یادگیری برنامه نویسی

معرفی 10 اپلیکیشن یادگیری برنامه نویسی برتر

زمان مطالعه 3 دقیقه

برنامه نویسی در این دنیای دیجیتال به عنوان یک دانش ضروری محسوب می‌شود، به خصوص برای دانش آموختگان علوم کامپیوتر. علاقه مندان به کدنویسی می‌توانند از طریق راه‌ها و روش‌های مختلفی، آموزش ببینند. در ادامه به معرفی 10 اپلیکیشن یادگیری برنامه نویسی می‌پردازیم.

در این مقاله چند راه یادگیری برنامه نویسی به صورت آنلاین را برای شما دوستداران حرفه‌ی برنامه نویسی معرفی خواهیم کرد. توصیه می‌کنیم آن‌ها را به دقت مطالعه کنید تا با یادگیری این دانش ضروری دنیای دیجیتال، بر توانایی‌های خود افزوده و به کسب درآمد بپردازید. اگر شما قبلا در زمینه‌ی برنامه نویسی هیچ فعالیتی نداشته‌اید و در این مورد کاملا مبتدی هستید، و یا اینکه تا حدودی با این حرفه آشنایی دارد، فرقی نمی‌کند، این اپلیکیشن‌ها به شما کمک خواهد کرد تا مهارت‌های خود را تقویت کنید. این اپلیکیشن‌ها همچنین برای دانشجویان رشته ی کامپیوتر که در دانشگاه، برنامه نویسی را به صورت عملی آموزش ندیده اند بسیار مفید خواهد بود.

معرفی 10 اپلیکیشن یادگیری برنامه نویسی برتر

اپلیکیشن Encode

1 معرفی 10 اپلیکیشن یادگیری برنامه نویسی برتر

 

در میان چند برنامه برای یادگیری برنامه نویسی که در این مقاله به شما معرفی خواهیم کرد، Encode رتبه‌ی اول را دارد و به دانش آموزان به بهترنی شکل ممکن برنامه نویسی را آموزش می‌دهد. نحوه‌ی آموزش در این برنامه‌ی کاربردی طوری است که چه مبتدی باشید و چه با کدنویسی آشنایی داشته باشید، برای شما مناسب و مفید خواهد بود. این اپلیکیشن دارای یک ویرایشگر کد تعاملی می‌باشد که به زبان جاوا نوشته شده است. از جمله مزایای Encode این است که برای کاربر به هیچ عنوان کسل کننده نیست، چون درس‌های برنامه نویسی کوتاهی دارد.

اپلیکیشن SoloLearn

این اپلیکیشن در میان سایر اپلیکیشن‌ها، در رتبه‌ی دوم قرار دارد. در این برنامه‌ی کاربردی امکان یادگیری هر نوع زبان برنامه نویسی برای شما وجود دارد. همچنین متد آموزش بسیار جذاب و آسانی دارد.

اپلیکیشن Udacity

اپلیکیشن Udacity رتبه‌ی سوم را در میان سایر اپلیکیشن‌ها دارد. این برنامه‌ی کاربردی یک سازمان آموزشی سودآور محسوب می‌شود. این پلتفرم شامل ویدئوهای آموزشی، سیستم مدیریت آموزش و رابط‌های برنامه نویسی درون ساختی می‌باشد.

اپلیکیشن یادگیری برنامه نویسی | Khan Academy

2 معرفی 10 اپلیکیشن یادگیری برنامه نویسی برتر

 

یکی دیگر از اپلیکیشن‌های آموزش برنامه نویسی Khan Academy می‌باشد که در رتبه‌ی چهارم اپلیکیشن‌ها قرار گرفته است. این برنامه‌ی کاربردی دارای رابط کاربری بسیار آسانی است و به سرعت در میان اپلیکیشن‌های آموزش کدنویسی، جایگاه خود را پیدا کرد و بسیار معروف و محبوب شد. Khan Academy یک برنامه‌ی کاربردی کاملا رایگان است و شامل بیش از 6000 ویدئوی آموزشی می‌باشد. برای هر دو سیستم عامل اندروید و iOS در دسترس می‌باشد و بیشتر بر آموزش HTML/CSS متمرکز است.

 

اپلیکیشن TynKer

TynKer در رتبه‌ی پنجم اپلیکیشن یادگیری برنامه نویسی برتر قرار گرفته است. این برنامه‌ی کاربردی دارای یک فکر خلاق می‌باشد و برای کاربران این امکان را فراهم کرده است که بازی دلخواه خود را با استفاده از پازل‌ها، در یک رابطه‌ی تعاملی با اپلیکیشن، بسازد. این پلتفرم، بر آموزش تمرکز دارد.

اپلیکیشن Programming Hub

اپلیکیشن Programming Hub در رتبه‌ی ششم اپلیکیشن یادگیری برنامه نویسی قرار دارد. در این پلتفرم، امکان یادگیری بیش از 16 زبان برنامه نویسی برای دانش آموزان وجود دارد؛ به علاوه دارای کدهای نمونه از پیش نوشته شده و کامپایلر آنلاین می‌باشد.

اپلیکیشن CodeHub

3 معرفی 10 اپلیکیشن یادگیری برنامه نویسی برتر

این اپلیکیشن در رتبه‌ی هفتم قرار می‌گیرد و تمرکز آن بر آموزش توصیفی HTML و CSS  است. این برنامه‌ی کاربردی برای مبتدیان، طراحان و برنامه نویسان مفید و کاربردی است. اپلیکیشن CodeHub دارای 50 درس در 4 فصل می‌باشد که web، HTML5 و CSS3 را آموزش می‌دهد.

اپلیکیشن یادگیری برنامه نویسی | Learn Programming

اپلیکیشن Learn Programming در رتبه‌ی اپلیکیشن یادگیری برنامه نویسی دارد و امکان یادگیری بیش از ۳۰ زبان برنامه نویسی در آن فراهم شده است. کلیه‌ی المان‌ها به زبان HTML5 ارائه شده است.

اپلیکیشن Enki

این اپلیکیشن در رتبه‌ی نهم قرار دارد و دارای رابط کاربری بسیار زیبا و جذابی می‌باشد. امکان یادگیری جاوا اسکریپت، پایتون، جاوا، GIT، CSS و لینوکس در این اپلیکیشن وجود دارد.

اپلیکیشن Pocket Code

اپلیکیشن Pocket Code در رتبه‌ی دهم اپلیکیشن های آموزش کدنویسی قراردارد. این اپلیکیشن برای ایجاد اپلیکیشن های بازی بسیار مناسب است.

حال که با اپلیکیشن های یادگیری برنامه نویسی آشنا شدید، می‌توانید از خدمات گیفت کارت سایت اول پرداخت استفاده کنید.

صدور گیفت کارت

امتیاز دهید

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT
خرید آنی ووچر پرفکت مانی
اپلیکیشن اول پرداخت
روز
ساعت‌
دقیقه
ثانیه