 درصد، کمتر از انتظارات بازار و 4 درصد بود. کارشناسان بازار انتظار دارند که نرخ تورم کل در ماه ژوئن به 3.1 درصد کاهش یابد. کاهش تورم می‌تواند محیطی مطلوب برای بازارهای مالی فراهم کرده و روند صعودی جدیدی را در قیمت بیت کوین و بازار رمزارزها ایجاد کند.
با این حال، نرخ تورم هسته مهم‌تر از نرخ کل است. در حالی که تورم کل به دلیل عادی‌سازی مسائل زنجیره تامین به شدت کاهش یافته و به سرعت به هدف ۲ درصدی فدرال رزرو نزدیک می‌شود، تورم هسته همچنان بالاست. در حالی که نرخ تورم هسته در ماه می 5.3 درصد بود، کارشناسان اکنون انتظار دارند که این شاخص در ژوئن به 5 درصد کاهش یابد. هرگونه ضعف در داده تورم احتمالاً یک سیگنال مثبت برای بازارهای مالی است و باعث افزایش قیمت بیت کوین و رمزارزها می‌شود.
در همین حال، انتظار می‌رود که شاخص قیمت تولید‌کننده ماهانه برای ژوئن که در روز پنجشنبه، 13 ژوئیه منتشر می‌شود، افزایش قابل‌توجهی از 0.3- به 0.2 درصد را نشان دهد. اگر افزایش این شاخص مطابق با انتظارات باشد، می‌تواند منجر به واکنش مثبت دلار شود و به طور احتمالی، یک فشار نزولی بر بازارهای سهام و ارزهای دیجیتال وارد کند.
در روز جمعه نیز، فعالان بازار منتظر انتشار اعتماد مصرف‌کننده و انتظارات مصرف خانوار در ماه ژوئیه هستند. احساسات مثبت مصرف‌کننده احتمالاً تأثیر مطلوبی بر بازارهای مالی و ارزهای دیجیتال خواهد داشت. برعکس، کاهش اعتماد مصرف‌کننده می‌تواند منجر به افت بازار شود.
احتمال افزایش بیشتر نرخ بهره به میزان 0.25 درصد توسط فدرال رزرو در 26 ژوئیه در حال حاضر 93 درصد است. اگر نرخ تورم هسته ضعیف‌تر از انتظارات بازار باشد، این احتمال به شدت کاهش خواهد یافت. تد، یک تحلیلگر اقتصاد کلان، می‌گوید که نرخ تورم هسته همچنان دغدغه بازار است و من پیش‌بینی می‌کنم که بازار در واکنش خود در روز چهارشنبه به آن وزن بیشتری بدهد.
در زمان نگارش این خبر، قیمت بیت کوین به 30141 دلار رسیده و در محدوده معاملاتی دو هفته گذشته باقی مانده است. بازار باید مراقب رویدادهای کلان آتی باشد که می‌تواند بازار را به هر جهت سوق دهد. سرمایه‌گذاران باید به‌دقت داده‌های قیمت مصرف‌کننده و تولیدکننده، و احساسات مصرف‌کننده را زیر نظر داشته باشند؛ زیرا این اطلاعات بینش‌های مهمی را در مورد سلامت اقتصاد و جهت‌گیری بازارهای مالی ارائه می‌کنند.

امتیاز دهید
کارشناس سئو و تحلیل ارزهای دیجیتال ؛ علاقه مند به تکنولوژی و اخبار روز دنیای فناوری

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید