ارزهای تایید شده سلبریتی‌ها

فریب ارزهای تایید شده سلبریتی‌ها را نخورید !

زمان مطالعه < 1 دقیقه

یک تحقیق جدید نشان می‌دهد که احتمال وقوع تقلب در پروژه‌های رمزارزی که با تأیید و تبلیغ افراد مشهور و معروف همراه هستند، بیشتر است. این تحقیق توسط دو اقتصاددان سابق SEC به نام‌های جاشوا تی وایت و شان ویلکاف انجام شده است و تأثیر تأیید این افراد را در ترویج ICOها بررسی می‌کند. پس فریب ارزهای تایید شده سلبریتی‌ها را نخورید !

ارزهای تایید شده سلبریتی‌ها 

نتایج این تحقیق نشان می‌دهد که “تأیید سلبریتی‌ها در ICOها باعث افزایش 23-26 درصدی تقلب تا سپتامبر 2019 و افزایش 39-40 درصدی تقلب در ICOهای فریبنده تا آوریل 2023 شده است.
طبق گفته پژوهشگران این تحقیق، تأیید سلبریتی‌ها می‌تواند “نشانه‌ای قرمز برای سرمایه‌گذاران” باشد.
این تحقیقات بر رفتار 21 سلبریتی از سال 2016 تا 2018، از جمله فلوید مایووتر، اسنوپ داگ، پاریس هیلتون و لیونل مسی تمرکز داشت.
پژوهشگران فرض کردند که این‌گونه افراد می‌توانند با تأثیرات رسانه‌های اجتماعی خود، بازدیدپذیری رمزارز را بالا ببرند و تأثیری بر تقاضا و اعتماد سرمایه‌گذاران داشته باشند.
این تحقیق که صرفاً بر ICOها یا عرضه‌های توکن متمرکز شد، نشان داد که تأییدیه‌های افراد مشهور میزان پول جمع‌آوری‌شده و همچنین احتمال اضافه شدن توکن به یک صرافی را افزایش می‌دهد.
وایت بیان داشت که، ما از اینکه افراد مشهور بازدید از یک پروژه بلاکچینی یا ارز دیجیتال را افزایش دادند تعجب نکردیم، اما از بزرگی تأثیر آنها شگفت زده شدیم. مشارکت آنها با 53 درصد افزایش سرمایه در ICO مرتبط بود که معادل 9 میلیون دلار بیشتر برای صادرکنندگان توکن در نمونه ما است.
وایت به Decrypt می‌گوید که اگر خالق یک توکن به تبلیغ افراد مشهور متوسل شود، می‌تواند نشان‌دهنده کیفیت پایین‌تر آن پروژه باشد؛ احتمالاً این کار تلاشی برای منحرف کردن توجه به کیفیت پایین با کمک زرق و برق افراد مشهور است.

decrypt

امتیاز دهید

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT
خرید آنی ووچر پرفکت مانی