سایت و ارز Crypto.com چیست

سایت و ارز Crypto.com چیست و چه خدماتی ارایه می‌شود؟

زمان مطالعه 4 دقیقه

امروزه صرافی‌های ارزهای رمز پایه زیادی در دنیا هستند که خدمات متنوعی را برای تبادل انواع ارزهای دیجیتال ارایه می‌کنند. در این میان استارتاپ Crypto.com علاوه بر اینکه یک صرافی شناخته شده برای تعداد معدودی از ارزهای دیجیتال است، بیشتر خدمات زیر ساختی مانند ATM، کیف پول‌های پیشرفته، دبیت کارت‌های ارز رمز پایه و … در دستور کار خود دارد. در این مقاله متوجه خواهید شد که سایت و ارز Crypto.com چیست و دقیقا چه خدماتی ارایه می‌دهد.

سایت Crypto.com چیست؟

صرافی و سایت و ارز Crypto.com چیست

سایت Crypto.com که یک استارتاپ هنگ کنگی است، در سال ۲۰۱۶ توسط کریس مارژالک تاسیس گردید. بخش صرافی این سایت هم اکنون ۱۴ نوع ارز دیجیتال مشهور دنیا را پشتیبانی می‌کند و کاربران از سرتاسر دنیا امکان مبادله این ارزها را خواهند داشت.

اما چیزی که Crypto.com را متمایز می‌کند نه به خاطر صرافی آن است، بلکه به خاطر ارایه خدمات زیرساختی مرتبط با ارزهای دیجیتال می‌باشد. کیف پول Crypto.com بسیار ایمن و پیشرفته است که توسط این شرکت ارایه شده است. همچنین این شرکت اولین ویزا دبیت کارت آسیایی سازگار با ارزهای فیات (دلار، یورو و ..) و ارزهای دیجیتال را تحت عنوان MCO Visa Cards در کشورهای مختلف دنیا ارایه کرده است.

از سویی این شرکت درگاه‌های پیشرفته پرداخت با ارزهای دیجیتال را برای سایت‌ها تهیه می‌کند که هر سایت فروشگاهی بتواند به راحتی امکان استفاده از  ارزهای دیجیتال را برای کاربران خود فراهم سازند. از دیگر خدمات زیر ساختی این شرکت، می‌تواند به ارایه ATM ‌های ویژه ارزهای دیجیتال نام برد که رو به گسترش است. به علاوه، خود این سایت دو نوع ارز رمز بسیار مشهور Crypto.com Coin به اختصار CRO و همچنین ارز دیجیتال Monaco Coin به اختصار MCO را هم بر پایه بلاک چین به بازار عرضه کرده است.

ارز Crypto.com چیست و چه تفاوتی با ارز MCO دارد؟

MCO و ارز Crypto.com چیست

امروزها دو ارز Crypto.com و MCO در لیست ۵۰ ارز برتر Coinmarketcap قرار دارند چرا که به دلیل اعتبار و جذابیت استارتاپ Crypto.com، بسیار مورد استقبال واقع شده‌اند. ممکن است از خود بپرسید که چرا یک شرکت باید ۲ ارز متفاوت را روانه بازار کند؟

این شرکت قبل از آنکه شروع به فعالیت کند، قصد داشت اولین ویزا دبیت کارت آسیایی ارز دیجیتال را جایگزین با کردیت کارت ( کارت اعتباری) نماید و برای اینکار نیاز به سرمایه اولیه داشت. در نتیجه ارز‌های رمزپایه اولیه (ICO) تحت عنوان Monaco Coin یا به اختصار MCO، را در بستر بلاک‌چین اتریم ERC-20 عرضه کرد. در سال ۲۰۱۷ این شرکت ۲۶ میلیون دلار به صورت اتر دریافت کرد و سرمایه‌ها را برای ایده‌های نو آورانه خرج کردند که به نتیجه مطلوب رسید. امروزه توکن‌های MCO که مانند سهام شرکت Crypto.com می‌باشد در بازارهای جهانی حال خرید و فروش است.

این شرکت تصمیم گرفت که یک ارز بر پایه بلاک‌چین مستقل خود مانند بیت کوین (بدون استفاده از ERC-20) معرفی کند که از سرعت تراکنش بالایی هم برخوردار است و برتری‌هایی نسبت به بیت کوین داشته باشد و در تمام دنیا بتوان به عنوان یک ارز رمز مورد استفاده قرار داد. هم اکنون ارز Crypto.com Coin در رده ۱۴ بهترین ارزهای دیجیتال دنیا قرار دارد.

ویزا کارت های Crypto.com چیست؟

کارت ویزا و ارز Crypto.com چیست

همانطور که گفته شد خدمات زیر ساختی شرکت Crypto.com که در ارتباط با ارزهای دیجیتال است، بسیار جالب توجه و کاربردی می‌باشد. یکی از مهمترین خدمات این شرکت دبیت کارت‌ های ارز دیجیتال و ویزا می‌باشد.

به گفته موسس این شرکت، آقای کریس مارژالک، بانک‌ها از طریق کردیت کارت‌ها و قرار دادن مردم در بدهی، خود را از سودهای مردم منتفع می‌سازند. در اختیار داشتن کارت اعتباری این امکان را به استفاده کننده کارت می‌دهد که بی‌محابا بیش از استطاعت مالی خود، برای هزینه کردن اقدام نمایند و همین مساله می‌تواند منجر به یک فروپاشی مالی برای صاحبان کارت شود.

اما ویزا کارت مبتنی بر ارزهای رمز پایه این شرکت که به نام MCO Visa Cards شناخته می‌شود،  به راحتی مابین ارزهای دیجیتال و فیات سوئیچ خواهد کرد و بدین ترتیب باعث افزایش دسترسی کاربران به شبکه‌های مختلف و افزایش نقدینگی خواهد شد. به کارگیری دبیت کارت‌های مبتنی بر ارزهای دیجیتال، امکان هزینه کردن معادل تنها ۴۰ تا ۶۰ درصد دارایی دیجیتال را به دارندگان ویزا دبیت کارت خواهد داد.

علاوه بر آن، اگر دارندگان کارت بخواهند از بخش ارزهای دیجیتال کارت برای خرید استفاده کنند، به دلیل غیر متمرکز بودن ارزهای دیجیتال، بانک کارمزدی را نمی‌تواند از فروشنده کسر کند و در نتیجه کارمزدی که قرار است بانک از فروشنده کسر نماید، معادل دلاری یا یورویی آن، از حساب فروشنده به صاحب کارت برگشت می‌خورد.

هم اکنون دبیت کارت‌های MCO Visa Cards در اتحادیه اروپا، آمریکا و سنگاپور قابل استفاده است. یکی دیگر از مزایای این کارت این است که حتی اگر یک شخص کارت فیزیکی را به همراه نداشته باشد، می‌تواند با اپلیکیشن موبایل خود و اسکن QRcode ، پرداخت وجه را انجام دهد تا از کارتش کسر شود.

 

حال که متوجه شدید که سایت و ارز Crypto.com چیست و چه خدماتی برای آن ارایه می‌شود، در صورتی که بخواهید ارز دیجیتال MCO یا CRO را خریداری کنید می‌توانید در یک صرافی بین المللی ارز دیجیتال اقدام به خرید کنید و اینکار با بیت کوین امکان پذیر است که پیشنهاد می‌شود بیت کوین‌های خود را از مجموعه اول پرداخت خریداری نمایید. همچنین توصیه می‌شود قبل از معامله، مقاله «آموزش معاملات ارزهای دیجیتال و نکات کلیدی آن» را مطالعه کنید.

امتیاز دهید

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT