محققان دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا اخیراً تحلیل کردند که آیا نگرش‌ها و احساسات پیرامون ارزهای دیجیتال در شبکه‌های اجتماعی می‌تواند به پیش بینی بازدهی آن‌ها کمک کند یا خیر. در این مطلب به پیش بینی ارزهای دیجیتال با بررسی شبکه‌های اجتماعی می پردازیم.

خرید و فروش آنی ارزهای دیجیتال

پیش بینی ارزهای دیجیتال با بررسی شبکه‌های اجتماعی

طبق مقاله تحقیقاتی این تیم، رسانه‌های اجتماعی نقش بزرگی در نرخ پذیرش ارزهای دیجیتال دارند، در حالی که احساسات رسانه‌های خبری پیش‌بینی‌کننده خوبی برای حرکت بازار نیست.
محققان از پردازش زبان طبیعی (NLP) برای تجزیه و تحلیل میلیون‌ها مقاله خبری مالی و نظرات رسانه‌های اجتماعی استفاده کردند و نمرات احساسی را در 53 موضوع و معیارهای مورد توجه برای بیش از 300 ارز دیجیتال ایجاد کردند.

سپس آن‌ها حقیقت اصلی را در یک دوره زمانی معین با اخبار همزمان و احساسات رسانه‌های اجتماعی مقایسه کردند.
به عنوان مثال در بازار مسکن، تحقیقات نشان می‌دهد که با افزایش نوسانات بازار، احساسات مصرف کننده کاهش می‌یابد و خریداران احتمالی تمایل به ریسک گریزی دارند. تحقیقات تیم Penn State نشان می‌دهد که این مورد در مورد ارز دیجیتال صدق نمی‌کند.
محققان در نهایت به این نتیجه رسیدند که این ممکن است به دلیل تعداد زیاد سرمایه‌گذاران با سبدهای ارزهای دیجیتال بزرگ فعال در شبکه‌های اجتماعی باشد. آنها همچنین پیشنهاد می‌کنند که تحقیقات بیشتر در مورد رابطه بین احساسات رسانه‌های اجتماعی و بازدهی ارزهای دیجیتال شایسته است.

امتیاز دهید
کارشناس سئو و تحلیل ارزهای دیجیتال ؛ علاقه مند به تکنولوژی و اخبار روز دنیای فناوری

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید