شغل فناوری اطلاعات بدون نیاز به برنامه نویسی

9 شغل فناوری اطلاعات بدون نیاز به برنامه نویسی

زمان مطالعه 8 دقیقه

اگر می خواهید بخشی از حوزه فناوری باشید، ناامید نشوید. مشاغل زیادی برای افراد بدون مهارت کدنویسی وجود دارد! شغل فناوری اطلاعات بدون نیاز به برنامه نویسی را در ادامه معرفی کرده ایم.

بیایید با آن روبرو شویم: برنامه نویسی برای همه نیست، و گرفتن مشاغل فناوری اطلاعات بدون کدنویسی کار آسانی نیست. این نیاز به یک ذهن کمی و تحلیلی خاص دارد، زیرا فرآیند یادگیری می تواند دشوار باشد. برای دستیابی به موفقیت نیازی به مدرک نام تجاری ندارید، و بسیاری از مشاغل علوم کامپیوتر بدون نیاز به کدنویسی برای انتخاب وجود دارد.

خوشبختانه، مشاغل IT غیر کدنویسی زیادی برای انتخاب وجود دارد. در اینجا نحوه ایجاد یک شغل فنی بدون کدنویسی آورده شده است.

1. طراح

شغل فناوری اطلاعات بدون نیاز به برنامه نویسی

شغل فناوری اطلاعات بدون نیاز به برنامه نویسی

کدنویسی می تواند از بسیاری جهات یک تجارت هنری باشد، اما طراحی گرافیکی تماماً به ظاهر یک محصول یا خدمات مربوط می شود. اگر از نظر هنری تمایل دارید و می‌خواهید در فناوری شرکت کنید، ممکن است بخواهید یک طراح شوید. چندین زمینه برای تخصص وجود دارد.

به عنوان مثال، می توانید محصولات و بسته بندی را برای شرکت های تولید کننده کالاهای ملموس طراحی کنید. همچنین ممکن است به طراحی تبلیغات، تصویربرداری برند یا صفحات وب علاقه مند باشید.

اگرچه همه افراد در فناوری می توانند از برخی مهارت های اساسی کدنویسی بهره مند شوند. از این گذشته، فرصت‌های زیادی برای طراحانی وجود دارد که می‌خواهند هیچ شغل کدنویسی نداشته باشند.

2. متخصصان UI/UX

اگر به دنبال مشاغل فنی هستید که نیازی به کدنویسی ندارند، همیشه می توانید به دنبال مشاغل تخصصی رابط کاربری و تجربه کاربری باشید. مشاغل در UI/UX این پتانسیل را دارند که برخی از کامل‌ترین و معنادارترین مشاغل فنی باشند که شامل کدنویسی نمی‌شوند. اگر تا به حال از این سوال پرسیده اید که “من کدنویسی را دوست ندارم چه کار کنم؟” سوال، حرفه طراحی UI/UX ممکن است برای شما مناسب باشد.

وقتی وب‌سایت‌ها، اپ ‌ها و برنامه‌ها در حال توسعه هستند، متخصصان UI/UX قالب‌ها و ماکت‌ها را ترسیم می‌کنند. آنها را بر روی کاربران آزمایش می‌کنند و به طراحان اجازه می‌دهند تا دستورالعمل‌هایی را ایجاد کنند تا رابط کاربری را کامل کنند تا آن را کامل و عملکرد بهینه نشان دهند. این یک راه عالی برای مشارکت حرفه ای بدون گذراندن دوره های نرم افزار کدنویسی یا سرمایه گذاری های دیگر است.

چندین نقش در این دسته قرار می گیرند که هر کدام به نحوه تعامل کاربران با یک وب سایت، اپ یا برنامه مربوط می شود. این نقش‌ها شامل مهارت‌هایی در طراحی، روان‌شناسی، تعامل انسان و رایانه (HCI) و غیره است.

کارشناسان UX از طیف گسترده ای از زمینه ها می آیند. آنها دارای مدرک در رشته های مختلف، اغلب در سطح کارشناسی ارشد، به ویژه در HCI هستند. هنگامی که از آنها پرسیده شد که کدام مهارت‌ها بیشتر مفید بودند، برخی از پاسخ‌های رایج شامل طراحی وب، نوشتن، برنامه‌نویسی، روان‌شناسی، طراحی و روش تحقیق بود.

3. تحلیلگر کسب و کار

شغل فناوری اطلاعات بدون نیاز به برنامه نویسی

شغل فناوری اطلاعات بدون نیاز به برنامه نویسی

ممکن است به نظر برسد که چرخه توسعه نرم افزار در یک نگاه ساده است. با این حال، یک محصول عالی بیشتر از توسعه دهندگان نیاز دارد که آنچه را که مشتریان به آنها می گویند بسازند. مشاغل فنی، به غیر از توسعه و طراحی نرم افزار، به همان اندازه برای موفقیت یک شرکت آینده حیاتی هستند. خواسته های مشتری به ندرت مستقیماً به یک مدل فنی سالم تبدیل می شود.

اینجاست که نقش تحلیلگر کسب و کار مطرح می شود و شکاف بین نیازهای مشتری و کار توسعه دهنده را پر می کند. یک تحلیلگر کسب و کار الزامات را به یک برنامه تبدیل می کند و الزامات را به یک برنامه عملی تبدیل می کند.

برای کسانی که از دیپلمات بودن و یافتن مصالحه لذت می برند، نقش تحلیل تجاری یکی از جذاب ترین مشاغل فنی بدون کدنویسی برای انتخاب خواهد بود.

4. مدیر پروژه یا برنامه

شغل فناوری اطلاعات بدون نیاز به برنامه نویسی

شغل فناوری اطلاعات بدون نیاز به برنامه نویسی

اگر بدون برنامه نویسی به دنبال شغل فنی هستید، ممکن است بخواهید توجه خود را به سمت مدیر پروژه/برنامه تبدیل کنید. هر دوی این نقش‌ها معمولاً در مقایسه با برخی از نقش‌های دیگر در این فهرست، به درک خوب و عمیق از شرکت، پروژه یا دامنه نیاز دارند.

مدیران پروژه به ندرت خود کد منبع را لمس می کنند. در عوض، آنها مسئول پروژه‌های خاص هستند و اغلب اولویت‌ها و کار چندین تیم متقابل را به طور همزمان هماهنگ می‌کنند.

مدیران برنامه همین کار را در سطوح بالاتر در سلسله مراتب شرکت انجام می دهند. آنها ممکن است به طور همزمان بر بسیاری از مدیران پروژه نظارت کنند و در طول زمان برای پیشبرد اهداف کلی شرکت برای درک تصویر بزرگتر تلاش کنند. این شامل کمک به رهبران اجرایی آنها برای تعیین بهترین دوره توسعه در محصولات مختلف است.

به طور معمول، آنها از نزدیک با مدیران پروژه همکاری می کنند تا بر پیشرفت کار انجام شده توسط هر یک از اعضای تیم نظارت کنند. آنها پروژه را هدایت می کنند و بین مدیران اجرایی و کسانی که کار را اجرا می کنند، رابط می شوند. این امر مدیریت برنامه را به یکی از حیاتی ترین مشاغل فناوری غیر برنامه نویسی صنعت تبدیل می کند.

حتی اگر هر دوی این پروفایل‌های شغلی در دسته مشاغل فنی غیر کدنویسی قرار می‌گیرند، باید از برخی از رایج‌ترین اشتباهات مدیریت پروژه خودداری کنید.

5. نگارش فنی

آیا استعداد شما در ایجاد نثر مختصر و مفید نهفته است؟ اگر پاسخ مثبت است، متعجب خواهید شد اگر توجه داشته باشید که نویسندگی فنی یکی از فراوان ترین مشاغل موجود در صنعت فناوری بدون کدنویسی است.

نوشتن فنی شامل دستورالعمل‌های نوشتن برای کاربران، الزامات توسعه‌دهنده، بیانیه‌های مطبوعاتی، گزارش‌های فنی، مشخصات و سایر اسناد متفرقه است. برای ایفای این نقش، باید آگاه، مختصر، توصیفی و منظم باشید.

اگر پایگاه دانش شما گسترده است و نیاز به استراحت از مسائل سخت دارید، نوشتن فنی یکی از بهترین مشاغل فناوری غیر کدنویسی برای مهندسان نرم افزار است. این بهترین راه برای اعمال آنچه در مورد فناوری های مختلف می دانید است.

6. مدیر سیستم

شغل فناوری اطلاعات بدون نیاز به برنامه نویسی

شغل فناوری اطلاعات بدون نیاز به برنامه نویسی

آیا مشاغل فنی بدون کدنویسی می توانند وجود داشته باشند؟ اگر بتوانید یک سیستم تلفن اداری راه اندازی کنید، مشاغل فناوری اطلاعات زیادی را خواهید یافت که نیازی به کدنویسی ندارند.

Sysadmins” که معمولاً به آنها گفته می شود، اغلب به عنوان دستیاران بخش فناوری اطلاعات در نظر گرفته می شوند. آنها همه چیز را از جعبه گشایی و راه اندازی تجهیزات گرفته تا آنلاین کردن سرور ایمیل را پوشش می دهند. به عنوان یک sysadmin، ممکن است مجبور شوید از فایل‌ها در کل شرکت نسخه پشتیبان تهیه کنید یا برای محافظت از شبکه، فایروال ایجاد کنید.

این یک کار پرمشغله است. با این حال، آیا به کدنویسی نیاز دارد؟ در بسیاری از موارد، به هیچ وجه. برخی از شرکت‌ها چندین سیسادمین با تخصص‌های مختلف دارند. سایرین یک سیستم ادمین واحد برای مدیریت نیازهای پروژه دارند.

Sysadmin های موفق دارای طیف گسترده ای از مهارت ها هستند. اینها شامل مهارت های مردمی است که هنگام کار با همکاران ناامید که نمی توانند ایمیل های خود را بررسی کنند یا گزارش پروژه خود را ارسال کنند، ضروری است. در حالی که معمولاً کدنویسی مستقیم لازم نیست، داشتن تجربه برنامه نویسی مفید خواهد بود. حداقل، شما نیاز به درک کاملی از اجرای یک کامپیوتر از خط فرمان دارید.

سایر مشاغل فناوری اطلاعات، مانند پشتیبانی دسکتاپ و اپراتور میز کمک، نیازی به کدنویسی ندارند. با این حال، بسیاری مدیریت سیستم را یکی از بهترین مشاغل فناوری اطلاعات بدون کدنویسی می دانند. احساس خوبی است که مرد بزرگی مسئول است.

7. مارکتینگ و فروش

وقتی نوبت به آن می رسد، تقریباً هدف هر شرکت فناوری کسب درآمد است، به این معنی که آنها نیاز به فروش محصولات دارند. این بدان معناست که افرادی که مهارت‌های مارکتینگ و فروش آن محصولات را دارند، تقاضای بالایی دارند و راه را برای بسیاری از مشاغل فنی بدون کدنویسی باز می‌کنند. دو حوزه ممکن است مورد علاقه شما باشد: مارکتینگ و فروش.

مشاغل فنی زیر بدون کدنویسی همگی به انواع مختلفی از شرکت‌ها در صنعت مربوط می‌شوند:

. بهینه سازی موتور جستجو

. مارکتینگ موتورهای جستجو

. مارکتینگ محتوا

. مارکتینگ از طریق رسانه های اجتماعی

برخی از این مشاغل به تخصص فنی بیشتری نسبت به سایرین نیاز دارند، اما همه آنها مشاغل فنی هستند که شامل کدنویسی نمی شوند. داشتن درک خوب از بازار شرکت بسیار سودمندتر خواهد بود.

8. روزنامه نگاری فناوری / وبلاگ نویسی فناوری

شغل فناوری اطلاعات بدون نیاز به برنامه نویسی

شغل فناوری اطلاعات بدون نیاز به برنامه نویسی

اگر علایق شما به‌عنوان یک حرفه‌ای متنوع است، می‌توانید به‌عنوان یک روزنامه‌نگار فناوری یا وبلاگ‌نویس فناوری درباره هر چیزی از انبار داده و امنیت گرفته تا بازی بنویسید. هر دو شغل برای فارغ التحصیلان علوم کامپیوتر مشاغل غیر برنامه نویسی عالی هستند. آنها بسیاری از مهارت های مشابه یک نویسنده فنی و ذهن مشتاق برای سوالات و تجزیه و تحلیل را شامل می شوند.

وبلاگ نویسی و روزنامه نگاری فناوری انواع سبک های نوشتن و پلتفرم های انتشار را پوشش می دهد. ممکن است در حال مصاحبه با استارت آپ ها و سهامداران آنها باشید. از طرف دیگر، می‌توانید ایده‌های پیچیده را از طریق توضیح‌ها و توضیحات ساده به کاربران عادی منتقل کنید. هر کس یک مخاطب و یک ماموریت برای پیدا کردن دارد.

روزنامه نگاری فناوری با رشد صنعت از رونق برخوردار شده است. این یکی از هیجان انگیزترین مشاغل فناوری اطلاعات بدون کدنویسی برای کسانی است که می خواهند از حاشیه همکاری کنند.

9. نرم افزار و تست بازی

تست نرم افزار و بازی یکی دیگر از کارهای رویایی در توسعه نرم افزار بدون مهارت کدنویسی است. این همه برنامه‌ها و خدمات، از ابزارهای مدیریت ماشین‌های صنعتی گرفته تا بازی‌های روی جدیدترین و درخشان‌ترین سیستم‌های بازی را پوشش می‌دهد. تست کردن می تواند یکی از رقابتی ترین مشاغل فنی باشد که نیازی به کدنویسی ندارد، به خصوص اگر می خواهید بازی های ویدیویی را آزمایش کنید.

آزمایش هر نرم افزار شامل اجرای سناریوهای مختلف در برنامه و بررسی پاسخ های صحیح یا نادرست است. شما باید اشکالات را پیدا کنید و آنها را گزارش کنید تا توسعه دهندگان بتوانند آنها را برطرف کنند. فقط باید اسکرین شات بگیرید یا کد خطا را به دقت یادداشت کنید.

هر دوی اینها می توانند کارهای فنی غیر کدنویسی برای افراد عادی وسوسه انگیز باشند. یک کلمه به خردمندان: در حالی که بسیار سرگرم کننده به نظر می رسد، تست کردن به معنای چیزی بیش از پخش آخرین و بهترین و فراخوانی آن روز است. کار، کار است، مهم نیست که چه کاری انجام می دهید.

بدون کدنویسی یک شغل فنی بگیرید

فقط به این دلیل که کدنویسی را دوست ندارید به این معنی نیست که نمی توانید در بخش فناوری شغلی داشته باشید. بسیاری از مشاغل فناوری اطلاعات که نیازی به کدنویسی ندارند در بازار وجود دارند. برای اطمینان از اینکه می توانید یک مسابقه عالی برای خود پیدا کنید، صبر و بررسی مشاغل موجود ضروری است.

اگر سخت کار کنید و خودتان را ثابت کنید، این 9 حوزه و موارد دیگر به روی شما باز است. همانطور که گفته شد، درک اصول برنامه نویسی می تواند بسیار مفید باشد. برای اکثر مشاغل نیازی به دانستن بیشتر از اصول اولیه نخواهید داشت.

امتیاز دهید

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT
خرید آنی ووچر پرفکت مانی
اپلیکیشن اول پرداخت