همانطور که می‌دانید برای سفر به ایالات متحده باید ویزا تهیه کنید. برای اهداف مختلف سفر نیز چند نوع ویزا وجود دارد. به طور مثال ویزای TN ، ویزای F-1 ، ویزای ویزیتور B-1 و … نیاز است تا بتوانید به ایالات متحده سفر کنید. در این مقاله نیز قصد داریم نوع دیگری از انواع ویزای ایالات متحده را برای شما معرفی کنیم به نام ویزای H-1B آمریکا با اول پرداخت همراه شوید.

با ویزای H-1B آمریکا آشنا شوید

ویزای H-1B فرصتی را برای متخصصان خارجی فراهم می‌کند تا بتوانند در در ایالات متحده به کار و فعالیت بپردازند. در واقع شرایط متقاضیان کار از خارج از ایالات متحده، توسط کارفرمایان مورد بررسی قرار می‌گیرد و در صورتی که واجد شرایط کار در آن کشور باشند می‌توانند با در دست داشتن ویزای H-1B آمریکا به طور موقت برای کار در ایالات متحده استخدام شوند. در حقیقت متقاضیان بر اساس مهارت‌های خود شانس کار در این کشور را به دست خواهند آورد.

بر اساس قوانین و مقرارت USCIS بررسی می‌شود که آیا فرد متخصص که متقاضی کار در ایالات متحده می‌باشد، واجد شرایط دریافت ویزای H-1B آمریکا هست یا نه.

فرایند دریافت ویزای H-1B آمریکا

کارفرمایی که در ایالات متحده امریکا ساکن است و واجد شرایط است و تمایل دارد نیروی متخصص خارجی استخدام کند باید درخواست ویزای H-1B بدهد و یک مدرک درخواست نیروی کار دریافت کند و در USCIS یک ویزای H-1B را به ثبت برساند.

پس از آنکه به درخواست متقاضی کار برای دریافت ویزای H-1B آمریکا پاسخ مثبت داداه شد، فرد متقاضی باید فرم G-28 را ارائه دهد، در حالی که تمامی بخش‌های آن را به درستی پر کرده باشد.

کارفرما در ایالات متحده باید فرم ETA-9035 که فرم درخواست وضعیت کار می‌باشد را پر کند و ارائه دهد.

کارفرما قبل از تشکیل فرم I-129 باید تأییدیه درخواست شرایط کار را دریافت کرده باشد. پس از دریافت تأییدیه ، کارفرما موظف است فرم I-129 (دادخواست برای نیروی غیر مهاجر) ، به علاوه هزینه تشکیل پرونده ، مستندات تکمیلی و درخواست تأیید شده برای صدور گواهینامه کار را ارائه دهد.

ویزای H-1B آمریکا چیست؟
ویزای H-1B آمریکا چیست؟

ملزومات دریافت ویزای H-1B آمریکا

ملزومات مربوط به شغل و موقعیت فرد متقاضی

فرد متقاضی برای کار در ایالات متحده باید در زمینه‌ی خاصی تخصص داشت باشد و مدرک حداقل لیسانس ارائه دهد.(البته در برخی از شرایط ممکن است به مدرک لیسانس نیازی نباشد.) اما در کل فرد باید از تخصص کافی در رشته ی تخصیلی خود برخوردار باشد.

نمونه‌ای از مشاغل مورد بول عبارتند از :

مهندس، استاد دانشگاه، محقق، پزشک، حسابدار، وکیل، معمار و مواردی از این قبیل.

ملزومات مربوط به کارفرما در ایالات متحده آمریکا

کارفرما باید از بودجه‌ی کافی برای پرداخت حقوق به نیروی کاری که قرار است استخدام کند برخوردار باشد.

کارفرما باید یک یک پیشنهاد شغلی رسمی برای متقاضی داشته باشد، پیشنهاد شغلی که با سند و مدرک اثبات کند که به چنین نیروی کاری نیاز است.

مدت زمان اقامت با داشتن ویزای H-1B آمریکا

پست های مرتبط
اخذ ویزای آذربایجان، آسان و ارزان

چرا آذربایجان مقصد خوبی است اگر اهل گردشگری و سفر باشید قطعا کشور آذربایجان به عنوان یک گزینه ی عالی بیشتر بخوانید

مجمع عمومی اقتصاد ،نام 12 کشور با سواد دنیا را منتشر کرد
مجمع

مقدمه برای هرکس می تواند جالب و قابل توجه باشد که با سوادترین مردم دنیا در کدام کشورها زندگی می بیشتر بخوانید

زمانی که شما به عنوان یک نیروی کار غیر مهاجر موفق به دریافت ویزای H-1B شدید، برای مدت زمان سه سال می‌توانید برای کار در این کشور اقامت داشته باشید. این مدت زمان ممکن است دوباره تمدید شود. اما در کل بیشتر از 6 سال نمی‌توانید در ایالات متحده با در دست داشتن ویزای H-1B آمریکا بمانید. اگر چه در بند 21 قانون AC21 استثنائاتی در نظر گرفته شده است.

این نکته‌ی مهم را بدانید که اگر کارفرمای شما قبل از پایان دوره ی مجاز برای اقامت شما، قرارداد شما را فسخ کرد، هزینه ی سیستم حمل و نقل برای برگشت شما به عهده‌ی کارفرما می‌باشد. اگر کارفرمای شما این مسئولیت را نپذیرفت باید با مرکز ارائه‌ی خدمات در این زمینه در ایالات متحده تماس حاصل فرمائید.

امتیاز 5/5 - از 2 رای
کارشناس سئو و تحلیل ارزهای دیجیتال ؛ علاقه مند به تکنولوژی و اخبار روز دنیای فناوری

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید