کسب درآمد از توییچ

کسب درآمد از توییچ (Twitch) با استریم آنلاین بازی

زمان مطالعه 5 دقیقه

اگر گیمر هستید و به گیمینگ علاقه دارید، ممکن است این سوال به ذهن شما برسد که چطور می توانید از بازی کردن خود پول در بیاورید. یکی از روش های کسب درآمد از طریق بازی، پخش آنلاین بازی کردن خود در پلتفرمی مانند توییچ (Twitch) است که در ماه 100 میلیون بازدید را به خود جذب می کند. در این مقاله با اول پرداخت همراه باشید تا به بررسی کسب درآمد از توییچ (Twitch) با استریم آنلاین بازی بپردازیم.

توییچ چیست؟

توییچ یک پلتفرم است که به گیمر ها امکان پخش آنلاین ویدیو از بازی هایی که انجام می دهند، را می دهد و به بازدیدکنندگان هم در سوی دیگری امکان تماشای ویدیو های گیمر ها را می دهد. اما کسب درآمد از توییچ با پخش ویدیو است و نه تماشای آن. سازندگان بازی های کامپیوتری و روزنامه های مربوط به این بازی ها، کانال مخصوص به خود را در پلتفرم توییچ دارند.

کسب درآمد از توییچ

کسب درآمد از توییچ

چگونه از توییچ استفاده کنیم؟

برای استفاده از توییچ، کاربران یک کانال می سازند که در آن ویدیو های استریم آنلاین بازی پخش می شود و کاربر با کامپیوتر یا کنسول بازی خود وارد آن می شود تا ویدیو خود را آنلاین بارگذاری کند. در سوی دیگر کاربر عادی می تواند ویدیو گیم پلی بازی، تصویر وبکم گیمر ببیند و صدای او را بشوند.

در بعضی موارد، صدای گیمر، بسیار مهم است چرا که مراحل بازی و کارهایی که باید و نباید انجام شود را توضیح می دهد ولی گاهی موارد هم صحبت های گیمر بیشتر شوخی و خنده است.

موارد لازم در استریم آنلاین بازی در پلتفرم توییچ

بنابراین مواردی که در یک استریم آنلاین بازی در پلتفرم توییچ مطرح هستند، عبارتند از گیم پلی، ویدیو وبکم از گیمر و صدای توضیحات. بنابراین شخصی که برای کسب درآمد از توییچ به این پلتفرم می آید، می بایست یک کامپیوتر یا کنسول بازی و سایر تجهیزات بازی به علاوه دوربین و هدست دارای میکروفن داشته باشد.

پخش در کانال های توییچبه صورت 24 ساعته انجام می شود ولی البته این به این معنی نیست که باید به صورت 24 ساعته بازی کنید ولی کانال شما همیشه در دسترس خواهد بود. می توانید حتی ویدیو های ضبط شده از بازی تان بارگذاری کنید ولی به طور کلی هدف توییچ، ارائه دسترسی به گیم پلی انلاین به حدود 100 میلیون کاربر است.

کسب درآمد از توییچ می تواند به عنوان یک کار کناره، تفریح یا یک کار تمام وقت پیگیری شود.

ثبت نام برای ایجاد یک کانال در وب سایت توییچ چند دقیقه بیشتر زمان نمی برد. شما می توانید از اکانت فیسبوک خود برای ورود استفاده کنید یا اطلاعات مورد نیاز برای ثبت نام را ارائه کنید.

وابسته به این که از چه تجهیزات و چه پلتفرمی برای گیمینگ (کنسول یا کامپیوتر) استفاده می کنید فرآیند آغاز کار متفاوت است ولی خوشبختانه این پلتفرم امکان چت و گفتگو در فروم را فراهم کرده است که می توانید به سادگی تمامی این موارد را یاد بگیرید.

فالور های بیشتر، کسب درآمد بیشتر از توییچ

پیش از هر چیز ابتدا تصمیم بگیرید که

  • سبک کاری شما قرار است چگونه باشد؟ برای مثال میخواهید کانالی همراه با شوخی داشته باشید یا کانالی کاملا جدی و رسمی؟
  • می خواهید به گیمر های دیگر کمک کنید؟
  • با گیمر های دیگر رقابت کنید؟
  • یا فقط بازدیدکنندگان را بخندانید؟
  • کدام دسته از مخاطبان را می خواهید جذب کنید؟
  • بهترین گیمر خواهید بود یا بامزه ترین؟

در این پلتفرم تنها راه بدست آوردن فالور، ویدیو ها نیستند بلکه با استفاده از چت آنلاین آن، بازدیدکنندگان می توانند با شما صحبت کنند و سوالتشان را از شما بپرسند. پاسخ خوب به بازدیدکنندگان به شما کمک می کند که فالور بیشتری جذب کنید.

فاکتور دیگر برای موفق بودن در این پلتفرم، بازی هایی است که برای پخش انتخاب می کنید. جای تعجب نیست که رقابت و کار کردن روی بازی های معروف تر کار سختی تری نیز است ولی اگر می خواهید ساده تر شروع کنید، می توانید بازی هایی را پخش کنید که افراد کمتری آن را بازی می کنند.

کسب درآمد از توییچ چگونه است؟

خود پلتفرم توییچ با نمایش تبلیغات برای بازی های مختلف کسب درآمد می کند و شما هم به عنوان یک گیمر از این طریق می توانید کسب درآمد کنید. کافی است تا در Broadcast Dashboard مشخص کنید که چه تعداد تبلیغ و چگونه روی ویدیو های شما به نمایش در بیاید.

سود حاصل از بازدید تبلیغات و کلیک روی آن ها توسط فالور هایتان، بین شما و توییچ تقسیم می شود و توییچ آن را به حساب پی پال شما واریز می کند.

اما مشکل اینجاست که اگر بازدیدکنندگان شما مسدود کننده تبلیغات داشته باشند و بنابراین روی تبلیغات ویدیو های شما کلیک نکنند، کسب درآمد از توییچ کمی برایتان سخت می شود.

علاوه بر درآمد از راه تبلیغات، روش های دیگری هم برای کسب درآمد از توییچ وجود دارد. به محز این که برند برای خود دست و پا کردید و فالور های قابل ملاحظه ای بدست آوردید، برند های مختلف مربوط به بازی ممکن است به سوی شما بیایند و به شما پیشنهاد هایی بدهند.

ممکن است به شما بازی رایگان، تجهیزات یا حتی در صورتی که خوش شانس باشید، وعده پرداخت نقدی بدهند. حتی در صورتی که موفقیت بالایی در کانال خود بدست آوردید، می توانید خودتان برای مذاکره با برند ها دست به کار شوید.

همچنین می توانید با دریافت دونیت از طرفداران و مشترکان کانال خود، کسب درآمد کنید. برای این کار می بایست این قابلیت را در کانال خود فعال کنید و معمولا کانال داران از پی پال برای دریافت دونیت ها استفاده می کنند.

کسب درآمد از توییچ

کسب درآمد از توییچ

قابلیت Partner Program توییچ

تا به این جا روش های پایه کسب درآمد از توییچ را توضیح دادیم، ولی در صورتی که تعداد فالور های کانال شما زیاد باشد، می توانید از قابلیت Twitch Partner Program استفاده کنید.

این قابلیت به شما این امکان را می دهد که بازدیدکنندگانی که مشترک کانال شما می شوند، باعث کسب درآمد شما با دیدن تبلیغ ها شوند.

در ازای دریافت 5 دلار در ماه و عضویت در کانال شما، بازدیدکنندگان به چت مخصوص به اعضا و آرشیو های خاص شما دسترسی پیدا می کنند.

از 1.7 میلیون انتشار دهنده که در این وب سایت فعالیت دارند، حدود 12,000 نفر از آن ها Partner هستند یا به عبارتی دیگر از قابلیت Partner Program استفاده می کنند.

طبق اطلاعات سایت، افرادی که می خواهند وارد این برنامه شوند باید دارای ویژگی های زیر باشند.

  • به طور متوسط بیش از 500 هزار بازدید لحظه ای
  • برنامه پخش منظم حداقل 3 بار در هفته
  • انتشار متناسب با قوانین DMCA و قوانین استفاده از خدمات این وب سایت
امتیاز دهید

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT