پروتکل UniswapX یونی سواپ

معرفی پروتکل UniswapX یونی سواپ

زمان مطالعه < 1 دقیقه

تیم توسعه صرافی غیرمتمرکز یونی سواپ از پروتکل متن باز و بدون نیاز به مجوز UniswapX رونمایی کرد. این پروتکل، روش مزایده هلندی (Dutch auctions) را به بازارسازهای خودکار وارد می‌کند و هدف آن، گسترش معاملات آن چین و بهبود فرایند سواپ است. مزایده هلندی، نوعی روش مزایده است که در آن، مزایده با بالاترین قیمت مورد نظر آغاز و به تدریج قیمت کاسته می‌شود تا متقاضی برای آن پیدا شود. در این پست به بررسی معرفی پروتکل UniswapX یونی سواپ می پردازیم.

خرید و فروش آنی ارزهای دیجیتال

معرفی پروتکل UniswapX یونی سواپ

تیم توسعه یونی سواپ مدعی است UniswapX، ارتقایی مهم برای بزرگترین صرافی غیرمتمرکز بازار به شمار می‌رود و به مرور زمان، چند مزیت کلیدی ارائه خواهد کرد.

از جمله این مزایا می‌توان به قیمت‌گذاری بهتر به دنبال تجمیع منابع نقدینگی در کنار هم، سواپ بدون کارمزد گس و محافظت در برابر حملات مرتبط با MEV نظیر حمله ساندویچی اشاره کرد. علاوه بر این، دیگر هیچ کارمزدی برای تراکنش‌های ناموفق پرداخت نخواهد شد و احتمالا شاهد سواپ‌های میان زنجیره‌ای بدون کارمزد خواهیم بود.

UniswapX از شبکه‌ای از سرمایه‌گذاران ثالث با نام «Uniswap Fillers» برای یافتن بهترین قیمت برای معاملات سواپ و پر کردن این درخواست‌ها استفاده می‌کند. به بیان دیگر، این سرمایه‌گذاران برای پر کردن درخواست‌های سواپ با یکدیگر رقابت می‌کنند تا اطمینان حاصل شود بهترین قیمت برای معاملات لحاظ شده است.

به دنبال انتشار این خبر، قیمت توکن UNI یونی سواپ ۵.۸۸٪ افزایش یافت و اکنون در حوالی ۶.۲۰ دلار معامله می‌شود.

امتیاز دهید

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT
خرید آنی ووچر پرفکت مانی