زباله های جام جهانی قطر 2022

زباله های جام جهانی قطر 2022

زمان مطالعه 2 دقیقه

برگزار کنندگان جام جهانی قطر 2022 قصد دارند تولید زباله در ورزشگاه ها را به صفر درصد برسانند و تمامی زباله های ایجاد شده را بازیافت و یا به انرژی پاک تبدیل کنند. زباله های جام جهانی قطر 2022 همگی بازیافت خواهند شد.

با نزدیک شدن سریع به جام جهانی 2022 قطر، کمیته عالی تحویل و میراث (SC) در نظر دارد زباله های صفر را به محل دفن زباله تحویل دهد.

خرید بلیت جام جهانی قطر

هدف اصلی این است که اطمینان حاصل شود که تمام زباله های تولید شده در استادیوم ها و مناطق هواداران بازیافت، کمپوست یا تبدیل به انرژی سبز می شوند.

با مسئولیت میزبانی جام جهانی فوتبال، مسئولیت بزرگتری برای جلوگیری از تأثیرگذاری بر محیط زیست قطر به وجود آمد. ما در اوایل سفر خود شروع کردیم تا سعی کنیم میزان زباله های ارسال شده به محل دفن را به حداقل برسانیم. Bodour Al Meer، مدیر اجرایی پایداری SC.

«در طول طراحی و ساخت استادیوم‌های ما، تمرکز قابل توجهی بر به حداقل رساندن و بازیافت زباله‌های ساختمانی بود. المیر افزود: در طول فعالیت استادیوم‌های ما، اکنون تمرکز بر اجتناب، به حداقل رساندن، جداسازی، بازیافت و بازیابی است.

تلاش برای ارائه این دستاورد بخش مهمی از استراتژی پایداری جام جهانی 2022 قطر است. آزمایشات گسترده ای در طول جام FIFA Arab 2021™ انجام شد.

زباله های تولید شده از این مسابقات 19 روزه به ارگانیک، پلاستیک، فلز، الکترونیک و مقوا تفکیک شد. پسماندهای باقیمانده برای تصفیه بیشتر در کارخانه تبدیل زباله به انرژی به مرکز مدیریت پسماندهای جامد خانگی وزارت شهرداری فرستاده شد.

در طول مسابقات، هر استادیوم حداقل 42 درصد از زباله های تولید شده را بازیافت کرد و باقیمانده به انرژی سبز تبدیل شد. ورزشگاه آل بیت بیش از 70 درصد زباله های تولید شده در طول مسابقات را بازیافت کرد.

«کار ما در جام عرب ثابت کرد که می‌توانیم یک رویداد بزرگ را بدون ارسال زباله به محل دفن زباله انجام دهیم. هدف ما تکرار این موفقیت در جام جهانی و ایجاد استاندارد جدیدی در میزبانی رویدادهای ورزشی بزرگ پایدار است.

«در حالی که ما به انجام بهترین کار خود ادامه خواهیم داد، اتلاف مسئولیت همه است. بنابراین، ما هواداران را تشویق می کنیم تا با قرار دادن زباله های خود در سطل زباله از تلاش های ما حمایت کنند.

امتیاز دهید

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *