ادغام اتریوم امروز پنج شنبه 15 سپتامبر (24 شهریور) راس 06:44 به وقت UTC، به طور رسمی راه اندازی شد. با توجه به داده های OKLink، پلتفرم «شمارش معکوس ادغام اتریوم»، تا این لحظه پروسه ادغام اتریوم 99.99 کامل شده و توسعه دهندگان و کاربران اتریوم منتظر هستند تا شبکه اصلی (لایه اجرا) با زنجیره Beacon (لایه اجماع) با سختی کل ترمینال (TTD) تنظیم شده روی 58750000000000000000000 ترکیب شود. این به معنای انتقال شبکه از پروتکل اثبات کار به پروتکل اثبات سهام است. در این پست به راه اندازی ادغام اتریوم می پردازیم.

راه اندازی ادغام اتریوم

بنیاد اتریوم گفته است این ارتقا، شبکه اتریوم را حدود 99.95 درصد به لحاظ مصرف انرژی کارآمدتر کرده و زمینه را برای راه‌حل‌های مقیاس‌پذیری آینده فراهم می‌کند. کوین تلگراف به نقل از بن ساسون (Ben-Sasson)، موسس StarkWare  می گوید این اولین گام در فرآیندی است که منجر به پذیرش بسیار گسترده اتریوم در جامعه رمزنگاری خواهد شد.

پست های مرتبط
BTC (بیت کوین) و نگرشی که می تواند آینده اقتصادی جهان را متحول کند
BTC

حتما در خاطر دارید که در سال 2008 بحران اقتصادی شدیدی گریبان گیر بسیاری از قدرت های اقتصادی جهان شد. بیشتر بخوانید

تحلیل هفتگی بازار ارزهای دیجیتال ۱ فروردین ۱۳۹۸
تحلیل ارز دیجیتال

بازار ارزهای دیجیتال پر از فراز و نشیب می باشد. پیش بینی سیر صعودی یا نزولی ارز های این بازار بیشتر بخوانید

اتریوم برای رسیدن به این روز تاریخی مراحل زیادی را پشت سر گذاشته است. طبق نقشه راه منتشر شده توسط بنیاد اتریوم، این شبکه در مسیر رسیدن به Merge  به ترتیب، از مراحل  «Surge»، «Verge»، «Purge» و «Splurge» عبور کرده و سال ها تلاش مستمر از توسعه دهندگان خود را همراه دارد.

گفتنی است که ارتقا در مرحله Surge مقیاس‌پذیری برای rollup ها را از طریق شاردینگ افزایش داد، Verge از طریق درخت‌های Verkle شبکه بدون حالت را برای اتریوم به ارمغان آورد، Purge داده‌های تاریخی و بدهی‌های تکنیکال (technical debt) را حذف کرد و Splurge چندین ارتقاء متفرقه کوچک را دربر می گرفت.

لازم به ذکر است که طی یک ساعت گذشته، اتریوم روند صعودی تازه ای را در پیش گرفته و تا این لحظه با 1.50% رشد با قیمت 1634 دلار معامله می شود.

منبع: cointelegraph

امتیاز 5/5 - از 1 رای
کارشناس سئو و تحلیل ارزهای دیجیتال ؛ علاقه مند به تکنولوژی و اخبار روز دنیای فناوری

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید