هک شدن پلتفرم کوین‌ استتس (CoinStats)

هک شدن پلتفرم کوین‌ استتس (CoinStats) : دارایی ها را برداشت کنید !

زمان مطالعه 2 دقیقه

پلتفرم مدیریت پرتفوی رمزارزی کوین‌استتس (CoinStats) پس از یک حمله سایبری که ۱۵۹۰ کیف‌ پول را تحت‌ تأثیر قرار داد، فعالیت کاربران را به ‌طور موقت متوقف کرده است. این شرکت اطمینان داده که حمله مهار شده و به‌ زودی به‌روزرسانی‌های بیشتر ارائه خواهد شد. در این پست به بررسی هک شدن پلتفرم کوین‌ استتس (CoinStats)  می پردازیم.

هک شدن پلتفرم کوین‌ استتس (CoinStats)

کوین‌استتس اعلام کرده که تنها ۱.۳ درصد از تمامی کیف‌پول‌ها تحت تأثیر قرار گرفته‌اند. این شرکت همچنین ادعا کرده که با وجود این حمله، دارایی‌های کاربران همچنان امن باقی‌ مانده ‌است؛ زیرا این پلتفرم تنها دسترسی فقط خواندنی (read-only) به کیف‌پول‌های متصل را دارد.

جزئیات تأثیر این نقض امنیتی بر کیف ‌پول‌ها هنوز مشخص نیست. با این حال، کوین‌استتس سندی را منتشر کرده که لیستی از تمام کیف‌ پول‌های آسیب‌دیده فعلی را نشان می‌دهد.

این شرکت همچنین به کاربران توصیه کرده که اگر آدرس کیف ‌پول آنها در این لیست قرار دارد، هر چه سریع‌تر وجوه خود را با استفاده از کلید خصوصی منتقل کنند. از طرفی، اعضای جامعه کریپتو هشدار داده‌اند که کلاهبردارانی ممکن است با قربانیان تماس بگیرند و وانمود کنند که برای کمک به آنها آمده‌اند.

هک شدن پلتفرم کوین‌ استتس (CoinStats)

هک شدن پلتفرم کوین‌ استتس (CoinStats)

این حمله سایبری، جدیدترین مورد از سری حوادث امنیتی است که شرکت‌های رمزارزی را هدف قرار می‌دهند. به‌ تازگی، وبسایت اطلاعاتی و تحلیلی کوین‌گکو (CoinGecko) تایید کرده که نقض داده‌ای در پلتفرم مدیریت ایمیل شخص ثالث آن رخ داده و اطلاعات تماس بیش از ۱.۹ میلیون کاربر را به خطر انداخته است.

در همین راستا، شرکت امنیتی کریستال اینتلیجنس (Crystal Intelligence) گزارش داده که صنعت کریپتو در ۱۳ سال گذشته، ۷۸۵ مورد هک و سوءاستفاده امنیتی را تجربه کرده ‌و تقریبا ۱۹ میلیارد دلار دارایی دیجیتال از زمان اولین حمله ثبت‌شده در سال ۲۰۱۱ به سرقت رفته ‌است.

امتیاز 5/5 - از 1 رای

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT
خرید آنی ووچر پرفکت مانی
اپلیکیشن اول پرداخت
روز
ساعت‌
دقیقه
ثانیه