برای اینکه SEO واقعاً مؤثر باشد، باید در وسعت یک تجارت تأثیر بگذارد. شروع سئو سایت را در ادامه توضیح داده ایم.

در زمینه محصول، طراحی، مهندسی، خدمات به مشتریان – سئو می‌تواند و باید در فرآیندهایی فراتر از بازاریابی دیجیتال قرار گیرد.

اما چگونه می‌توان ذهنیت یک سازمان را از SEO به عنوان یک کانال بازاریابی به سئو به عنوان بستر موفقیت تغییر داد؟

تفکر اول SEO چیست؟

بسیاری از شرکت ها ادعا می کنند که “SEO-first” هستند زیرا اهمیت آن را در سطح بازاریابی، محصول و توسعه درک می‌کنند. متأسفانه در آنجا متوقف می‌شوند.

وقتی نوبت به تصمیم گیری می‌رسد، تیم SEO فقط یک هشدار برای اجرای بررسی ها پس از تکمیل پروژه دریافت می‌کند.

تفکر SEO-first این نیست که دیدگاه های تیم سئو نسبت به سایر بخش ها وزن بیشتری داشته باشد. همچنین طراحی وبسایت یک شرکت برای پاسخگویی به نیازهای سئو بیشتر از همه نیست.

تشویق به تفکر SEO-first در یک شرکت در مورد بالا بردن اهمیت و مزایای آن برای همه ذینفعان است.

این در مورد تغییر فرهنگ است، بنابراین سؤالات مربوط به هر ابتکار یا ویژگی جدید با «چه تأثیری ممکن است برای SEO داشته باشد؟» شروع می‌شود.

چرا فکر کردن به سئو در ابتدا بسیار مهم است؟

در هر سازمانی، بخش های زیادی وجود دارند که از طریق کانال یا تخصص خود از آنچه درست است دفاع می‌کنند. چه چیزی سئو را بسیار خاص می‌کند؟

اشتباهات پرهزینه هستند

محور اصلی بحث برای مطرح کردن سئو به سادگی این است: اگر اتفاقی بیفتد که بر سئو تأثیر منفی بگذارد، اصلاح آن زمان زیادی می‌برد.

سئو، به ویژه برای یک فروشگاه آنلاین، برای مدیریت شهرت، سرنخ ها، آگاهی از برند و در نهایت درآمد بسیار مهم است.

از لحاظ اهمیت تنها نیست.

اما این نسبتاً منحصربه‌فرد است زیرا بسیاری از بخش های دیگر که بر روی آنها تأثیر می‌گذارند، نمی‌توانند به این راحتی آسیب ببینند و تعمیر آنچنان طول بکشد.

یک اشتباه کدنویسی ممکن است یک وبسایت را به زانو درآورد، اما اغلب می‌توان آن را در همان روز بازگرداند.

نوشتن توضیحات محصول به گونه ای که تبدیل را کاهش دهد، می‌تواند به همان سرعتی که برای ویرایش یک صفحه در یک سیستم مدیریت محتوا (CMS) نیاز است، اصلاح شود.

یک کمپین PPC به طور تصادفی خاموش می‌شود. فقط باید دوباره روشن شود تا موثر باشد.

پست های مرتبط
مهمترین قوانین سئو و آشنایی با آن ها
قوانین سئو

موتورهای جست‌وجو منابع بسیار مهم ترافیک و مشتریان هر وبسایتی هستند، به همین دلیل بهینه‌سازی وبسایت اهمیت بسیاری دارد. بهینه بیشتر بخوانید

MOZ ماز (موز) چیست؟ آشنایی با ابزار سئو
MOZ ماز

برای موفقیت یک استارت اپ که به تازگی راه اندازی شده است، تبلیغات از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. استفاده از بیشتر بخوانید

از سوی دیگر، مسائل سئو همیشه به این سرعت قابل تشخیص نیستند. ممکن است زمان ببرد تا ابزارهای ما به ما در مورد یک بلوک خزنده هشدار دهند. افت رتبه یا ترافیک ممکن است اولین نشانه ای باشد که نشان می دهد مشکلی پیش آمده است.

سپس ممکن است ماه ها طول بکشد تا رتبه ها و ترافیک به جایی که قبلا بوده اند برگردد.

در برخی موارد شدید، اصلاح آنها اصلا کار ساده ای نیست.

مسلماً هیچ شکل دیگری از بازاریابی به اندازه سئو وسعت و مدت زمان تأثیرگذاری ندارد.

پرداخت به کمپین های PPC را متوقف کنید و تبلیغات نمایش داده نخواهد شد.

دیگر کمپین های بازاریابی ایمیلی ارسال نکنید. موارد موجود در صندوق ورودی دفن خواهند شد.

سئو را به درستی انجام دهید، و می‌توانید بدون هزینه اضافی، یک منبع مستمر از ترافیک با نرخ تبدیل بالا برای سال های آینده داشته باشید.

سئو یک اجتماع ایجاد می‌کند

بخش های متحرک زیادی برای بازاریابی موفق موتورهای جستجوی ارگانیک وجود دارد.

کار کمی وجود دارد که یک تیم سئو به تنهایی بتواند انجام دهد.

ما اغلب نیاز به همکاری نزدیک با توسعه دهندگان، نویسندگان محتوا و مدیران پروژه داریم.

قبل از اینکه بتوانیم با یک ایده به جلو برویم، نیاز به امضای مالکان محصول، مشتریان و رهبری داریم.

تشویق یک ذهنیت سئو اول می‌تواند به آن ذینفعان کمک کند تا توصیه های سئو را بپذیرند.

چگونه می‌توانید تفکر اولیه سئو را تشویق کنید؟

وقتی به این فکر رسیدید که بالا بردن اهمیت سئو در کسب و کارتان خوب است (و واقعاً هم همینطور است)، چگونه آن را دنبال می‌کنید؟

ذینفعان کلیدی را شناسایی کنید

یک گام مهم در تعبیه تفکر اولیه سئو در یک سازمان، شناسایی سهامداران کلیدی است. اینها افرادی در داخل و خارج از شرکت هستند که کارشان می‌تواند بر سئو تأثیر بگذارد یا تحت تأثیر قرار گیرد.

بخش ها و تیم ها را شناسایی کنید

شما می‌خواهید در سراسر سازمان به تمام بخش هایی نگاه کنید که می‌توانند به کار شما به عنوان SEO کمک کنند یا مانع از آن شوند. اینها بخش هایی هستند که کار خودشان می‌تواند باعث تغییراتی در نحوه کار وبسایت شود، مانند تیم های مهندسی و محتوا.

همچنین هر تیمی خواهد بود که می‌تواند بر شهرت آنلاین تأثیر بگذارد، مانند تیم های برندسازی و خدمات مشتری.

یکی از بزرگترین ذینفعان در سئو در هر سازمانی، تیم رهبری ارشد است.

اگر در یک آژانس یا به عنوان یک مشاور خارجی کار می‌کنید، ممکن است مدتی طول بکشد تا مطمئن شوید. اگر می‌توانید، به ساختار شرکت مشتری خود نگاهی بیندازید. این می‌تواند در وبسایت آنها تحت یک صفحه “درباره ما about us” در دسترس باشد، یا ممکن است مجبور شوید از مخاطب خود در آنجا بخواهید تا شما را از طریق آن استفاده کند.

فراموش نکنید که آنها ممکن است شرکای خارجی دیگری مانند آژانس های توسعه ای داشته باشند که باید در نظر بگیرید یا حتی تیم های دیگری در آژانس خودتان که در وبسایت مشتری کار می‌کنند.

شروع سئو سایت
شروع سئو سایت

اولویت بندی تیم ها بر اساس تاثیر بر سئو

ماتریسی مانند تصویر زیر را کنار هم قرار دهید تا به شما کمک کند سطح ریسک و فرصتی که هر تیم نشان می دهد را شناسایی کنید. دپارتمان یا آژانس را بر اساس میزان تأثیر کار آنها بر نتیجه سئو در سازمان بر اساس ماتریس ترسیم کنید.

برای مثال، تیم مالی ممکن است فرصت کمی برای تأثیر منفی یا مثبت بر سئو داشته باشد، به غیر از امضای بودجه به عنوان آخرین ابزار! این تیم احتمالاً با ریسک کم و پاداش کم طراحی می‌شود.

تیم مهندسی می‌تواند به اجرای تغییرات در کد، بهبود سرعت بارگذاری و اضافه کردن نشانه گذاری طرحواره به صفحه کمک کند. دپارتمان آنها می‌تواند پاداش بالایی برای سئو به همراه داشته باشد.

برعکس، آنها می‌توانند وبسایت را آفلاین کنند، ربات های جستجو را مسدود کنند و وبسایت را به راحتی فهرست بندی نکنند. بنابراین، آنها نیز خطر بالایی دارند.

قهرمانان سئو را برای هر تیم شناسایی کنید

در مرحله بعد، به دنبال یک یا دو نفر در هر تیم با ریسک و پاداش “متوسط” یا “بالا” باشید. این افراد کسانی هستند که شما برای کمک به گسترش تغییرات در فرآیند و تفکر پیرامون سئو استفاده می‌کنید. آنها قهرمانان شما هستند.

اگر آنها افرادی هستند که در مورد سئو کنجکاوی نشان می‌دهند و در موقعیتی در تیم خود هستند که به رهبری و توسعه دیگران کمک کنند، کمک می‌کند.

مطمئن شوید که به طور منظم با این قهرمانان دیدار می‌کنید. آنها را در مورد پیشرفت های مرتبط در سئو پر کنید که ممکن است بر تیم آنها تأثیر بگذارد. به آنها آموزش و راهنمایی ارائه دهید.

همه اینها به جذب خرید از تیم هایی که آنها نمایندگی می‌کنند کمک می‌کند.

از بالای تیم انگیزه بگیرید

اغلب یک راه خوب برای جلب توجه همکاران به سئو این است که مدیریت به آنها اهمیت بدهد.

اگر رئیس بخش خطرات و مزایایی را که سئو برای تیم خود ایجاد می‌کند درک کند، احتمالاً انگیزه خواهد داشت تا به شما در دستیابی به اهداف سئو کمک کند.

آنها را در مورد اهمیت سئو آموزش دهید

به تأثیرات خاص که سئو می‌تواند داشته باشد نگاه کنید.

با مدیر برند خود در مورد اهمیت مدیریت شهرت و اینکه چگونه سئو می‌تواند به تشویق احساسات مطلوب آنلاین کمک کند، صحبت کنید. در مورد مزایای تحقیق کلمات کلیدی و بهینه سازی کپی برای هدف جستجو و تبدیل به رئیس محتوای خود بحث کنید.

برای هر یک از ذینفعان روشن کنید که چرا باید به سئو اهمیت دهند.

سئو را به موفقیت آنها پیوند دهید

با به اشتراک گذاشتن تأثیری که بر نتایج کلیدی دارند، به رهبری و تیم‌هایشان کمک کنید تا در کار سئو شرکت کنند.

نشان دادن به تیم مهندسی که کار آنها روی کاهش سرعت بار تأثیر مستقیم و قابل اندازه گیری بر Core Web Vitals داشته است، می‌تواند به آنها کمک کند تا ارتباط بین کار خود و ترافیک ارگانیک و سرنخ ها را ببینند.

به تیم موفقیت مشتری نشان دهید که نظرسنجی که آنها در جزئیات رایج ترین سؤالات پرسیده شده توسط مشتریان پر کرده اند به یک سؤال متداول تبدیل شده است. توضیح دهید که چگونه این امر باعث افزایش ترافیک ارگانیک شده است.

هر چه بیشتر بتوانید کار تیم ها را به موفقیت در سئو مرتبط کنید، آنها ممکن است نسبت به ایده های شما در آینده سازگارتر باشند.

سئو را در فرآیندهای آنها بکار ببرید

همراه با آموزش و جذب در میان تیم های خود یا مشتریان، از آنها بخواهید سئو را در فرآیندهای خود بسازند.

این ممکن است مانند افزودن ملاحظات SEO به قالب های آنها باشد، مانند کپی بریف یا درخواست های محصول. ممکن است اعضای تیم SEO را به عنوان سهامداران به بلیط های مهندسی اضافه کند.

سعی کنید اطمینان حاصل کنید که درگیر QA و ثبت نام برای نوع فعالیتی هستید که ممکن است برای موفقیت کار سئو شما خطر ایجاد کند.

شروع سئو سایت : نتیجه

برای اینکه سئو واقعاً باعث رشد در یک سازمان شود، باید سیلوها را تجزیه کنیم، آموزش را تشویق کنیم و سئو را در ذهن خود نگه داریم.

این به معنای شناسایی شکاف های دانش در بخش های کلیدی و اطمینان از ارتقای مهارت های مداوم در آن حوزه ها است.

سئو باید در ارتباطات شرکت اصلی و محور باشد.

بهترین راه را برای انجام این کار در شرکت خود بیابید، خواه گزارش ماهانه و گزارش ایمیلی به سهامداران کلیدی باشد یا پیامی در سطح شرکت در چت داخلی شما.

ممکن است که یک شرکت ابتدا به سئو فکر کند، اما برای به نتیجه رساندن آن نیاز به زمان و روابط قوی با ذینفعان دارد.

امتیاز دهید
علاقه مند به تکنولوژی و اخبار روز دنیای فناوری، کارشناس سئو و تولید محتوا

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید