۲ دلیل پایان روند نزولی بیت کوین

۲ دلیل پایان روند نزولی بیت کوین

زمان مطالعه 2 دقیقه

بیت‌کوین (BTC) و بازار گسترده‌تر ارزهای دیجیتال همچنان با احساسات نزولی دست و پنجه نرم می‌کنند. در این میان، تحلیلگران به دقت شاخص‌هایی را زیر نظر دارند که ممکن است نشان‌دهنده پایان بازار نزولی باشند. در این پست به بررسی ۲ دلیل پایان روند نزولی بیت کوین می پردازیم.

۲ دلیل پایان روند نزولی بیت کوین

در همین راستا، یک تحلیلگر بازار که با نام مستعار Seth_fin شناخته می‌شود، با انتشار پستی در X (توییتر سابق)، دو شاخص تکنیکال را بررسی کرده که به آینده‌ای بالقوه صعودی اشاره می‌کنند.

این تحلیلگر در پست خود خاطرنشان کرد که کانال گاوسی (Gaussian) بیت کوین سبز شده که می‌تواند به عنوان یک سیگنال صعودی و معکوس شدن احتمالی روند نزولی غالب تعبیر شود. کانال گاوسی یک ابزار تکنیکال است که از مفاهیم آماری مشتق شده و جهت روند قیمت را در بازارهای مالی پیش‌بینی می‌کند.

علاوه بر این، او اشاره کرد که درصد عرض باند بولینگر به پایین‌ترین سطح خود رسیده که نشان‌دهنده افزایش قریب‌الوقوع نوسانات قیمتی است.

۲ دلیل پایان روند نزولی بیت کوین

 پایان روند نزولی بیت کوین

او در ادامه به اهمیت تاریخی رویدادهای هاوینگ بیت کوین اشاره کرد. این رویداد که پاداش استخراج‌کنندگان را به نصف کاهش می‌دهد، در طول تاریخ با افزایش قابل‌توجه قیمت همراه بوده‌ است. در عین حال، توجه به تحولات نظارتی، به ویژه تصویب بالقوه اولین صندوق قابل‌معامله در بورس (ETF) اسپات بیت کوین هم ضروری است که انتظار می‌رود باعث سرازیر شدن سرمایه نهادی را به بازار بیت کوین شود.

با این حال، به دلیل تحولات اخیر در مورد صرافی FTX، سرمایه‌گذاران همچنان نگران هستند. دادگاه ورشکستگی اخیرا نقد کردن دارایی‌های رمزارزی صرافی FTX را تأیید کرده است.

این رویداد این پتانسیل را دارد که به طور قابل‌توجهی بر پویایی بازار ارزهای دیجیتال تأثیر بگذارد و به طور بالقوه منجر به افزایش نوسانات شود.

امتیاز دهید

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT
خرید آنی ووچر پرفکت مانی